Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Samorzd gminy Jasienica przeciw rozbudowie Stranicy OSP wramach programu unijnego
data dodania: Czwartek 9 kwietnia 2009

W dniu 9 kwietnia 2009 roku wikszoci gosów Rada Gminy Jasienica

o d r z u c i a

projekt uchway o zabezpieczeniu rodków finansowych na skierowanie do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wniosku o dofinansowanie rozbudowy Stranicy w Midzyrzeczu Górnym. Oznacza to odmow samorzdu gminy Jasienica udzielenia pomocy naszym Straakom, co jest szczególnie przykre, e wolne miejsce dla naszej gminy w tym programie bezpowrotnie przepadnie a szansa na uzyskanie dofinansowania z programu unijnego w kwocie ok. 300 000 z zostaa zmarnowana.

Wójt gminy Jasienica, który zgosi projekt uchway jako odpowied na wniosek Zebrania Wiejskiego w Midzyrzeczu Górnym, formalnie popar wniosek o rozbudow Stranicy. Niestety w dyskusji Wójt wypowiedzia wiele argumentów wskazujcych jednoznacznie, e realnie jest przeciw skierowaniu wniosku rozbudowy Stranicy w Midzyrzeczu Górnym do PROW (wicej na ten temat wkrótce na Forum Samorzdowym).

Tym samym wikszo radnych naszej gminy wraz z Wójtem potwierdzili, e nie zaley im na faktycznym rozwoju soectwa Midzyrzecze Górne a interesy polityczne przedkadaj ponad prac nad równomiernym rozwojem gminy.

Jest to szczególnie przykre w sytuacji, gdy tu przed sesj, która zostaa zwoana w Wielki Czwartek, zosta przez ks. dziekana Jana Gustyna z Rudzicy powicony krzy, przymocowany w Sali Sesyjnej gminy, symbolizujcy m.in. zrozumienie dla potrzeb innych oraz sprawiedliwo spoeczn.

Z ogromnym zaskoczeniem i oburzeniem jako radni Midzyrzecza Górnego przyjlimy sowa Wójta, wypowiedziane podczas sesji, e aby gmina moga skierowa do programu unijnego projekt rozbudowy Stranicy w Midzyrzeczu Górnym, musiaaby zrezygnowa ze skierowania do programu unijnego rozbudowy infrastruktury wokó boiska w Midzyrzeczu Dolnym. O tym, e program PROW pozwala na skierowanie dwóch projektów przygotowanych przez gmin (w tym jeden przez orodek kultury) wiadomo byo od okoo dwóch lat. Jeeli Wójt, który jest  jednoczenie Prezesem Zarzdu Gminnego OSP mia szczere intencje skierowania do programu unijnego dwóch wniosków, w tym jednego dla Midzyrzecza Dolnego (który w peni popieramy i za którym gosowalimy) oraz jednego dla Midzyrzecza Górnego, odpowiednie dziaania powinny by podjte wiele miesicy wczeniej. Wówczas spokojnie i bez popiechu mona byo przygotowa ca dokumentacj i w efekcie zoy dwa wnioski - jeden dla Midzyrzecza Dolnego, drugi dla Midzyrzecza Górnego. Proba o rozbudow Stranicy zostaa skierowana do Wójta przez Rad Soeck i radnych Midzyrzecza Górnego w czerwcu 2008 roku, czasu byo zatem a nadto.

Podczas sesji Wójt przedstawi równie informacj, e pojawiy si przeszkody formalne, które mog doprowadzi do zabrania naszej gminie przyznanej ju dotacji do budowy kanalizacji zbiorczej. Jest to olbrzymia kwota 38 000 000 z. Oby przedstawiona przez Wójta groba nie spenia si ...

Leszek Mroczko, Tomasz Osuch

powrt
Komentarze
  • Sobota 11 kwietnia 2009,10:49:29
    ~
    Wedug wstpnych informacji powodem jest zaniedbanie jednej z gmin powiatu bielskiego, ktra przygotowywaa niektre dokumenty. Oby jednak sprawa si wyjania i dotacja nie zostaa cofnita.

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020