Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Apel sotysw do Wjta i Rady Gminy Jasienica
data dodania: Czwartek 9 lipca 2009

Podczas ostatniej Sesji Rady Gminy Jasienica 12 sotysów naszej gminy zwrócio si do Wójta i radnych z nastpujcym apelem:

"My sotysi Gminy Jasienica zwracamy si z prob do Wójta Gminy Jasienica oraz Rady Gminy o zwikszenie rodków finansowych na infrastruktur drogow w naszych soectwach. Dotychczasowe rodki s niewystarczajce, pokrywaj ok. 30-40% naszych potrzeb. Trzeba zdecydowanie zwikszy rodki na inwestycje tj. remonty dróg, odtworzenie rowów, budow chodników, owietlenia i nowych dróg. Jaki jest stan naszych dróg to wszyscy widzimy i chcemy to zmieni. Obecnie praktycznie w kadej rodzinie jest samochód a wic potencjalny uytkownik drogi, i to oni wystawiaj ocen skutecznoci naszej pracy. Niestety po ostatnich burzowych opadach stan naszych dróg jeszcze si pogorszy. Prosimy w miar moliwoci o uruchomienie dodatkowych rodków finansowych na naprawy biece, a przy opracowaniu nowego budetu na 2010 rok prosimy o uwzgldnienie naszych sugestii.

                                                                     12 sotysów Gminy Jasienica"

 

Ponadto sotysi zwrócili si z prob o wznowienie cyklicznych roboczych spotka z Wójtem, na których omawiane byyby biece sprawy soectw a take o organizacj szkole dla organizacji pozarzdowych, w tym klubów sportowych, celem przeszkolenia czonków tych organizacji w zakresie sporzdzania wniosków o dotacje jak i ich rozliczania.

Poniej relacja dwikowa zawierajca zarówno apel sotysów jak i przebieg dyskusji.

Poniej: Fragment ulicy Bieszczadzkiej w Midzyrzeczu Górnym. Niedawno Rada Gminy odrzucia wniosek radnych z Midzyrzecza Górnego, by dokonano przekazania  rodków ze sprzeday dziaki pooonej w Midzyrzeczu Górnym (kwota 203 400 z wpyna do budetu Gminy Jasienica w I kwartale 2008 roku) celem modernizacji tej drogi. Za pilniejsze uznano m.in. przekazanie dodatkowych rodków na wykonanie elewacji szkoy w Jasienicy oraz elewacji budynków gminnych w Rudzicy. 

Wicej:

Brak rodków na drogi - mit czy rzeczywisto?

Wicej na tematy samorzdowe na Forum Samorzdowym Midzyrzecza

LeM

 

 

powrt
Komentarze
 • Wtorek 14 lipca 2009,20:22:23
  ~
  Czy takie nawierzchnie s w innych miejscowociach gminy?Moe inni mieszkacy te wcz si do dyskusji i przedstawi drogi wymagajce pilnego remontu.Do 15 listopada zostao troch czasu ....
 • Pi±tek 10 lipca 2009,00:17:52
  ~ LeM
  Jacku, apel sotysw musia wywoa niezy wstrzs u niektrych. Do tej pory udowadniali oni wszem i wobec, e caa gmina jest scementowana, tylko dwch radnych ma inne zdanie. Teraz okazao si, e jest zupenie inaczej ... Oj, nie jest to w smak niektrym, nie jest ...
 • Czwartek 9 lipca 2009,20:35:39
  ~ LeM
  Projekt budetu gminy przygotowuje Wjt. Ma na to czas do 15 listopada. Potem budetem zajmuje si Rada Gminy, ktra go moe skorygowa a nastpnie go uchwala.
 • Czwartek 9 lipca 2009,18:06:18
  ~
  Odnonie zamieszczonego zapisu dwikowego Mam pytanie do Panw Radnych: kto przygotowuje budet na dany rok dla gminy Jasienica? Kto okrela ile rodkw jest przeznaczone na drogi naszej gminy?

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020