Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Zagospodarowanie otoczenia chaty nie bdzie realizowane
data dodania: Niedziela 16 sierpnia 2009

W dniu 21 lipca na Komisji Budetowej Rady Gminy Wójt zoy wniosek by przerzuci cz rodków z zagospodarowania otoczenia "chatki" na szko, a jednoczenie nie realizowa inwestycji - zagospodarowania otoczenia chatki. Komisja Budetowa popara wniosek Wójta. W ten sposób, mimo i Rada Gminy przeznaczya na ten cel w budecie gminy 300 000z, inwestycja nie bdzie w tym roku realizowana.

Warto porówna deklaracje Wójta z 3 kwietnia br. podczas Zebrania Wiejskiego w Midzyrzeczu Górnym z realiami.

Wypowiedzi Wójta, Zebranie Wiejskie 3.04.2009 Midzyrzecze Górne

Komisja Budetowa Rady Gminy, 21 lipca 2009

Warto zwróci uwag na fakt, e posiedzenie komisji Rady Gminy (organu stanowicego) prowadzi Wójt Gminy (organ wykonawczy). Wójt jako organ wykonawczy nie tylko skada wniosek, ale te poddaje pod gosowanie i prowadzi gosowanie komisji organu stanowicego. Wedug mnie jest to niezgodne z prawem.

Warto równie zwróci uwag na sam fakt gosowania. Nie wiem, czy radni podnieli rk, ale tak jakby w ogóle nie zauwayli, e jest gosowanie. W czasie gosowania dyskutowali sobie o tym i owym.

Na koniec pan Wójt z ubolewaniem przyj wniosek, który sam sformuowa i podda pod gosowanie.

Suchajc tego nagrania dowiedziaem si, e w budecie gminy Jasienica s dwa rodzaje rodków - realne (np. Jasienica i Rudzica) oraz wirtualne (np. Midzyrzecze Górne).

Podczas Zebrania Wiejskiego Pan Wójt prosi o przykad, gdy Rada Gminy przyznaa rodki na realizacj zadania a Wójt tych rodków nie wykorzysta i inwestycji nie zrealizowa.

Szanowny Panie Wójcie,

Na Pana prob, wypowiedzian w dniu 3 kwietnia w Midzyrzeczu Górnym przedstawiam kwestie zagospodarowania otoczenia "chatki" jako przykad nie wykonania przez Wójta decyzji Rady Gminy. Rada Gminy w budecie na 2009 rok przyznaa 300 000z na zagospodarowanie otoczenia "chatki", po 7 miesicach zamiast zabra si do pracy, Pan prosi Komisj Rady Gminy o zgod na to, by inwestycji nie realizowa.
Jeli dalej uwaa Pan, e jest pan Prawdziwym Przyjacielem Midzyrzecza i szanuje Pan naszych mieszkaców, gorco namawiam Pana do wczenia si do tej dyskusji. Mieszkacy maj prawo pozna zdanie obu stron. Zapewnia Pan nas, e dwoma rkami jest Pan za rozwojem Midzyrzecza Górnego. Nadchodzi czas, by udowodni Pan, e tak jest naprawd. 

Zapraszam do dyskusji Wójta Gminy Jasienica, radnych Komisji Budetowej, pozostaych radnych naszej gminy oraz mieszkaców.

Leszek Mroczko, radny Gminy Jasienica

Dodano w dniu 17 wrzenia 2009:

P.S.

W dniu 3 wrzenia 2009 roku przekazaem Wójtowi formalny wniosek o wykonanie zagospodarowania "chatki" w wariancie uproszczonym, z wykorzystaniem przeznaczonych na ten cel srodków w budecie gminy. Wnioskowaem przede wszystkim o wykonanie wskich alejek parkowych, postawienie kilku awek, urzdzenie terenów zielonhych orwaz wykonanie parkingu z tyu budynku oraz drogi dojazdowej od strony ulicy Kocielnej.  

Sesja Rady Gminy, 3 wrzenia 2009

Na zgoszony wniosek Wójt nie odpowiedzia. W dniu dzisiejszym dowiedziaem si, e Wójt Gminy Jasienica zaproponowa przeniesienie niemal caej kwoty przeznaczonej w budecie gminy na zagospodarowanie otoczenia "chatki" na zakup samochodu straackiego dla OSP Rudzica. 

powrt
Komentarze
  • Czwartek 20 sierpnia 2009,09:58:35
    ~
    tresc
  • Poniedziałek 17 sierpnia 2009,02:01:25
    ~ wacek
    Komisja budetowa to tylko zasona od odpowiedzialnoci dla wjta.Z zamieszczonego nagrania sycha e wszystkim steruje wjt i to od niego wychodz wszystkie decyzje.Ta ironia e wjtowi co nakazaa komisj jest czyst kpin.Postulowane przez Wjta \\"zdjcie"rodkw z inwestycji przy Chatce dokadnie oddaje stosunek wjta do Midzyrzecza.On w Midzyrzeczu nie zrobi nic. Wszystko jest pozorowane. Kto by na zebraniu wiejskim i sysza co mwili nasi radni nie powinien by zaskoczony.To wjt zablokowa rozbudow zaplecza chatki, rozbudow stranicy. Sycha jakie decyzj podj w sprawie otoczenia szkoy. Dla nas tylko asfalt bo szkoda pienidzy.Radni chcieli kostk eby byo adnie.Dali pienidze by kupi brukow kostk.Nawet to nie pomogo Miaoby by adnie obok szkoy w Midzyrzeczu? Po co? To nie Jasienica? Tam mona byo zrywa dobr asfaltow drog i ka granitow kostk? Wstyd panie Wjcie

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020