Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Pytanie o wynajem Chaty dalej bez odpowiedzi
data dodania: Pi±tek 28 sierpnia 2009

Do tej pory cay czas bylimy informowani przez gmin, e nie ma moliwoci wynajmu "chatki" na rocznice, stypy, komunie, konfirmacje itp. gdy istnieje 5-letni zakaz odpatnego wynajmu obiektów wybudowanych przy udziale  rodków unijnych.

14 maja br., podczas wizyty w Midzyrzeczu pana Jana Olbrychta, eurodeputowanego a wczeniej Marszaka Woj. lskiego, osoby o olbrzymiej wiedzy na tematy unijne, zapytaem go o kwestie zakazu wynajmu "chatki". Pan Jan Olbrycht potwierdzi, e wczeniej tak byo, stwierdzi jednak, e w ostatnim czasie zaszy w tej kwestii istotne zmiany i wedug jego wiedzy obecny stan prawny pozwala na wynajmowanie tego typu obiektów. Poleci, by wysa w tej sprawie zapytanie do Urzdu Marszakowskiego, powoujc si w nim  na uzyskane od niego informacje. W rozmowie uczestniczy wójt gminy Jasienica pan Janusz Pierzyna.

W dniu 4 czerwca, podczas Sesji Rady Gminy zapytaem wójta, czy wysa ju odpowiednie pismo z zapytaniem do Urzdu Marszakowskiego. Wójt wówczas przyzna, e pisma jeszcze nie wysa, ale wkrótce wyle.

W dniu 28 sierpnia 2009 podczas Komisji Rewizyjnej ponownie zadaem pytanie, czy jest ju dostpna informacja na ten temat. Najpierw ksigowa GOK-u powtórzya poprzedni opini, ze nie mona wynajmowa obiektu, powoujc si na wczeniejszy stan wiedzy w tej kwestii, natomiast wójt powiedzia, e pismo takie wyszo ale nie ma adnej odpowiedzi. Powiedzia, eby kontynuowa posiedzenie, a dodatkowych informacji udzieli w trakcie posiedzenia komisji. Posiedzenie trwao blisko dwie godziny, adnych dalszych informacji wójt nie udzieli. Miaem wraenie, e wójt nie za bardzo by zorientowany w temacie.

Przebieg dyskusji podczas Komisji Rewizyjnej w dniu 28 sierpnia 2009:

Skomentuj artyku na Forum Samorzdowym Midzyrzecza

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020