Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

BOISKA W RUDZICY I MAZACOWICACH - GRONE OSUNICIA!
data dodania: ¦roda 10 marca 2010

Jak informuje serwis internetowy gazety Region :

W zwizku z ostatnimi roztopami, jakie miay miejsce niedawno, nastpio osunicie si skarpy przy boisku Orlik w Rudzicy i w Mazacowicach. Dziwnym zbiegiem okolicznoci dwa nowo budowane boiska okazay si wadliwe. Czy to tylko przypadek czy race zaniedbania projektowe lub wykonawcze dowiecie si Pastwo ju niedugo, gdy redakcja Regionu zajmie si t spraw gbiej. Obiekty szkolne, z których codziennie korzystaj nasze dzieci musz by w 100% bezpieczne, bo co by si stao, gdyby osunicie nastpio podczas lekcji wychowania fizycznego?Przedstawiamy zdjcia z Rudzicy i Mazacowic w naszej galerii.

Miejsce boiska w Mazacowicach od samego pocztku stanowio spraw dyskusyjn. Chodzio bowiem o trudnoci natury geologicznej. Ju, kiedy powstawa budynek szkoy zlecono stosowne badania i stwierdzono, e jedna z warst ziemi na tym terenie stanowi powane zagroenie dla budowanych tu obiektów. Warstwa ta osuwa si co roku i dlatego projektanci szkoy zaoyli wykonanie szkoy dwupoziomowo i umieszczenie jej w sposób schodkowy tak, aby dolna cz stanowia swoist podpor.

Nie tak dawno trwaa dyskusja wród radnych na temat budowy boisk z programu Orlik w Mazacowicach. Chodzio o to, eby boiska uoy w ukad schodowy. Dlaczego tak nie uczyniono nie wiadomo. Pytania budzi równie sprawa boiska w Rudzicy, gdzie teren jest równie pagórkowaty. Czekamy na dalszy rozwój tej sprawy i bdziemy Pastwa informowa o naszych ustaleniach.

ZOBACZ GALERI ZDJ Z MAZACOWIC I RUDZICY

Joanna Wójcik, fot. Piotr Arpa, www.region.info.pl

Informacja wasna:

Na blogu "Okiem radnego" serwisu internetowego "Regionu" zamieciem dodatkowe informacje na temat budowy kompleksów "Orlik 2012" w Mazacowicach i Rudzicy, w tym relacje dwikowe z posiedze Rady Gminy a take kilka wykonanych w dniu wczorajszym zdj. W dniu dzisiejszym wystpiem do Wójta o informacj na temat podejmowanych obecnie przez niego dziaa w sprawie tych bardzo przykrych zdarze.

Zobacz te: dyskusja na temat "Orlików" na Forum Internetowym Midzyrzecza

Leszek Mroczko

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015