Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Historia
data dodania: Wtorek 13 lutego 2007

 

Midzyrzecze Dolne - listopad 2006r.


Koo Gospody Wiejskich w Midzyrzeczu Dolnym


Koo zostao zaoone w maju 1947r. przez nieyjc ju przewodniczc p. Stefani Krajewsk, mieszkank Midzyrzecza Dolnego. Przewodniczya temu kou do roku 1977 czyli przez 30 lat. Nastpnie funkcj t obja obecna przewodniczca Genowefa Kope i peni j do dnia dzisiejszego te prawie niespena 30 lat. S w kole czonkinie które byy od samego pocztku, a s nimi Janina Szczyrbowska, Wiktoria Danel, Emilia Kurzius, Magorzata Soszka.

Koo obecnie liczy 42 osoby czynne plus 11 czonki seniorek czyli w sumie 53 osoby.

W roku 2006 poegnalimy 4 czonkinie, w tym 3 seniorki i 1 czynn: Waleria Dzida (93), Katarzyna Jachnik (87), Magorzata Szczyrbowska oraz Anna Golicz.


Skad zarzdu:

Przewodniczca - Genowefa Kope

Z-ca - Waleria Francuz

Sekretarz - Danuta Dzida

Skarbnik - Bernadeta Jachnik


Koo urzdza co roku Dzie Kobiet dla czonki, Opatek dla caej wsi i osobno dla dzieci (300 osób) co drugi rok wymieniajc si z Midzyrzeczem Górnym. Organizujemy te zabaw dochodow w okresie karnawau tzw. “Biesiad”. Urzdzamy równie wycieczki krajoznawcze. Bierzemy udzia w doynkach soeckich, gminnych, diecezjalnych. Przy kole zosta zaoony Zespó Regionalny, od roku 1986 ze wzgldu na fundusze zespó naley do GOK-u w Jasienicy, ale wystpuje na wszystkich imprezach soeckich i gminnych. Obecnie przygotowuje opraw artystyczn na opatek który odbdzie si 13.I.2007r. w sali OSP Midzyzrzecze Dolne godz. 18.00.

Natomiast Koo Gospody Wiejskich przygotowuje si do obchodów 60 lat istnienia naszego Koa w roku 2007.

Prowadzimy wypoyczalni naczy za któr odpowiedzialna jest cz.Anna Tymon. Wspópracujemy z wszystkimi organizacjami dziaajcymi w naszym soectwie - gminnymi oraz powiatowymi. Czonkowie bior udzia w rónych konkursach np. “Najadniejszy Ogródek Kwiatowy”, “Najadniejszy Ogródek Warzywny”, konkursy kulinarne organizowane na szczeblu gminy i powiatu pt. „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”, rozprowadzamy grzybni pieczarki, sadzonki krzewów oraz malin i truskawek, organizujemy róne prelekcje i pokazy.

Koo Gospody Wiejskich uczestniczyo w realizacji projektu unijnego realizowanego przez GOK w Jasienicy, prezentujc potrawy regionalne m.in. gulasz z sarny, piecze z sarny, krupica ze szpyrkami oraz wdliny z dziczyzny.

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020