Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Kolejny grant unijny dla OSP Midzyrzecze Grne
data dodania: Czwartek 1 grudnia 2011


Opublikowane zostay wyniki naboru wniosków w konkursach Lokalnej Grupy Dziaania "Ziemia Bielska".

W dziaaniu "Mae projekty", w którym mona byo ubiega si o dotacj do kwoty 25000 z do dofinansowania wybrany zosta m.in. wniosek Ochotniczej Stray Poarnej w Midzyrzeczu Górnym: "Historia haftem malowana". Wnioskowana kwota  dofinansowania wynosi 24 903 z. Termin realizacji projektu przewidziany jest do koca 2012 roku.

W konkursie zoono 17 wniosków, z których 15 zostao pozytywnie ocenionych. W rankingu wniosek OSP MG zosta sklasyfikowany na 5 miejscu i znalaz si na licie 9 projektów, które otrzymay promes dotacji i zostan przesane do Urzdu Marszakowskiego w Katowicach celem weryfikacji merytorycznej i formalnej pod ktem przepisów unijnych..

Szczegóowe wyniki oceny

W ramach projektu przewidywana jest organizacja warsztatów hafciarskich dla pa z terenu gmin skupionych w LGD "Ziemia Bielska" a take wymiana dowiadcze z hafciarkami z Dziaoszyna, których gównym dzieem jest wierna kopia obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem" o wymiarach 9 x 4 m, wykonana w caoci haftem krzyykowym. Kolejnym dziaaniem projektu bdzie organizacja czternastodniowej wystawy powyszego obrazu oraz innych przedmiotów zdobionych haftem. Wystawa bdzie czynna i dostpna dla wszystkich w Stranicy OSP MG w dniach 27 luty - 10 marca 2012 roku.
W ramach promocji projektu przewidziane jest m.in. utworzenie w obrbie serwisu internetowego Midzyrzecza strony internetowej, powiconej wystawie oraz promocji lokalnej tradycji i kultury.

Partnerami w realizacji projektu bd: Stowarzyszenie Przyjació Midzyrzecza oraz  Koo Gospody Wiejskich z Midzyrzecza Górnego.

Warto doda, e jest to ju trzeci grant, otrzymany przez OSP Midzyrzecze Górne w ramach dziaania "Mae projekty" LGD "Ziemia Bielska". Pierwszy, polegajcy na utworzeniu wietlicy wiejskiej w stranicy OSP MG zosta ju zrealizowany i rozliczony. Drugi projekt pt. "Upowszechnianie tradycji ochotniczego poarnictwa poprzez organizacj obchodów 120-lecia Ochotniczej Stray Poarnej w Midzyrzeczu Górnym" zosta pozytywnie zweryfikowany przez Urzd Marszakowski w Katowicach i w najbliszym czasie zostanie podpisana umowa na jego realizacj.

Straacy z Midzyrzecza Górnego to nie tylko jednostka ratowniczo-ganicza. Jako Stowarzyszenie i Organizacja Poytku Publicznego podejmuj wiele dziaa spoecznych, w tym w zakresie kultury i ekologii. Warto o tym pamita w nadchodzcym roku Jubileuszu 120-lecia naszej jednostki.

LeM

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020