Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Kolejny grant unijny dla OSP Międzyrzecze Górne
data dodania: Czwartek 1 grudnia 2011


Opublikowane zostały wyniki naboru wniosków w konkursach Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Bielska".

W działaniu "Małe projekty", w którym można było ubiegać się o dotację do kwoty 25000 zł do dofinansowania wybrany został m.in. wniosek Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu Górnym: "Historia haftem malowana". Wnioskowana kwota  dofinansowania wynosi 24 903 zł. Termin realizacji projektu przewidziany jest do końca 2012 roku.

W konkursie złożono 17 wniosków, z których 15 zostało pozytywnie ocenionych. W rankingu wniosek OSP MG został sklasyfikowany na 5 miejscu i znalazł się na liście 9 projektów, które otrzymały promesę dotacji i zostaną przesłane do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach celem weryfikacji merytorycznej i formalnej pod kątem przepisów unijnych..

Szczegółowe wyniki oceny

W ramach projektu przewidywana jest organizacja warsztatów hafciarskich dla pań z terenu gmin skupionych w LGD "Ziemia Bielska" a także wymiana doświadczeń z hafciarkami z Działoszyna, których głównym dziełem jest wierna kopia obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem" o wymiarach 9 x 4 m, wykonana w całości haftem krzyżykowym. Kolejnym działaniem projektu będzie organizacja czternastodniowej wystawy powyższego obrazu oraz innych przedmiotów zdobionych haftem. Wystawa będzie czynna i dostępna dla wszystkich w Strażnicy OSP MG w dniach 27 luty - 10 marca 2012 roku.
W ramach promocji projektu przewidziane jest m.in. utworzenie w obrębie serwisu internetowego Międzyrzecza strony internetowej, poświęconej wystawie oraz promocji lokalnej tradycji i kultury.

Partnerami w realizacji projektu będą: Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza oraz  Koło Gospodyń Wiejskich z Międzyrzecza Górnego.

Warto dodać, że jest to już trzeci grant, otrzymany przez OSP Międzyrzecze Górne w ramach działania "Małe projekty" LGD "Ziemia Bielska". Pierwszy, polegający na utworzeniu świetlicy wiejskiej w strażnicy OSP MG został już zrealizowany i rozliczony. Drugi projekt pt. "Upowszechnianie tradycji ochotniczego pożarnictwa poprzez organizację obchodów 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu Górnym" został pozytywnie zweryfikowany przez Urząd Marszałkowski w Katowicach i w najbliższym czasie zostanie podpisana umowa na jego realizację.

Strażacy z Międzyrzecza Górnego to nie tylko jednostka ratowniczo-gaśnicza. Jako Stowarzyszenie i Organizacja Pożytku Publicznego podejmują wiele działań społecznych, w tym w zakresie kultury i ekologii. Warto o tym pamiętać w nadchodzącym roku Jubileuszu 120-lecia naszej jednostki.

LeM

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015