Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt
W dniu 8 wrzenia 2012r. kóko lotnicze dziaajce w Fili G O K w Midzyrzeczu Górnym wraz z Bielskim Klubem Seniorów Lotnictwa brao udzia w obchodach "Uroczystoci Wspomnieniowej z okazji rocznicy tragedii wirki i Wigury". Ta midzynarodowa impreza organizowana bya przez P Z K O-Cierlicko-Kocielne przy wspópracy z Konsulem Generalnym Rzeczpospolitej Polskiej w Ostrawie, Oddzia Wychowawczy Si Powietrznych w Warszawie oraz Gmin Cierlicko. Uroczysto rozpocza si naboestwem ekumenicznym w intencji Lotników.Nastpnie odby si uroczysty apel, zoenie wieców i kwiatów pod pomnikiem Lotnika. Chopcy z kóka lotniczego zoyli pod pomnikiem zrobione na zajciach modele samolotów. Seniorzy Piloci z Polski przekazali do Domu Polskiego w Cierlicku replik dzwonu wirki i Wigury. Nastpnie odbyo si otwarcie wystawy odnowionej ekspozycji "Bohaterowie Przestworzy". Mona byo tam równie zobaczy pokaz musztry paradnej w wykonaniu wojska polskiego oraz akrobacji lotniczej Iskier co byo ogromn atrakcj dla wielkiej iloci uczestników imprezy. Wysuchalimy tam równie koncertu orkiestry wojskowej oraz ogldalimy wystaw plastyczn autorstwa dzieci i modziey polskich szkó z Zaolzia. Chopcy z kóka lotniczego zachwycali si duymi modelami samolotów zdalnie sterowanymi. Nawizywali kontakty z modelarzami. Imprez filmowaa telewizja czeska i polska i ju w tym samym dniu pokazywano transmisje w wiadomociach telewizyjnych.
Czonkowie kóka lotniczego z Midzyrzecza Górnego byli najmodszymi uczestnikami imprezy i bya to dla nich niewtpliwie wielkie przeycie a take lekcja patriotyzmu.

BG
powrt
Komentarze
  • Czwartek 18 paĽdziernika 2012,15:16:05
    ~ lisiu
    super

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020