Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

W dniu 4 maja 2013 r. straacy OSP MD oraz OSP MG wspólnie obchodzili wito swojego patrona - w. Floriana. Obchody zaczy si zoeniem kwiatów na cmentarzu ewangelickim a nastpnie przemarszem straaków, których prowadzi naczelnik Ryszka Krzysztof i zoeniem kwiatów na cmentarzu katolickim. Nastpnie straacy przemaszerowali do kocioa w. Marcina, gdzie odprawiona zostaa przez ks. Witolda Grzomb msza w. w intencji wszystkich straaków oraz ich rodzin.

Po zakoczeniu mszy odbyo si uroczyste ubowanie i pasowanie modych druhen i druhów na czonków Modzieowej Druyny Poarniczej. Pasowania dokona prezes OSP MG Krzysztof Wieczerzak.Pasowani modzi straacy to: Magdalena Mroczko, Aleksandra Mroczko, Wiktoria Caputa, Jakub Pomper, Kacper Skowski, Kacper Kubas, Micha Kubas, Kamil Gowiak.

Oprócz pasowania odbyo si równie wrczenie odznacze. Prezydium Zarzdu Gminnego w Jasienicy przyznao odznaki nastpujcym czonkom Modzieowej Druyny Poarniczej OSP Midzyrzecze Górne:
Zot odznak przyznano dh Rafa Pomer. Srebne odznaki przyznano dh Sebastian Folek oraz dh Jarosaw Gowiak. Brzowe odznaki przyznano druhom: Filip Zawia, Rafa opacki, Szymon opacki, Damian Folek, Angelika Szot, Adrian Tolasz,  Szymon Gowiak. GRATULUJEMY!

Na zakoczenie uroczystoci, prowadzeni przez orkiestr dt OSP MD straacy przemaszerowali do Domu Straaka w Midzyrzeczu Górnym, gdzie na poczstunek zaprosili wszystkich straacy OSP MG.

Rafa Ryszka

Foto: Andrzej Isula

powrt
Komentarze
  • Czwartek 30 stycznia 2014,17:21:54
    ~
    nie na cmentarzu tylko na parkingu i jest to tak samo uroczycie jak przed sprztem a nawet bardziej bo w wyjciowych mundurach i na sztandar (znawco byy straaku MDP jak si nie znasz to nie wypowiadaj)
  • Sobota 1 czerwca 2013,20:28:03
    ~
    Ja miaem pasowanie na straaka w OSP przed sprztem a nie na cmentarzu ale wida e wasza OSP i zarzd ma inny wiat jak wiocha w M-G miech panowie duo szumu ale baz pomysu tylko hura byle jak.

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020