Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Wjt Janusza Pierzyna: 'Nie ma adnych rozmw na temat spalarni smieci w strefie'
data dodania: ¦roda 22 stycznia 2014

W zwizku z pojawiajcymi si w mediach informacjami, jakoby trway jakie rozmowy na temat budowy w strefie przemysowej w Midzyrzeczu Dolnym spalarni mieci, podczas posiedzenia Komisji Porzdku i Bezpieczestwa Publicznego poprosiem wójta o przedstawienie oficjalnej informacji na ten temat.

Wójt Janusz Pierzyna zdecydowanie zaprzeczy, by byy prowadzone jakiekolwiek rozmowy na temat budowy spalarni w strefie. Jak poinformowa, do tej pory adna firma ani osoba nie zwracaa si do gminy o lokalizacj spalarni mieci w strefie.

Doda, e rozmowy na temat spalarni mieci rzeczywicie byy prowadzone, ale dotyczyo to lokalizacji takiego obiektu na terenie gminnym w soectwie Jasienica. Bya to propozycja firmy szwedzkiej, dotyczya budowy nowoczesnej, kontenerowej spalarni, w której spaliny z komina s kierowane do tunelu foliowego, gdzie dwutlenek wgla jest przetwarzany przez roliny, byaby to wic spalarnia ekologiczna, nieszkodliwa dla rodowiska. Temat ten nie zosta sfinalizowany.

Leszek Mroczko - radny Rady Gminy Jasienica

powrt
Komentarze
  • Wtorek 1 lipca 2014,15:54:39
    ~ Rysiek
    Nie bdzie spalarni w Midzyrzeczy, ale jaka spalarnia jest w okolicy, bo w soboty wieczorem czu okropny fetor jakby spalanych resztek dziwnych mieci, albo resztek zwierzt. Okropny smrd zaczyna si pnym wieczorem, kiedy robi si ju ciemno i niesie si gdzie z Midzyrzecza Grnego moe okolic Grabinki i Widokowej. Jak jest wiatr z tamtej strony, nie mona otworzy okna, dzieci kaszl, dosownie ucieka do szczelnie zamknitego domu, bo mona zwymiotowa. Co si dzieje, jaka to spalarnia jest w tej okolicy. Pomcie.

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020