Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Wójt Janusza Pierzyna: 'Nie ma żadnych rozmów na temat spalarni smieci w strefie'
data dodania: Środa 22 stycznia 2014

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami, jakoby trwały jakieś rozmowy na temat budowy w strefie przemysłowej w Międzyrzeczu Dolnym spalarni śmieci, podczas posiedzenia Komisji Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego poprosiłem wójta o przedstawienie oficjalnej informacji na ten temat.

Wójt Janusz Pierzyna zdecydowanie zaprzeczył, by były prowadzone jakiekolwiek rozmowy na temat budowy spalarni w strefie. Jak poinformował, do tej pory żadna firma ani osoba nie zwracała się do gminy o lokalizację spalarni śmieci w strefie.

Dodał, że rozmowy na temat spalarni śmieci rzeczywiście były prowadzone, ale dotyczyło to lokalizacji takiego obiektu na terenie gminnym w sołectwie Jasienica. Była to propozycja firmy szwedzkiej, dotyczyła budowy nowoczesnej, kontenerowej spalarni, w której spaliny z komina są kierowane do tunelu foliowego, gdzie dwutlenek węgla jest przetwarzany przez rośliny, byłaby to więc spalarnia ekologiczna, nieszkodliwa dla środowiska. Temat ten nie został sfinalizowany.

Leszek Mroczko - radny Rady Gminy Jasienica

powrót
Komentarze
  • Wtorek 1 lipca 2014,15:54:39
    ~ Rysiek
    Nie będzie spalarni w Międzyrzeczy, ale jakaś spalarnia jest w okolicy, bo w soboty wieczorem czuć okropny fetor jakby spalanych resztek dziwnych śmieci, albo resztek zwierząt. Okropny smród zaczyna się późnym wieczorem, kiedy robi się już ciemno i niesie się gdzieś z Międzyrzecza Górnego może okolic Grabinki i Widokowej. Jak jest wiatr z tamtej strony, nie można otworzyć okna, dzieci kaszlą, dosłownie uciekać do szczelnie zamkniętego domu, bo można zwymiotować. Co się dzieje, jaka to spalarnia jest w tej okolicy. Pomóżcie.

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015