Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Uwaga na niewybuchy na budowie strefy
data dodania: Sobota 1 marca 2014

bo2

Serwis www.jasienica24.pl poinformowa, e na budowie strefy w Midzyrzeczu Dolnym znajdowane s niewybuchy. Pierwsze dwa pociski modzierzowe zostay znalezione na placu budowy w poowie stycznia br. Na miejsce natychmiast skierowano policyjnego pirotechnika. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia przed dostpem osób postronnych. Sprowadzono saperów, którzy zabezpieczyli znalezione pociski.

Jednak jak podaje serwis, niewybuchy s w dalszym cigu znajdowane, przy czym nie zawsze s od razu zgaszane subom policyjnym. Powouje si przy tym na informacje okolicznych mieszkaców, z których wynika, e w pobliu budynków mieszkalnych ley wiele wykopanych niewybuchów, którymi nikt si nie zajmuje. Znaleziska najprawdopodobniej s problemem dla wykonawcy, gdy kadorazowe ich zgoszenie powoduje wstrzymanie prac, zabezpieczanie miejsca, jak i znaleziska, co moe powodowa opónienia w wykonaniu prac. W ostatnich dniach Policja zabezpieczya znaleziska, jednak niewykluczone e pojawi si nastpne.

W zwizku z tym prosimy mieszkaców o nie zblianie si do miejsca budowy strefy ekonomicznej a take zadbanie o to, by w miejscu tym nie bawiy si dzieci. Niewypay i niewybuchy z okresu II wojny wiatowej w dalszym cigu mog by aktywne, pociski s ju bardzo mocno skorodowane, co przy nieodpowiednim z nimi postpowaniu moe doprowadzi do tragedii.

 

bo3bo4  

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020