Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

ŚWIĘTO KWITNĄCEJ JABŁONI

W Międzyrzeczu Dolnym obchodzono „ Święto Kwitnącej Jabłoni”

 

Od  Mszy św. w sadzie jabłoniowym Zofii Huculak rozpoczęło się  „Święto Kwitnącej Jabłoni” w Międzyrzeczu Dolnym. Tą plenerową imprezę, która odbywała się pod patronatem Wójta Gminy Jasienica Janusza Pierzyny, zorganizowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Międzyrzecza Dolnego. Impreza była realizowana w ramach projektu „Restytucja tradycji Święta Kwitnącej Jabłoni w Międzyrzeczu Dolnym, realizowanego w ramach działania 413 – wdrażanie lokalnych strategii rozwoju – objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013”. W ramach tego właśnie projektu zostały także zorganizowane warsztaty kulinarne a niebawem zostanie wydany folder z przepisami tradycyjnych potraw z jabłek. Piękna majowa pogoda przyciągnęła tłumy uczestników, którzy oklaskiwali przedstawienie przygotowane przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą działającą przy OSP Międzyrzecze Dolne, a także występy zespołów regionalnych „Międzyrzeczanie” i  „Bierowianie” oraz Blach-kapeli z Międzyrzecza Dolnego. Oczywiście nie zabrakło także pysznego jedzenia. Na specjalnie urządzonym stoisku można było degustować potraw z jabłkiem w roli głównej przygotowanych przez sadowników i panie z KGW. Były słodkości – różne ciasta z jabłkami, racuchy, kołaczyki i jabłka zapiekane w śmietanie, ale także pierożki z jabłkami, jabłecznik z kaszą gryczaną czy wątróbka z jabłkami. Pragnienie można było ugasić pysznym jabłkowym sokiem i cydrem. Uczestnicy „Święta Kwitnącej Jabłoni” bawili się doskonale do późnej nocy podczas potańcówki z zespołem „Preludium”.

Organizatorzy imprezy plenerowej,,Swięta Kwitnącej jabłoni'' w Międrzyrzeczu Dolnym serdecznie dziękują wszystkim,którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tego wydarzenia.

 

 

 

Foto;Gola Czesław, Bronowska Agnieszka

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015