Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Zespó Regionalny Dudoski ju od duszego czasu dziaa pod auspicjami Gminnego Orodka Kultury w Jasienicy. Próby zespou odbywaj si w Filii G O K w Midzyrzeczu Górnym.

Zespó pierwotnie w latach 1983-2005 nosi nazw „Holajnicy”, dziaa wówczas przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 3 w Bielsku-Biaej, a od roku2003 w Miejskim Domu Kultury w Bielski-Biaej - Filia w Wapienicy.

Od 2012 roku dwa razy w tygodniu czonkowie zespou zjedaj do „Chaty Midzyrzecze” na próby taca i piewu. Przyjedaj  z okolicznych miejscowoci, liczna grupa z Bielska-Biaej. Ich repertuar skada si z pieni Górali ywieckich, pieni i taców Beskidu lskiego, taców sowackich i Skalnego Podhala. Czsto wyjedaj na wystpy zagraniczne midzy innymi koncertowali w Czechach, Sowacji, na Wgrzech, w Serbii, Luksemburgu, Hiszpanii, kilkakrotnie we Woszech, Niemczech i Francji.

W czasie swojej dziaalnoci otrzymali wiele nagród, listów pochwalnych, podzikowa i dyplomów uznania midzy innymi od Ministra Kultury i Sztuki oraz od Ministra Edukacji. Rokrocznie zespó wystpuje na rónych imprezach folklorystycznych midzy innymi na „Tygodniu Kultury Beskidzkiej”, „Poleskim Lecie” we Wodawie nad Bugiem, na przegldach zespoów regionalnych w Brennej, Rudzicy i wielu innych imprezach okolicznociowych i plenerowych np.:”Lato w Jasienicy,”Jaworzaski Wrzesie”.

Kierownikiem i instruktorem zespou jest Pan Janusz Kobza. Czonkowie, kapela i kierownictwo to wietnie wspópracujca grupa ludzi-pasjonatów kochajcych piew i taniec a przede wszystkim folklor. W zespole bywa, e tacz i piewaj ju trzy pokolenia w tym Babcia i Wnuczka. Kady wolny czas powicaj na wiczenia i maj wspaniae efekty.

W tegorocznej edycji Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Wile koncertowali w dniu w dniu 28 lipca br. o godzinie 18.00 przy penym wilaskim amfiteatrze. Otrzymali ogromne brawa, bisowali, by to bardzo dobrze przygotowany koncert. wietnie czuli si na scenie i jest to niewtpliwie sukces caej grupy.

Od wrzenia bd przyjmowani do zespou nowi czonkowie. Zapisy odbywa si bd w kady poniedziaek w godzinach od 18.00 do 20.00 i pitek od 17.30 do 19.30. Wszystkich zainteresowanych, zwaszcza modych ludzi kochajcych piew i taniec zapraszamy na próby zespou regionalnego „Dudoski”.

Bernadeta uszczewska-Gruszka

 

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020