Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

W dniu 24 wrzenia 2014 roku w Filii Gminnego Orodka Kultury w Midzyrzeczu Górnym odbyo si spotkanie z podrónikami: Mart Pasierbek, mieszkank Midzyrzecza Górnego - studentk Politechniki Krakowskiej; Magdalen Rychlik, mieszkank Wilkowic - studentk Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie; Damianem Hankusem z Wilkowic - informatykiem (który mieszka przez okres 17 lat w Meksyku) oraz Pawem Mrzygodem z Jaworza, równie studentem AGH w Krakowie.

"Zakrcamy po marzenia" to relacje z pielgrzymki rowerowej czterech modych zapaleców, którzy pokonali tras spod kocioa witego Jakuba w Szczyrku do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Swoj pielgrzymk zadedykowali "Pokojowi na caym wiecie". Zorganizowali j pod patronatem medialnym: Gocia Niedzielnego, Stowarzyszenia Przyjació Midzyrzecza, Radia- Anio Beskidów, Klub Podróników - ródziemie i ITMBW Kraków. Sponsorem ich wyprawy bya Drukarnia Dimograf.

Modzi ludzie w pierwszym miesicu wakacji wyjechali na rowerach na okres 35 dni pokonujc tras 3 800 kilometrów. Do tej ekspedycji, czy te wspaniaej modzieczej przygody przygotowywali si przez 2 miesice. Na trasie nawigacj zajmowa si Pawe, gotowaniem dziewczyny, sprztem obydwaj panowie. Na trasie korzystali z internetu w restauracjach. Pisali swój blog www.facebook.com/zakrecamy.po.marzenia oraz http://zakrecamypomarzenia.blogspot.com/relacje z podróy. Przejechali kolejno nastpujce kraje: Czechy, Sowacj, Austri, Soweni, Wochy, Francj, Monako i Hiszpani. Apetyty na trasie im dopisyway. Aprowizacji przewoonej z domu w sakwach rowerowych wystarczyo na dwa dni. ywno kupowali w duych marketach. Wstawali wczenie rano i przecitnie w cigu dnia pokonywali 120 km. Twierdz, e najlepsze asfaltowe trasy rowerowe s w Austrii, natomiast najgorsze we Woszech. Zdrowie im na szczcie dopisywao, posiadali ubezpieczenie zdrowotne, z którego mogli korzysta na terenie caej Europy. Czasami naraeni byli na oparzenia soneczne, musieli si przed tym notorycznie zabezpiecza. W trakcie drogi podziwiali pikne krajobrazy i zabytki architektoniczne. Wspominali, e najpikniejszy by Wiede i francuskie miasto Carcassone (z redniowieczn zabudow). Dugo bd pamita przeycia w Lourdes a najbardziej zadziwia ich szlak ptniczy w Hiszpanii. W tym kraju wszelkie sprawy najlepiej zaatwia Damian, poniewa doskonale posuguje si jzykiem hiszpaskim. Najczciej nocowali w namiocie. Kiedy byli ju coraz bliej celu na szlaku ptniczym i udao im si zaatwi miejsca w schroniskach Albergua to mogli korzysta z azienek i kuchni (czsto myli si w rzekach). Pierwsze schroniska zwaszcza w duych miastach byy dosy drogie po okoo 17 Euro (natomiast najtasze byy poza miastami). Zdarzyo si, e na trasie kto ich ugoci jako pielgrzymów, mogli rozbi namiot w ogrodzie czy te sadzie, kto zaprosi na ciepy posiek do domu czy restauracji. Na caej trasie spotykali si z duym zainteresowaniem i ciepym przyjciem. Uczestnicy wyprawy w kadym kraju zbierali piecztki w wydrukowanych wczeniej paszportach pielgrzyma. Po dotarciu do celu, otrzymali certyfikat przejcia "Szlaku Jakubowego" potocznie tam nazywany "compostelk" . W samym Santiago de Compostela w Bazylice w. Jakuba wzili udzia w uroczystej Mszy witej i gdzie mieli te moliwo ogldania uruchomionej ogromnej unikatowej kadzielnicy.

Uczestnicy pielgrzymki to wspaniali wytrwali modzi ludzie godni naladowania, którym si powiodo i udao zrealizowa swoje marzenia. Wszyscy yczymy im wielu nastpnych pielgrzymek i wspaniaych wypraw.

Bernadeta uszczewska Gruszka

Uczestnicy pielgrzymki dzikuj Wszystkim instytucjom, które pomogy im przy organizacji wyjazdu a take dzikuj rodzinie i znajomym za wsparcie finansowe i duchowe oraz za wszelkie modlitwy.

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020