Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Zmiany w Serwisie Internetowym Międzyrzecza
data dodania: Wtorek 24 listopada 2015

Witam bardzo serdecznie.
 
Wywołany do tablicy zapytaniami dotyczącymi zmian na stronie Międzyrzecza, jako ich inicjator i pomysłodawca, pragnę przedstawić, czym kierowałem się podejmując takie kroki. Aby w sposób bardziej szczegółowy ująć cel tych zmian, posłużę się przemyśleniami zawartymi w wypowiedziach „Mówiącego Prawdę”.
 
(...)strona przestała przedstawiać treści merytoryczne, a stała się jedynie tablicą do kopiowania artykułów z innych stron, lub ewentualnie umieszcza się na niej relacje z imprez. Brak podstawowych informacji o tym jak pracuje nasza rada sołecka czy nasi radni, a przecież chyba zajmują się sprawami dla nas ważnymi. Halo, halo, gdzie jesteście?
 
Trudno jest mi oceniać, dlaczego brakuje informacji o tym jak pracują radni sołeccy, gminni i powiatowi. Nigdy nie odmówiłem żadnemu z nich umieszczenia jakichkolwiek treści, ale też takowych nie otrzymałem. Każda z międzyrzeckich organizacji posiada własne konto w panelu administracyjnym, z którego może korzystać w dowolnej chwili. Czy robi to i w jaki sposób – widać na stronie. Czasami zdarza się, że zostaję poproszony o to, by umieścić coś za kogoś. Nie dociekam wtedy z jakiej przyczyny nie może tego zrobić osobiście. Po prostu pomagam.
 
Zmiany są przede wszystkim niedopracowane, bo na przykład nie da się wrócić do starszych artykułów, bo brakuje cyferek na dole. Nie da się zalogować w jednej z opcji, bo pisze że strona nie istnieje, pół strony w dół jest puste itp. Ale to wszystko kwestie techniczne oczywiście. Ale w moim subiektywnym odczuciu zmiany graficzne na stronie głównej nie są dobre.
 
Do starszych artykułów da się wrócić za pomocą menu znajdującego się w skrajnej lewej kolumnie. W rzeczy samej nie zmieniło się tam nic – wystarczy sprecyzować czego się szuka i kliknąć w odpowiednią zakładkę. Pojawi się wtedy pełna lista artykułów z wybranego zakresu sięgająca roku 2007, kiedy to powstał nasz międzyrzecki serwis internetowy. Co więcej, dostępne tam są publikacje, których nigdy na stronie głównej nie było widać, oraz takie, które umieszczane są z pominięciem strony głównej po dziś dzień.
 
Starałem się dociec co mogłoby być przyczyną niemożliwości logowania w jednej z opcji i nie doszukałem się żadnych błędów. Wszystkie linki i przekierowania działają prawidłowo, niemniej nie wykluczam możliwości pojawienia się błędu, nie zbagatelizuję żadnej informacji w tym temacie jeśli takowe jeszcze się pojawią. Jak wspomniał Mówiący Prawdę nie jest to jedyna opcja logowania, lub rejestracji na forum, więc zawsze można znaleźć natychmiastowe rozwiązanie problemu.
 
Ale stała się rzecz gorsza. Wprowadzenie obowiązkowego logowania się by dodać komentarz, to bardzo zły ruch. Przecież tu nie chodzi o "hejt", bo tego było na tej stronie na szczęście mało.
 
Dlaczego przymus logowania się to taka straszna rzecz? Dlatego, że będzie trzeba utworzyć kilka kont, by móc samodzielnie prowadzić złożoną dyskusję? Być może osoba korzystająca z wielu kont pomyli się w związku z koniecznością przelogowywania się i wyjdzie na jaw, że pomimo dziesięciu imion to wciąż jest ta sama osoba? Zarzut, że nie chodzi o „hejt” jest prawdziwie nietrafiony. Uśredniając, na sto komentarzy trzydzieści pięć uderza w konkretne osoby, nie konstruktywnie, ale by zranić. Tych nie znaczących i nie w temacie już nie licząc. Nie uważam, by było to mało. To więcej niż jedna trzecia i o tę jedną trzecią za dużo.
 
Kolejny przykład: wchodząc na lokalne strony (...) NIE TRZEBA SIĘ LOGOWAĆ. U nas też tak było…
 
Więc na innych lokalnych stronach nadal będzie można pisać pod dziesięcioma nickami, będąc mylnie przekonanym o swej anonimowości i bezkarności. Być może tymi serwisami zajmuje się więcej niż jedna osoba, która może w wystarczająco szybki sposób zareagować na treści rażąco naruszające prawo, wyławiając je wśród niemałych ilości śmieciowych komentarzy. Ja jestem sam i nie codziennie dostępny, więc takie zachowanie nie jest w moim przypadku możliwe. Poprzedni Administrator naszego serwisu wywiązywał się ze swoich obowiązków wzorowo, mając możliwość ciągłego monitorowania wydarzeń w serwisie. Dla przypomnienia, kiedyś także i u nas aby coś napisać trzeba było się zarejestrować i logować. Są tacy, którzy co to pamiętają.
 
22 listopada 2015 roku wprowadzono w Międzyrzeczu CENZURĘ!!!
 
To już kompletna bzdura. Dlaczego cenzurę? Czy komentarze będą modyfikowane, lub ich publikacja wstrzymana? W tym względzie zupełnie nie zmieniło się nic. Tak jak wcześniej w rejestrze zapisywany jest komentarz i adres komputera, z którego go napisano. Tak było, jest i będzie, bo jest to wymagane. Konieczność rejestracji w żaden sposób nie wpływa na powyższe, może tylko czapka na złodzieju ciut mocniej będzie gorzała. Nic ponadto.
 
Niejednokrotnie dyskusje w komentarzach były bardzo ciekawe i konstruktywne, a mieszkańcy mogli się swobodnie wypowiadać, mówić o swoich spostrzeżeniach i problemach. A teraz... Zawsze wprowadzenie przymusowego logowania powoduje spadek komentarzy i również tych merytorycznych.
 
Czyż ten wpis sam sobie nie zaprzecza? Czy nie zaprzeczają mu poprzednie? Zarejestrowałeś się Mówiący Prawdę na forum, wypowiadasz się w sposób tak merytoryczny, jakiego dawno nie było widać w komentarzach pod artykułami i piszesz, że właśnie stało się to niemożliwe. Nikt nie zastosował w żaden sposób cenzury, nie jest znane Twoje prawdziwe imię – korzystasz z gwarantowanej anonimowości, ale w sposób twórczy, świadomy. Moim zdaniem to duży plus wprowadzonych zmian.
 
Zwracam się do członków Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza, które jest wydawcą serwisu o informację jakie argumenty przekonały ich do zagłosowania za wprowadzeniem obowiązkowego logowania na stronie? Chyba, że głosowania nie było, a decyzję podjął pan prezes osobiście?
 
Jak już napisałem, to ja jestem inicjatorem zmian. Przyznam, że głosowania nie było – po prostu zaproponowałem je każdemu z Członków Zarządu posyłając zakres planowanych zmian, przedstawiając powody i argumenty. Nie otrzymałem żadnej zwrotnej informacji, że postępowanie takie byłoby złe i niewłaściwe, a wśród tych z którymi rozmawiałem bezpośrednio pomysł spotkał się z pozytywną opinią. Jestem także członkiem tego Zarządu i z pewnością zostanę przez ten zarząd i Członków Stowarzyszenia z moich poczynań rozliczony. Nie uchylę się i nie wytłumaczę inaczej niż to właśnie uczyniłem.
 
Pozdrawiam serdecznie.
Jacek Paździor (Monter)
powrót
Komentarze
 • Środa 25 listopada 2015,16:49:44
  ~ EmKa
  Mówiący prawdę - naprawdę nie wiem o co Ci chodzi? brak komentarza nie oznacza że przeszkadza komuś obowiązek logowania, tylko że nie ma ochoty komentować lub uczestniczyć w dyskusji. Monterze zmiany są na plus, dzięki za zaangażowanie i poświęcony czas :)
 • Wtorek 24 listopada 2015,23:19:08
  ~ TUr
  Aż musiałem sprawdzić, czy to jakiś problem żeby dodać komentarz. I okazuje się że nie :) Komputer pamięta mój login - ten sam od 2007 roku, więc problemu z tym nie mam. Uważam, że jak ktoś poczuje nieodpartą potrzebę wpisania komentarza, to też sobie poradzi. Podziwiam Montera za to że poświęca swój prywatny czas na administrowanie Serwisem i pilnowanie, czy ktoś akurat nie miał ochoty złamać regulaminu obrażając innych. Co do zmian, mnie nie przeszkadzają. Też bym chętnie przeczytał czym się aktualnie zajmuje np. Rada Sołecka, ale kto ich nakłoni do dzielenia się z nami informacjami? Pozdrawiam czytelników, a zwłaszcza Jacka ;)
 • Wtorek 24 listopada 2015,22:17:44
  ~ Czytam
  Odkąd powstała strona Międzyrzecza, jestem wiernym jej czytelnikiem. Przed wyjściem do pracy, pijąc kawę lubię tutaj zerknąć. Czasami może i jakieś wiadomości irytowały, ale i tak pomimo łatwości dodawania komentarzy, nie skorzystałem z tej opcji. Jednak dziś chciałbym napisać, że to co czytałem i czytam pod niektórymi artykułami, to aż serce ściska. Komentarze, typu grubas, obłudnik, baju, baju niestety nie są konstruktywne. Bądźmy świadomi wypowiadanych i pisanych przez siebie słów. Łatwo i prosto można kogoś urazić, obrazić, a słów przepraszam nie widać... Przykre, ale brakuje nam wyrozumiałości, cierpliwości, a przede wszystkim życzliwości. Brakuje śp Pana Leszka Mroczko, ale myślę, że merytoryczną rozmową da się rozwiązać każdy problem, no i dobrą chęcią, czego życzę Nam, Międzyrzeczanie.
 • Wtorek 24 listopada 2015,21:45:32
  ~ Mówiący prawdę...
  3. Odnosząc się do kwestii braku cyferek na dole do starszych artykułów, to dotychczas mogłem klikając na nie chronologicznie przejrzeć i powspominać to co działo się w ostatnich latach. To była wręcz "kronika Międzyrzecza". Teraz mam tego szukać w zakładkach? To niemożliwe w taki sposób.
 • Wtorek 24 listopada 2015,21:39:31
  ~ Mówiący prawdę...
  2. Druga sprawa to fakt, iż taka strona wymaga moderowania, i to nie tylko pod względem komentarzy, ale również dbania o to, aby informacje na stronie były w odpowiednich proporcjach i w miarę rzetelne i prawdziwe.
 • Wtorek 24 listopada 2015,21:32:59
  ~ Mówiący prawdę...
  1. Szanowny Panie Jacku, dziękuję za szybką odpowiedź. Ale w większość się z Panem nie zgodzę. Proszę zauważyć, ale od wczorajszego wieczoru na stronie nikt nie wpisał komentarza. I moim zdaniem dlatego, że właśnie jest potrzeba logowania. A szkoda, bo często na tej stronie były dyskusje merytoryczne i bardzo ciekawe. Pisze Pan, że logowanie to nie jest wiele wysiłku, i ja się z tym zgadzam. Ale wiem, że mimo to większość komentujących zrezygnuje z tej czynności, i co za tym idzie interaktywność strony znacznie spadnie.

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015