Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Z dniem 14 lutego 2016 r decyzj Biskupa Ordynariusza Romana Pindla, administratorem Parafii Katolickiej w.Marcina w Midzyrzeczu zostaje mianowany ksidz Jan Walu.

W niedziel 17 lutego Parafianie Midzyrzecza Górnego i Dolnego zoyli gratulacje nowemu Proboszczowi, zapewniajc o swoich modlitwach i gotowoci wspópracy we wspólnym budowaniu Dziea Boego. Ksidz Jan jest ju parafianom dobrze znany, poniewa od sierpnia 2014 roku sprawuje w midzyrzeckim Kociele posug Wikariusza. W tym czasie da si pozna jako energiczny Kapan o czystym dononym gosie i gbokich przemyleniach w goszonym do nas Sowie Boym. Chtnie wcza si w ycie Parafii a take uczestniczy w wanych wydarzeniach Midzyrzecza.

Ksidz Jan Walu urodzi si 25.10.1965 roku w Bielsku-Biaej jako syn Stanisawa i Ludwiki,
bdc czwartym dzieckiem po Magorzacie, Graynie i Urszuli.Cae swoje dziecistwo i modo zwiza z Bielskiem. Tutaj w kociele w. Mikoaja przyj sakrament Chrztu witego, Pierwszej Komunii witej, Bierzmowania i Kapastwa.
Po ukoczeniu technikum, w 1986 r zoy egzamin dojrzaoci i od wrzenia 1986r wstpi do lskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, gdzie rozpocz studia filozoficzno-teologiczne. Po okresie studiów i formacji duchowej 16 maja 1992r przyj wicenia kapaskie
z rk ksidza Biskupa Ordynariusza Tadeusza Rakoczego. Jako swoje zawoanie kapaskie przyj sowa z Ksigi Proroka Izajasza: „ Oto ja, polij mnie”.
W latach 1992 – 1997 sprawowa posug Wikariusza w Parafii w.Stanisawa, Biskupa i Mczennika w Andrychowie, w latach 1997 – 2001 w Konkatedrze Narodzenia NMP w ywcu,
od 2001 – 2006 w Sanktuarium Matki Boej Cieszyskiej, w latach 2006 do 2014 w Parafii w. Józefa w Bielsku-Biaej Zote any.
Od sierpnia 2014 roku Jego kapaska cieka przywioda Go jako Wikariusza do naszej Parafii w.Marcina w Midzyrzeczu, gdzie od 14 lutego 2016 roku na mocy decyzji Biskupa Ordynariusza Romana Pindla zostaje mianowany administratorem – Proboszczem.

yczymy ksidzu Proboszczowi Janowi opieki Matki Boej Szkaplerznej i witego Marcina  oraz wielu ask Boych na ca kapask prac  i ycie w midzyrzeckiej Parafii. Szcz Boe !

BM

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020