Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Ogłoszenia Parafialne 16.04.2017
data dodania: Niedziela 16 kwietnia 2017

 Wielkanoc 2017


Tekst: Ew. Mateusza 28,1-10  ks. Andrzej Dyczek
„Chrystus Pan mówi: byłem umarły,
lecz oto żyję na wieki wieków
i mam klucze śmierci i piekła”.   
Obj. 1,18
1. Porządek nabożeństw:
         17.04.2017 –  II Świeto Wielkanocy  
   Międzyrzecze 9:00;
Mazańcowice  10:00 ;
       23.04.2017 – I Niedziela po Wielkanocy  
         Mazańcowice 8:30
         Międzyrzecze 10:00
2. Zajęcia w tygodniu:
- w czwartek próba chóru o 19:00,
- w piątek Spotkanie Młodzieży o 18:00,
- w sobotę zajęcia z konfirmantami od 9:00,

3. Do odebrania najnowszy numer Zwiastuna dla prenumerujących.
 
4. Dziękuję wszystkim osobom które włączyły się w akcję Skarbonka. Uzbieraliśmy 812,60 zł.
 
5. Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w zorganizowanie kiermaszu wielkanocnego, upiekły ciasto, przygotowały stroiki i ozdoby. Uzbieraliśmy na remont kościoła 2011,00 zł. Dziękuję Pani Małgosi Mikler za kierowanie tymi pracami.
 
6. Dzisiejsza ofiara również przeznaczona będzie na remont kościoła. Za każdy dar serdecznie dziękujemy. Jestem bardzo wdzięczny wielu osobom z naszej parafii, które od czasu pożaru po dzień dzisiejszy wspierały nas finansowo, ale też wykonały wiele prac bezinteresownie. Przed nami jeszcze wiele prac i w tym roku kontynuujemy zbiórkę na remont. W kancelarii wyłożona jest lista, można również wpłacać przez bank. Dziękujemy serdecznie za każdą pomoc.
 
7. Parafia w Starym Bielsku organizuje w dniach 02-04.06.2017 wycieczkę do Sandomierza, Łańcuta i Bochni. W programie również zwiedzanie zamku w Baranowie Sandomierskim.
Całkowity koszt wyjazdu wynosi 350 zł/os., w tym przejazd autokarem, 2 noclegi w pokojach z łazienkami, 2 śniadania i obiadokolacje, większość biletów wstępu wraz z opieką przewodników.
Zapisy w kancelarii parafialnej w Starym Bielsku - wpisowe 100 zł/os.
Program wycieczki można pobrać ze strony internetowej
www.starebielsko.org
Serdecznie zapraszamy.
 
8. Ewangelizacja Dzięgielów.
 
 
9. Życzenia Wielkanocne Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej ks. Jerzego Samca.
 
Życzę nam wszystkim, nie tylko na ten świąteczny czas, by wypełniło nas światło Chrystusa, byśmy w pełni żyli nadzieją, wiarą i potrafili zaufać Bogu. On był umarły i żyje, On dokonał niemożliwego, więc pozwólmy mu działać także w naszym życiu.
 
„Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła.” Obj 1, 18
 


Oto Człowiek, oto Bóg, oto Zmartwychwstały – Jezus Chrystus.

Opowiada o swoim doświadczeniu śmierci, o przejściu od śmierci do życia, o zmartwychwstaniu. O śmierci możemy powiedzieć wiele, szczególnie gdy utraciliśmy kogoś bliskiego, ale o zmartwychwstaniu? To doświadczenie jest nam ciągle obce, nikt z nas nie zmartwychwstał, nie znamy osobiście nikogo komu by się to przydarzyło.

A właściwie… znamy. Jednego. Jezusa Chrystusa. Ale czy naprawdę Go znamy? Czym są dla nas święta Zmartwychwstania Pańskiego? Czy dostrzegamy i doświadczamy krzyża i zmartwychwstania?

„Byłem umarły, lecz oto żyję…” Śmierć została pokonana, a mimo to nie staliśmy się nieśmiertelni tu i teraz. To, co dokonało się na krzyżu i wydarzyło w poranek wielkanocny, zmieniło wszystko, choć nie w sposób, który byśmy chcieli.

Dzięki Chrystusowi, dzięki Jego śmierci i zmartwychwstaniu możemy spojrzeć na siebie ponownie. Możemy zobaczyć swoje rozczarowania, niezadowolenie z siebie, cierpienie i przede wszystkim grzech. Możemy też zobaczyć niepokój tego świata, ludzi skłóconych, pełnych nienawiści i chęci dzielenia, ale też zranionych, głodnych, cierpiących, umierających. W ostatnich dniach słyszeliśmy o zamachach terrorystycznych w Szwecji i w Niemczech, a w szczególności w Egipcie, gdzie znów popłynęła krew wyznawców Ukrzyżowanego – koptyjskich dzieci, kobiet i mężczyzn. W poranek wielkanocny to nie znika i nie mija. Nie można zamknąć oczu albo zapomnieć. Nie stajemy się mniej wrażliwi lub obojętni, wręcz przeciwnie widzimy dalej i staramy się nie tylko widzieć, ale też działać, tak jak On. Zmieniać siebie i zmieniać świat wokół nas, nawet w niewielkim stopniu.

Dzięki Jezusowi Chrystusowi pojawia się nadzieja, bardzo wyraźne jasne światło, które nas inspiruje, zachęca, byśmy byli Jego uczennicami i uczniami, byli gotowi pójść i powiedzieć, wyjść z  bezpiecznej przestrzeni, twierdzy nabożnych przekonań i pozornych pewności, i wyruszyć w drogę do Emaus i poza nie.

Jezus jest światłością świata w każdy czas. Dzisiaj, gdy radośnie śpiewamy i cieszymy się ze Świąt i wtedy, gdy życie nie pozwala nam stanąć z czołem podniesionym do góry.

Życzę nam wszystkim, nie tylko na ten świąteczny czas, by wypełniło nas światło Chrystusa, byśmy w pełni żyli nadzieją, wiarą i potrafili zaufać Bogu. On był umarły i żyje, On dokonał niemożliwego, więc pozwólmy mu działać także w naszym życiu.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

bp Jerzy Samiec
 
10. Apel Biskupa Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej ks. dr Adriana Korczago

Drogie siostry i bracia w Chrystusie,
w dniach od 15 do 18 czerwca na terenie naszej diecezji organizujemy Ewangelickie Dni Kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili gotowość, by otworzyć swoje domy na gości przybywających z całej Polski.
 
Serdecznie zachęcamy, byście także wy zgłosili swój udział w Ewangelickich Dniach Kościoła. Osoby z diecezji cieszyńskiej zgłaszają się w swoich kancelariach parafialnych od dnia 16 kwietnia do 28 maja br.
Koszt uczestnictwa dla osoby dorosłej z 3 obiadami to 70 zł. Z kolei osoby do 25 roku życia płacą 50 zł. Karta uczestnictwa dla osoby dorosłej bez obiadów to 25 zł, a dla osób do 25 roku życia – 15 zł. Karta uczestnictwa obejmuje: identyfikator (będzie uprawniał m.in. w czwartek do przejazdów komunikacją specjalnie przygotowaną na EDK, daje możliwość pierwszeństwa wejścia na niektóre koncerty, wykłady), program, materiały informacyjne i promocyjne.
Bieżące informacje o Ewangelickich Dniach Kościoła ukazują się na stronie internetowej www.dnikosciola.pl oraz na profilu Facebookowym: https://www.facebook.com/EwangelickieDniKosciola
 
Wierzę, że będzie to nasze wspólne przedsięwzięcie, podczas którego będziemy dziękować Bogu za Jego opiekę i wsparcie przez 500 lat.
 
Biskup diecezji cieszyńskiej
Adrian Korczago
powrót
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015