Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
Międzyrzecze
Pozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Były fajerwerki, race, strzelający szampan, przy włączonej syrenie strażackiej druhowie zebrali się w piątkowy wieczór by wspólnie przywitać nowy nabytek  straży. Przyjazd nowego samochodu był wielkim wydarzeniem, nie tylko dla druhów strażaków ale całej społeczności Międzyrzecza i Gminy Jasienica.
Samochody z OSP Międzyrzecze Dolne oraz OSP Międzyrzecze Górne powitały nowy samochód już na obrzeżach gminy, przejeżdżając na sygnałach w eskorcie przez całą wieś. Nowy samochód został symbolicznie skropiony szampanem przez Wójta Gminy Jasienica Janusz Pierzynę oraz druhów strażaków.
W piątkowy wieczór 29 grudnia 2017r strażacy zaprezentowali nowy nabytek  licznie przybyłym druhom i mieszkańcom Międzyrzecza, cieszymy się, że udało się pozyskać środki na zakup nowego samochodu dla OSP Międzyrzecze Górne Niedawno uroczyście świętowaliśmy jubileusz 125-lecia jednostki, więc dobrze się złożyło, że jeszcze w tym roku mieszkańcy otrzymali wyczekiwany prezent. Samochód prezentuje się świetnie, z pewnością poprawi bezpieczeństwo mieszkańców nie tylko Międzyrzecza, ale całego regionu wszędzie, gdzie nasi strażacy pełnią służbę i niosą pomoc potrzebującym.
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu Górnym otrzymała nowy wóz Średni Ratowniczo-Gaśniczy na podwoziu Man TGM 13.290 wraz z napędem 4×4, który jest wyposażony w silnik o mocy 290 km, samochód dostarczyła firma Stolarczyk Technologia Pożarnicza.
Zabudowa pożarnicza samochodu została wykonana ze specjalnych materiałów, które są w pełni odporne na korozję.
W zabudowie znajduje się zbiornik wody o pojemności 3500 litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 350 litrów.
Samochód Ratowniczo-Gaśniczy wyposażony jest w dwuzakresową autopompę o wydajności 2500 l/min, przy ciśnieniu 8 bar oraz wykonany jest w zabudowie metalowej.
Samochód Ratowniczo-Gaśniczy wyposażony jest w nowoczesną, sześcioosobową oraz zespoloną kabinę w układzie miejsc 1+1+4.
Auto posiada także szybkie natarcie, czyli instalację, która pozwala na błyskawiczne rozpoczęcie gaszenia pożaru zaraz po przyjeździe na miejsce, co pozwala opanować potencjalny pożar we wczesnym stadium.
Nowo zakupiony samochód kosztował 800 tys. zł, gdzie 450 tys. zł pochodzi z budżetu  Gminy Jasienica i  350 tyś. zł to dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
W imieniu druhów strażaków dziękujemy Wójtowi gminy Jasienica Januszowi Pierzynie , za koordynowanie całości prac związanych z decyzją przyznania oraz finansowania zakupu nowego samochodu pożarniczego dla naszej jednostki, Radzie Gminy, Prezydium Zarządu Gminnego ZOSP RP, oraz Prezydium Zarządu Powiatowego.
Dziękujemy za wsparcie finansowe Radzie Gminy Jasienica oraz MSWiA, Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Leszkowi Suskiemu, Śląskiemu Komendantowi PSP bryg. Jackowi Kleszczewskiemu, Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej bryg. Zbigniewowi Mizerze.


Tekst: Krzysztof Wieczerzak
Zdjęcia: Aneta Tolasz, Krzysztof Wieczerzak
 

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2021