Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
Międzyrzecze
Pozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Wręczenie medali osobom zasłużonym dla pożarnictwa i przekazanie wozu bojowego towarzyszyło gminnym obchodom Dnia Strażaka w Międzyrzeczu Górnym.

– Co roku w Dniu Strażaka mamy okazję podsumować ostatnie miesiące naszej działalności. To był kolejny rok waszej wytężonej i pełnej poświęcenia służby. Bardzo wam dziękuję za ten wkład w nasze wspólne bezpieczeństwo – mówił do strażaków z 12 jednostek OSP gminy Jasienica prezes Zarządu Gminnego OSP wójt Janusz Pierzyna.

Przypomniał o wkładzie finansowym, jaki samorząd przekazał na rozwój jednostek OSP, m.in. o podjętych rozbudowach strażnic w Mazańcowicach i Grodźcu, przygotowywanej w Jasienicy, zakupach i dofinansowaniu do pozyskania nowego sprzętu. Podziękował radnym Rady Gminy Jasienica za to, że zawsze ze zrozumieniem odpowiadają na składane wnioski o dofinansowanie dla jednostek OSP. – Pamiętamy przecież, że w rzeczywistości to nie są wydatki na pomoc strażakom, tylko pomoc społeczeństwu. To z myślą o naszym bezpieczeństwie dokładamy starań, aby jednostki straży sprawnie działały, miały dobry sprzęt i wyszkolonych druhów – wyjaśniał Janusz Pierzyna.

Wraz z Rafałem Glajcarem, członkiem Zarządu Głównego Związku OSP, st. bryg. Bogdanem Jędrochą, zastępcą Śląskiego Komendanta PSP w Katowicach, a także Stanisławem Nyczem, prezesem Zarządu Powiatowego Związku OSP, dokonał odznaczeń dla zasłużonych strażaków oraz osób, które przysłużyły się rozwojowi pożarnictwa w gminie Jasienica.

Wśród głównych punktów Dnia Strażaka w Międzyrzeczu Górnym było również poświęcenie i uroczyste przekazanie do podziału bojowego nowego wozu strażackiego marki Man TGM z silnikiem o mocy 290 KM. Nowy samochód dotarł już pod koniec ub.roku, ma napęd na wszystkie koła, mieści sześć osób i został wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 3,5 tys. l, dysponuje także zbiornikiem na środek pianotwórczy o pojemności 350 l. Posiada dwuzakresową bardzo wydajną autopompę i tzw. szybkie natarcie. Auto kosztowało 800 tys. zł, z czego 450 tys. zł pochodzi z budżetu Gminy, zaś 350 tys. zł wójt Janusz Pierzyna pozyskał z puli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Prezes OSP Międzyrzecze Górne Krzysztof Wieczerzak podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przekazania samochodu dla jednostki, wójtowi Januszowi Pierzynie, radnym Rady Gminy, Komendzie Głównej i Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Następnie wręczył gościom pamiątkowe puchary. Strażakom z jednostek OSP gminy Jasienica dziękowali również goście uroczystości. W imieniu swoim i wiceministra Stanisława Szweda gratulował I wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, Rafał Glajcar z Zarządu Głównego Związku OSP, a także przedstawiciel europoseł Jadwigi Wiśniewskiej. Gratulacje i życzenia złożył również Jan Borowski, przewodniczący Rady Powiatu Bielskiego.

Lista odznaczonych druhów dostępna tutaj .

źródło: www.jasienica.pl

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2021