Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Przygotowania do całej imprezy rozpoczęły się już na początku listopada. Uczniowie poszczególnych klas mieli za zadanie wykonać ozdoby oraz stroiki świąteczne. Praca ta była nadzorowana przez nauczyciela techniki, panią Janinę Gruchlik. Rodzice uczniów zaangażowali się w pieczenie drobnych ciasteczek oraz ciast. Całymi tygodniami trwały intensywne próby jasełek, dzieci ćwiczyły swoje role oraz doskonaliły śpiew, aby jak najlepiej wystąpić przed publicznością. Pracę nad przygotowaniem jasełek nadzorowała pani Marta Poślednik, natomiast pani Barbara Frydel-Ociepka odpowiadała za przygotowanie wraz z zespołem wokalnym oprawy muzycznej.

W niedzielę, już od samego południa, rodzice przygotowali poczęstunek – kanapki, koreczki oraz ciasta. O wyznaczonej godzinie – 16.30 sala zapełniła się po brzegi, więc trzeba było dostawić krzesła dla oglądających.

Po oficjalnym przywitaniu wszystkich zebranych przez pana Wojciecha Berusia, przewodniczącego Rady Rodziców, rozpoczęła się prezentacja jasełek. Wszyscy patrzyli na scenę z zachwytem. Od razu rzucała się w oczy przepiękna dekoracja. Po prawej stronie sceny umieszczono szopkę ze żłóbkiem, środek przeznaczony był dla pastuszków, natomiast po lewej stronie sceny widniał tron Heroda. Dodatkowo scenę zdobiły piękne choinki przystrojone piernikami, przeznaczone do licytacji.

Jasełka prowadziła jedna uczennica, odpowiednio przenosiła widownię w kolejne akty widowiska. Dzieci były dobrze przygotowane do swoich ról, grały jak prawdziwi aktorzy. Byli święty Józef, Maryja, król Herod i jego żona, Anioły, które obwieściły pasterzom dobrą nowinę. O wyjątkowe stroje, specjalnie na ten występ uszyte, zatroszczyli się rodzice występujących uczniów. Całość dopełniały przepięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem dla uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości. Po zakończonym spektaklu na uczestników spotkania czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz kiermasz z przepięknie wykonanymi przez dzieci ozdobami świątecznymi.

Całą imprezę bardzo dobrze przygotowano. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu dzieci, nauczycieli oraz rodziców można było przeżyć niezwykłe popołudnie, które wprowadziło nas wszystkich w świąteczny nastrój. To spotkanie zapamiętamy wszyscy, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.

Tekst: Uczennica klasy VI A
Foto: Krzysztof Wydra

 

Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Międzyrzeczu

serdecznie dziękuje

Wszystkim Rodzicom, Sponsorom, Dyrekcji oraz całemu Gronu Pedagogicznemu

za zaangażowanie i wielki wkład w przygotowaniu Jasełek

wraz z kiermaszem ozdób bożonarodzeniowych dla mieszkańców Międzyrzecza.

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020