Temat miesiąca
Strona główna
powrt

V Parafialny Turniej Tenisa Stołowego- Mazańcowice 16.02.2019r.

W sobotę 16 lutego 2019 r. rozegrany został V parafialny Turniej Tenisa Stołowego. Po raz pierwszy turniej nie był rozgrywany w salce parafialnej a mógł się odbyć na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach. Duża przestrzeń plus sześć stołów do dyspozycji dodawały komfortu dla uczestników.
      Turniej rozpoczął proboszcz parafii ks. Andrzej Dyczek modlitwą. Rozgrywki toczyły się w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych, open oraz w deblu.
Do turnieju zgłosiło się 8 zawodników w kategorii uczniów szkół podstawowych, 5 zawodników w kategorii open i 5 par deblowych. Turniej rozgrywany był systemem ,,każdy z każdym”.
      Po emocjonujących i niezwykle zaciętych pojedynkach, turniej w kategorii uczniów szkół podstawowych wygrał Kacper Bathelt, broniąc tytułu wywalczonego w sprzed 2 lat. Drugie miejsce wywalczył Dawid Fender a trzecie Marcel Hozumbek. W kategorii open najlepszym okazał się debiutujący w turnieju Tomasz Szafarz. Drugie miejsce zajął Mariusz Fender a trzecie Klaudiusz Hozumbek.
      Najlepszą parą deblową okazali się Marcel Hozumbek i Kacper Bathelt. Drugie miejsce zajęła para Krzysztof i Mariusz Fender a trzecie Mikołaj i Tomasz Szafarz.
      Najlepsi zawodnicy odebrali pamiątkowe puchary a zawodnicy którzy uplasowali się na podium medale i dyplomy.
      Turniej zakończony został pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników.
      Dziękujemy dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach, a w szczególności Pani Agacie Krupińskiej za umożliwienie zorganizowania turnieju.