Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

 TworzyMy Pokój

 
Drogie siostry, drodzy bracia w Jezusie Chrystusie!
 
Przyjmijcie proszę najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech nasze kościoły i domy wypełni radość, nadzieja i Dobra Nowina o Zbawicielu, który daje człowiekowi życie. 
 
W czasie tych szczególnych Świąt proszę Was o zastanowienie się nad wersetem przeznaczonym w przewodniku „Z Biblią na co dzień” na Poniedziałek Wielkanocny: „Pokój wam! Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam.” (J 20,21) Koresponduje on z biblijnym hasłem bieżącego roku: „Szukaj pokoju i dąż do niego” (Ps 34,15). 

Banalne wydaje się stwierdzenie, że wszyscy potrzebujemy pokoju wewnętrznego, pokoju rodzinnego i wreszcie pokoju w społeczeństwie, którego jesteśmy częścią. To co wydaje się oczywiste i proste często jednak nam umyka. Szukamy, pragniemy i zabiegamy o tak wiele, siejąc często niepokój wokoło. Bóg przypomina nam dziś, że powołani jesteśmy do tego, by tworzyć pokój. Nasz Zbawiciel wysyła nas w świat bliski i daleki, żebyśmy po chrześcijańsku nieśli bezinteresowną miłość, zamieniali zło w dobro i wskazywali na prawdziwy pokój darowany przez Boga. 

Zdaję sobie sprawę, że ten pokój nie jest czymś łatwym do osiągnięcia, ale bardzo często wymaga od nas wyrzeczeń, zaparcia się samego siebie i naprawdę wiele cierpliwości w relacjach międzyludzkich. Potrzebujemy otwartości i poczucia odpowiedzialności za siebie nawzajem - w rodzinach, parafiach, miejscach pracy. Bóg jednak nie tylko powołuje, ale także daje siłę i wskazuje narzędzia, z których możemy skorzystać. 

Jednym z tych narzędzi jest modlitwa, w której widzimy lepiej siebie i innych, mierzymy się z własnymi potrzebami, trudnościami i grzechami. Nie znam osobiście Was wszystkich, każdej i każdego z osobna. Nie wiem więc, w jakiej jesteście teraz sytuacji życiowej i duchowej. Nie zaglądam w zakamarki duszy i nie próbuję zgadywać, z czym przychodzicie do kościoła w Wielkanoc, co przynosicie pod krzyż Jezusa i do pustego grobu. Zapewniam jednak, że cały Kościół otaczam modlitwą i proszę, by pełen miłości Bóg uczył nas troski o pokój. Jednocześnie proszę Was o modlitwę za siebie nawzajem - Wasze rodziny, parafie, nasz Kościół, przyjaciół i nieprzyjaciół, znanych i obcych, ludzi różnych wyznań i poglądów. Niech dobry Bóg poprzez Jezusa Chrystusa otwiera ludzkie serca i wprowadza wszędzie pokój, a szczególnie tam, gdzie jest on potrzebny najbardziej. 

Z radosnym wielkanocnym pozdrowieniem, 

bp Jerzy Samiec
powrt
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020