Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

 

 KONFIRMACJA 2019

   Czas konfirmacji jest czasem niezwykłym. Starsi wracają do niego z wielkim sentymentem, przyjmując z wielką radością zaproszenie na organizowane jubileusze. Ci, którzy przeżywali ten czas trochę później mają okazję przeżywać je ze swoimi dziećmi, które po 2 latach nauki konfirmacyjnej mogli stanąć przed miłosiernym Panem i wyznawać swoją wierność i ślubując miłość i wierność.

   My duszpasterze często stawiamy sobie wiele pytań, co zrobić, by w dobie niesamowitej laicyzacji młodych ludzi zachęcać ich do duchowej aktywności i zaangażowania w parafialną społeczność. Co zrobić by młody człowiek chętnie przyszedł na spotkanie młodzieżowe, niedzielne nabożeństwo, czy chciał w jakiś sposób pomóc w parafialnych pracach.
   Zapewne zaangażowani w dobro parafii rodzice, czy rodzina, może być wielką zachętą.
 Podczas naszych przygotowań nie chcieliśmy się skoncentrować tylko na wiedzy, ale próbowaliśmy budować wzorce przyjaźni, i odkrywać, że jeszcze wspanialsze od naszych, mogą być więzi na linii- człowiek- Jezus.
    Marcowy egzamin zachęcał konfirmantów do stawiania pytań- kim dla ciebie jest Jezus? Jaka rolę w twoim życiu odgrywa modlitwa, Słowo Boże, przykazania, społeczność, co znaczą sakramenty. Te pytania mamy stawiać sobie przez całe życie, a nie tylko podczas nauki konfirmacyjnej.
 W pierwszą niedzielę maja cieszyliśmy się w naszej parafii z konfirmacji tym bardziej, że w ubiegłym roku jej nie mieliśmy. Do konfirmacji przystąpiło 10 osób: 5 dziewcząt i 5 chłopców. Wraz z nimi i ich rodzicami spotkaliśmy się przed uroczystością w salce rozpoczynając modlitwą i prosząc o Boże błogosławieństwo. Oprócz proboszcza parafii, w naszym gronie była pani diakon Barbara Adamus i ks. Karol Długosz, który uczy nasze dzieci i młodzież w Ligocie i w Bronowie. Wraz z radnymi, uroczyście weszliśmy do kościoła. A potem był czas uwielbiania, czas dziękowania, czas wyznawania i czas przystępowania. Słowo Boże skierowane do konfirmantów wyjęte zostało z 10 rozdziału Jana wiersze 14 Ja jestem dobry pasterz, w którym zwiastujący zachęcał młodych wyznawców do takiej szczególnej więzi przez całe życie z dobrym pasterzem.
   Konfirmanci po raz pierwszy przystąpili do Komunii Świętej. Wcześniej podziękowali rodzicom, zborowi i księdzu za duchowe rozwijanie ich życia.
 Po pamiątkowym zdjęciu po nabożeństwie były życzenia i prezenty od najbliższych, a potem wspólne rodzinne przyjęcia.
   Tegorocznymi konfirmantami byli:
 
- Bathelt Damian
- Bathelt Justyna
- Bathelt Mateusz
- Bathelt Monika
- Kukla Piotr
- Macura Paulina
- Szafarz Mikołaj
- Szarek Dawid
- Szarek Joanna
- Twardzik Patrycja
 
 ks. Andrzej Dyczek
 
powrt
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020