Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

 Jubileusz Konfirmacji- 02.06.2019

 
W niedzielę 2 czerwca w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Międzyrzeczu odbyło się uroczyste nabożeństwo podczas którego gościliśmy jubilatów którzy przed 70-cioma i 60-cioma laty byli konfirmowani. Konfirmacja 50 lat temu, w roku 1969 nie odbyła się.
Młodzież ówczesną konfirmował proboszcz parafii ks. Gustaw Molin.
W słoneczną niedzielę Jubilaci przybyli do kościoła wraz ze swoimi rodzinami aby wspominać ten ważny dla nich czas, podziękować Panu Bogu za opiekę przez wszystkie minione lata, wspólnie przystąpić do Stołu Pańskiego. W kazaniu proboszcz parafii ks. Andrzej Dyczek przypomniał zebranym ile osób w danym roczniku było konfirmowanych, ile trwała nauka konfirmacyjna i kiedy odbyła się konfirmacja. W trakcie nabożeństwa 3 pieśni dedykowane Jubilatom zaśpiewał chór parafialny pod dyrekcją Agnieszki Brzezickiej.
Po nabożeństwie zrobiono pamiątkowe zdjęcia a Jubilaci spotkali się na salce parafialnej gdzie przy gorącym poczęstunku, cieście i kawie wspomnieniami wracali do lat minionych, jak to w trudnych latach powojennych odbywały się uroczystości w naszej parafii. 
Nie wszyscy z Jubilatów mogli przybyć na tę uroczystość. Z różnych powodów, często zdrowotnych lub np. konfirmacji wnuka w parafii poza granicami kraju. Z pośród Jubilatów którzy swą konfirmacje obchodzili w 1949 roku gościliśmy Annę Mikler, Helenę Biesok z d. Szarek i Helmuta Fender a jubileusz konfirmacji z 1959 roku przeżywała Marta Włosok.
 
Mariusz Fender
Foto: Zuzanna Szarek
powrt
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020