Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

 153 Pamiątka Założenia i Poświęcenia Kościoła Ewangelickiego w Międzyrzeczu- 21.07.2019 r.

 
        W niedzielę 21 lipca br. odbyło się uroczyste nabożeństwo z okazji 153 Pamiątki Założenia i Poświęcenia Kościoła Ewangelickiego w Międzyrzeczu.
Nabożeństwo poprzedził Poranek Pieśni i Muzyki Religijnej, który rozpoczął się o godz. 9:00. W tym roku chór parafialny zaprosił do wspólnego świętowania i ubogacenia uroczystości pieśniami Zespół ,,Dla Niego” ze Skoczowa. Zespół ten prowadzi Dorota Podżorska. Poranek Pieśni rozpoczął chór parafialny z Międzyrzecza pod dyr. Agnieszki Brzezickiej który wykonał sześć pieśni. W trakcie występu prezes chóru Alina Fender złożyła w imieniu chóru parafialnego, Diakon Barbarze Adamus podziękowania i życzenia oraz wręczyła bukiet kwiatów z okazji zakończenia służby czynnej w kościele i przejścia na emeryturę. Chór zadedykował Pani Diakon jedną z pieśni- ,,Będę śpiewał Tobie”. W drugiej części Poranku blok pieśni wykonał Zespół Dla Niego. Na zakończenie chór parafialny wraz z zespołem połączyli siły i stworzyli ,,megachór" wspólnie śpiewając pieśń ,, Błogosławieństwo irlandzkie”.
       O godzinie 10:00 Rada Parafialna wraz z duchownymi weszła do kościoła i rozpoczęło się nabożeństwo dziękczynne. Ksiądz proboszcz Andrzej Dyczek przywitał wszystkich zebranych, parafian oraz gości, którzy przybyli do nas aby wspólnie świętować ,,urodziny Kościoła”.
       W szczególności przywitał zaproszonego kaznodzieję świątecznego którym był ks. Alfred Borski ze Skoczowa. Następnie przywitał Diakon Barbarę Adamus której złożył serdeczne podziękowania za lata współpracy w naszej parafii, prowadzenie nauki religii, udział w zajęciach plastycznych, czynny udział i prowadzenie nabożeństw Światowego Dnia Modlitwy oraz wiele innych rzeczy które Pani Basia prowadziła w naszej parafii. W imieniu Rady Parafialnej podziękowania i życzenia złożyli Mariusz Fender i Danuta Kurcius.
W nabożeństwie wziął udział emerytowany proboszcz ks. Jan Lech Klima.
       Okolicznościowe kazanie wygłosił proboszcz parafii ewangelickiej w Skoczowie ks. Alfred Borski, na tekst wyjęty z Ewangelii Mateusza 6,21- Tam skarb twój, gdzie serce twoje.
       W trakcie nabożeństwa jedną pieśń zaśpiewał chór parafialny z Międzyrzecza a dwie pieśni wykonał Zespół Dla Niego, oraz odbyła się ofiara która przeznaczona zostanie na potrzeby parafii a m.in. na remont organ który rozpocznie się 5 sierpnia. Po nabożeństwie gościliśmy Zespół Dla Niego w salce parafialnej na ciepłym poczęstunku, kołaczu, kawie i herbacie.
       W piątek i sobotę przed Pamiątką Założenia i Poświęcenia Kościoła trwały prace przygotowawcze do pieczenia kołaczy. To już długoletnia tradycja w naszej parafii, a smak naszych ,, międzyrzeckich kołoczy” znany jest nie tylko w naszej miejscowości ale przyjeżdżają osoby nie tylko z sąsiednich parafii ale także z sąsiednich powiatów. Tak było i tym razem. Upieczonych zostało 120 kołaczy a ich sprzedaż trwała tylko godzinę. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w te prace a w szczególności Państwu Barbarze i Benedyktowi Danel z Cukierni Jagódka z Międzyrzecza Dolnego za przychylność i nieodpłatne upieczenie naszych kołaczy przygotowanych w tradycyjny sposób.


Mariusz Fender
Foto: Zuzanna Szarek
powrt
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020