Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

 Pamiątka Założenia i Poświecenia Kościoła w Mazańcowicach-

11 sierpnia 2019 r

 
 
      Czas wspólnego spotkania w miejscu, który służy mazańcowickim ewangelikom już od wielu jest czasem radosnym. Miło widzieć dawnym wyznawców, którzy wracają do nas, by w ten dzień razem z nami radować się i cieszyć ze wspólnej społeczności. Wielką przyjemnością napawa nas spotkanie z współwyznawcami innych parafii. Po nabożeństwie mogłem np. spotkać mojego dawnego ucznia, którego uczyłem  w Gimnazjum w Górkach, a teraz jest aktywny i zaangażowany w swojej parafii. To zawsze bardzo cieszy. Piękną tradycją jest, że rodziny zapraszają swoich bliskich na swoje kościelne święto, a potem na obiad. Jest okazja się spotkać i poprzebywać ze sobą, co w dzisiejszych czasach nie jest takie oczywiste.
   Jestem bardzo wdzięczny chórowi i pani dyrygentce Agnieszce Brzezickiej, za uświetnienie i upiększenie naszej uroczystości pieśniami przed i w czasie nabożeństwa.
 Miło było też zauważyć, że chór się powiększa i mamy w nim nowe osoby.
   Naszym gościem specjalnym był w tym roku ks. Bogdan Wawrzeczko, który na co dzień służy w parafii w Skoczowie. Przyjechał do nas z małżonką. Służył nam Słowem Bożym z 2 rozdziału księgi Izajasza 2,1-5. Co rzadko się zdarza podczas kazania zadał nam  pytanie, na które odpowiadaliśmy. Swoim zwiastowaniem potrafił do nas trafić, dlatego w kuluarach mówiliśmy, że każdy duchowny jest inny, i to jest nasze wielkie bogactwo. Bardzo dobrze się go słuchało. Po nabożeństwie Zuzia Szarek zrobiła nam pamiątkowe zdjęcie. Przez pewien czas, mogliśmy jeszcze ze sobą porozmawiać, a potem rozpierzchneliśmy się na obiady i wspólny rodzin czas. Zaprosiliśmy ks. Bogdana Wawrzeczko i jego żonę, na obiad do restauracji Widokowej, gdzie był czas porozmawiać o naszej służbie, rodzinie i codzienności. Ksiądz Bogdan Wawrzeczko, opowiadał też o swojej służbie na Tygodniu Ewangelizacyjnym w Zelowie.
 Za rok, jeśli Pan Bóg pozwoli będziemy przeżywać Jubileusz 90 lecia w Mazańcowicach.
   Przed naszymi uroczystościami poprosiłem firmę organmistrzowską pana Stanisława Bałchan o reperację organ, by w nasze święto grały jak najlepiej. Niestety nie wiele można już zrobić i w przyszłości trzeba będzie wykonać bardzo poważny remont
   Jak zwykle mogliśmy liczyć na wielu parafian, którzy przygotowywali kościół i obejście na te ważne sierpniowe chwile.
   Bogu niech będą dzięki za mazańcowicką społeczność, a na kolejny czas niech nam błogosławi.
          Ks. Andrzej Dyczek
Foto: Zuzanna Szarek
powrt
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020