Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

 Dożynki 2019

 
W sobotę 17 sierpnia 2019 roku w Kościele Ewangelickim w Międzyrzeczu odbyło się uroczyste ekumeniczne nabożeństwo dożynkowe.
Organizatorem Dożynek 2019 było sołectwo Międzyrzecze Dolne a gazdami dożynek Małgorzata i Józef Pierzga.
Nabożeństwo poprzedził występ Orkiestry Dętej z Międzyrzecza Dolnego oraz Zespołu Regionalnego Międzyrzeczanie. Już od godz. 13:30 na placu kościelnym gromadzącym się uczestnikom prezentowane były przyśpiewki i melodie ludowe.
O godz. 14:00 rozpoczęło się nabożeństwo, podczas którego gościliśmy Posła na Sejm Mirosława Suchonia, Wójta Gminy Jasienica Janusza Pierzynę, Zastępcę wójta Krzysztofa Wieczerzaka, Przewodniczącego Rady Gminy Jasienica Czesława Machalicę, Radnych Genowefę Kopeć, Wiesława Czarnieckiego i Tomasza Osucha, delegacje Rad Sołeckich obydwu sołectw, OSP Międzyrzecza Dolnego i Górnego wraz z pocztami sztandarowymi, Kół Gospodyń Wiejskich, Związku Emerytów i Rencistów.
Gospodarze dożynek przekazali księżom chleb upieczony z mąki z tegorocznych zbóż, a delegacje przekazały wieńce dożynkowe oraz dary z płodów rolnych.
Okolicznościowe kazanie wygłosił proboszcz parafii rzymsko-katolickiej św. Marcina ks. Jan Waluś.
Podczas nabożeństwa dwie pieśni zaśpiewał chór parafialny pod dyr. Agnieszki Brzezickiej. Nierozłączną częścią tego dziękczynnego nabożeństwa jest spowiedź i komunia święta.
Po nabożeństwie uczestnicy udali się do Strażnicy OSP w Międzyrzeczu Dolnym gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.
Wszystkich zebranych przywitała Radna Genowefa Kopeć. Program artystyczny w wykonaniu Zespołu Regionalnego Międzyrzeczanie zawierał min. przekazanie wieńca i chleba Gazdom Dożynek. Chleb został przekazany także Wójtowi Januszowi Pierzynie, który po krótkim przemówieniu, podziękowaniu organizatorom wraz z Radnymi, sołtysami dzielił chleb symbolicznie aby go nie zabrakło na stołach do następnych dożynek. Organizatorzy zapewnili uczestnikom obiad, kawę herbatę, kołacz dożynkowy specjalnie pieczony na tę okazję oraz zimną płytę.
Dożynki w naszym kościele odbywają się co trzy lata, więc na kolejne już zapraszamy w roku 2022, tym razem do Międzyrzecza Górnego.
 
Mariusz Fender
Foto: Zuzanna Szarek
powrt
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020