Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Ogłoszenia Parafialne 12.01.2020
data dodania: Niedziela 12 stycznia 2020

 I Niedziela po Epifanii 12.01.2020


Tekst: Ew. Mateusza 3,13-17     ks.  Andrzej Dyczek

„Ci, których duch Boży prowadzi,
są dziećmi Bożymi”    
Rzymian 8,14
1. Porządek nabożeństw
          19.01.2020 –2 Niedziela po Epifanii–
                       Międzyrzecze 10:00;

2. Zajęcia w tym tygodniu:
- w czwartek próba chóru Allegro o 18:00,
- w czwartek próba chóru o 19:00,


3. Zgodnie z ZPW Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP zwołuję na dzień 02 lutego 2020 po nabożeństwie w Międzyrzeczu Zgromadzenie Parafialne, które ma zatwierdzić sprawozdanie proboszcza za 2019 rok, zatwierdzić sprawozdanie finansowe za 2019 rok i przyjąć preliminarz na 2020 rok. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w zgromadzeniu.
 
4.  Dzisiaj kolejna akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Jurka Owsiaka. Wolontariusze będą kwestować przy naszych kościołach. Za każdy dar serdecznie- dziękujemy

5. 19 stycznia w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne w kościele rzymskokatolickim św. Marcina w Międzyrzeczu o godz. 16:30. Przyjdźcie by wspólnie się modlić.
 
6. Ważne !!!!!

W związku z nową umową podpisaną przez Gminę Jasienica dotyczącą wywozu śmieci Parafia tak samo jak gospodarstwa domowe jest zobowiązana do segregowania śmieci i odpadów na cmentarzach parafialnych w Międzyrzeczu i Mazańcowicach. W związku z powyższym że koszt wywozu śmieci i odpadów jest już dosyć wysoki a przypuszczalnie będzie jeszcze wyższy zwracamy się z prośbą o ograniczenie liczby wiązanek i zniczy przynoszonych na cmentarz. Prosimy przedyskutować w gronie rodzinnym czy można przygotować np. 1 wieniec lub 1 wiązankę od całej rodziny w związku z pogrzebem lub ograniczyć liczbę zniczy, szklane znicze zostawiać na grobie a bardziej korzystać z wkładów wymiennych do zniczy. Na cmentarzu w najbliższym czasie pojawią się stojaki z workami na odpady. Segregacja tak jak w gospodarstwach domowych: żółty worek- plastiki i metale, zielony worek- szkło, czarny kontener- na zielone odpady tj. ziemię, kwiaty doniczkowe. Bardzo prosimy nie wrzucać doniczek plastikowych razem z kwiatami i ziemią ale umieszczać je w workach żółtych a plastikowe elementy zniczy oddzielać od szkła i też umieszczać razem z plastikiem w żółtym worku. Pozostałe po segregacji odpady będziemy zbierać do specjalnie oznaczonego pojemnika.

Bardzo prosimy o stosowanie się do segregacji odpadów. W zeszłym roku cmentarz zyskał nowy wygląd: chodniki, ogrodzenie i miejsce na składowanie odpadów. Bardzo prosimy o utrzymanie ich w czystości.

Nie ma możliwości wywozu odpadów niesegregowanych.

 
7. Z żałobnej karty
Pan Życia i Śmierci odwołał z ziemskiej pielgrzymki
śp. Andrzeja Ryrycha
ur. 29 listopada 1933 roku w Jaworzu,
zm. 7 stycznia w Bielsku.
Żegnali go: żona, syn z rodziną, córka z rodziną, wnuczki z rodzinami, bliższa i dalsza rodzina. Pogrzeb odbył się wczoraj na cmentarzu w Międzyrzeczu. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w pogrzebie.
powrt
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020