Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Ogłoszenia Parafialne 10.05.2020
data dodania: Niedziela 10 maja 2020

 Cantate 10.05.2020


Tekst: Kroniki 5,2-14        ks. Andrzej Dyczek
 

„Śpiewajcie Panu pieśń nową, bo cuda uczynił.”
              Ps 98,1
1.Porządek nabożeństw: 
     
17.05.2020 – Niedziela Rogate
Międzyrzecze; Nabożeństwo ODWOŁANE
  
2. W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego i wytycznymi naszego Kościoła do odwołania zawieszone zostają nabożeństwa niedzielne, próby chóru i szkółki niedzielne. Jednocześnie wszelkie ważne rzeczy można załatwiać telefonicznie i mailowo: Telefon Parafii 33 815 55 23 i komórka ks. Andrzej Dyczek 609 865 006 e-mail: adyczek@go2.pl
W tej sytuacji zachęcam was serdecznie, aby nasze domy stały się teraz małymi kościołami.
Chciejmy nawiązać do wspaniałej ewangelickiej tradycji organizowania nabożeństw domowych w rodzinnym gronie. Mamy przecież w naszych domach Biblie, śpiewniki, postylle (zbiory kazań), modlitewniki, czy inne rozważania. Możemy śpiewać na Bożą chwałę, słuchać Jego Słowa i modlić się do Niego własnymi słowami. Dzielmy się osobistymi refleksjami związanymi z Bożym Słowem, rozmawiajmy, dyskutujmy, wylewajmy przed Nim swoje troski. 
Drodzy Parafianie mając świadomość, że w najbliższym czasie nie spotkamy się w kościele chciałbym poprzez naszego parafialnego facebooka na kolejne niedziele skierować do Was Słowo Boże.
Modlę się o was wszystkich i waszych najbliższych, aby nasz Dobry Pan i Bóg chronił Was i opiekował się Wami i pozwolił przetrwać ten trudny czas. Wasz duszpasterz- ks. A. Dyczek

3. Trwa zbiórka ofiar na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa. Uzbieraliśmy do tej pory 3120 zł. Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom. Zbieramy jeszcze 3 tygodnie. Przelewając ofiary na konto Parafii i pisząc Ofiara na cele kultu religijnego- BPGA. Ten dopisek BPGA bym wiedział, ile uzbieraliśmy i później przekazać dalej. Dziękuję pięknie za już zebrane ofiary. Bardzo dziękuję osobom, które wpłaciły na konto bankowe swoje ofiary, składki. W tej trudnej sytuacji każdy dar jest dużym wsparciem dla Parafii.
Nasze konto bankowe
Parafia Ewangelicko- Augsburska w Międzyrzeczu 43-392 Międzyrzecze Górne 239
Bank Spółdzielczy w Jasienicy 26 8117 0003 0017 0716 2000 0010

4. Zapraszamy do oglądania nabożeństw

Media ogólnopolskie

Dzisiaj o godz.13.00 w TVP3 transmisja telewizyjna nabożeństwa z kościoła ewangelicko-augsburskiego w Pasymiu.

Zapraszamy także do słuchania i oglądania niedzielnych nabożeństw transmitowanych przez parafie

Szkółka niedzielna dla dzieci w Chrześcijańskie Telewizji Internetowej i transmitowane w Internecie przez Parafie Skoczów i Wrocław.

W aplikacji "Z Biblią na co dzień" można codziennie czytać teksty biblijne oraz krótkie rozważania.
 
5. List liderów religijnych do Premiera
Prośba o zmianę przepisów 01.05.2020

30 kwietnia przedstawiciele Polskiej Rady Ekumenicznej, Kościoła Rzymskokatolickiego oraz Muzułmańskiego Związku Religijnego wystosowali do premiera Mateusza Morawieckiego list. 

Przedstawiciele Polskiej Rady Ekumenicznej, Kościoła Rzymskokatolickiego oraz Muzułmańskiego Związku Religijnego wystosowali do premiera Mateusza Morawieckiego list. Proszą w nim o korektę przepisów, które w związku z pandemią COVID-19 ograniczają liczbę osób przebywających w pomieszczeniach sakralnych, a także o doprecyzowanie przepisu dotyczącego obecności osoby sprawującej kult.
W liście zwracają uwagę, że „dla wiernych, którzy spotykają się w małych miejscach kultu, limit 1 osoby na 15 m kw. powierzchni budynku powoduje, że w nabożeństwach może uczestniczyć mniej osób niż przed zmianami”. Poprosili o rozważenie zmiany tego przepisu, a także o doprecyzowanie tego, kto z osób sprawujących kult religijny jest zwolniony z zakrywania nosa i ust (więcej o tym liście na stronie Polskiej Rady Ekumenicznej 
tutaj).
Tego samego dnia podczas konferencji prasowej zapytano o te postulaty ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. – Pozwólmy na ocenę skutków uwolnienia dotychczasowych reżimów dotyczących Kościołów, związków wyznaniowych. W tej chwili jedna osoba na 15 m kw. to jest w średniej wielkości kościele około 50 osób. Popatrzmy, jak to wpływa na przebieg epidemii. Nie będziemy podejmowali żadnych decyzji, dopóki nie będziemy mieli wiedzy, czy te wskaźniki, o których już wielokrotnie mówiłem, rosną, maleją, czy pozostają na tym samym poziomie – powiedział minister.
Polityk podkreślił również, że najpierw musimy mieć dane i być pewni tego, jak poprzedni etap wpłynął na zachorowalności, a potem można będzie mówić o kolejnym etapie.

źródło:
ekumenia.pl
 
 
6.
 
 
7. Sołtys Międzyrzecza Dolnego ogłasza, że II rata podatku rolnego i od nieruchomości będzie pobierana w dniach:
- 14 i 15 maja od godz. 16 – 18
-16 maja od godz. 11-13 w sołtysówce Międzyrzecze Dolne
 
powrt
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020