Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Autobus a polityka
data dodania: Wtorek 15 lipca 2008


Wydawao nam si, e po wielu miesicach stara o przeduenie linii MZK nr 52 nadszed czas spokoju. Od 1 lipca nareszcie, pomimo wielu dowiadczonych niechci, o których nie warto si rozpisywa, na powrót do Midzyrzecza po kilkunastoletniej przerwie powróci „czerwony” autobus. Uff...
Szkoda, e tylko „do Gowiaka”, marzya si nam linia z ptl kocow przy mynie w Dolnym ale na teraz mona byo osign tylko tyle.

Ze zdziwieniem przeczytalimy wywiad na temat MZK w lipcowym numerze gazety „Jasienica”. Dowiedzielimy si z niego, e kto w tej sprawie dziaa gównie medialnie, by zaistnie i zabysn w polityce, dodatkowo jeszcze woc si na plecach kogo innego. Nie do koca wiemy o kim mowa – o nas, radnych z Górnego czy o mieszkacach zbierajcych podpisy pod petycj o przeduenie linii 52? Jeli o nas, to nic takiego, dla nas to „ryzyko zawodowe”. Jeli natomiast o naszych mieszkacach, którzy zbierali te podpisy to stajemy w ich obronie.
Uwaamy bowiem, e nie naley krytykowa spoecznej postawy, wyraajcej si w zabieraniu przez mieszkaców gosu w sprawach dla nich wanych. To s przecie podstawy demokracji. Osoby, które spoecznie wczaj si w takie akcje powinnimy wskazywa jako wzór obywatelskiego zachowania. Demokracja nie jest idealnym systemem ale nic lepszego dotychczas nie wymylono. Mieszkanka Midzyrzecza, zbierajc podpisy pod petycj za autobusem MZK wykonaa bardzo wan prac, w decydujcym momencie pokazujc skal spoecznego poparcia. Ten autentyczny spoeczny nacisk na pewno nie zaszkodzi tej sprawie, w jego nastpstwie temat podja prasa, co w konsekwencji doprowadzio do rozwizania tego problemu zgodnie z interesem mieszkaców Midzyrzecza. Przykad ten pokazuje, e takie akcje mog pomóc w zaatwianiu istotnych dla spoecznoci lokalnych spraw. Przy okazji musimy te uderzy si w piersi, przez duszy czas wierzylimy, e jestemy w stanie rozwiza ten problem poprzez rozmowy gabinetowe, teraz uwaamy, e akcja mieszkaców bya wrcz nieodzowna.

Rozwizywanie problemów komunikacyjnych mieszkaców to zadanie wasne gminy. Uwaamy, e w przypadku Midzyrzecza zabieganie o powrót linii MZK to jeden z wanych naszych obowizków. Zostalimy wybrani przez mieszkaców do samorzdu po to, by dba o ich interesy i usprawnia ycie wsi i gminy. Robimy to najlepiej jak potrafimy. To mieszkacy za dwa lata oceni, czy robilimy to dobrze. Nazywanie polityk stara w celu przywrócenia autobusu MZK jest dla nas kompletnie niezrozumiae.

Brak informacji lub niepena informacja rodzi niedomówienia i plotki. W zwizku z tym zastanawiamy si obecnie nad szerszym wykorzystaniem naszej strony internetowej do biecego informowania mieszkaców o pracy naszego samorzdu, co zreszt sugeruj nam mieszkacy w rozmowach i na forum internetowym. W czasach penego dostpu do informacji publicznej jest to nasz powinnoci.

Leszek Mroczko, Tomasz Osuch
 
powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020