Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Nowy kompleks sportowy w Jasienicy
data dodania: Wtorek 2 wrze¶nia 2008

W dniu 1 wrzenia br. w Jasienicy uroczycie oddano do uytku nowy kompleks sportowy przy Gimnazjum oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym.

W przygotowanym na t okazj folderze napisano m.in.: "Od wielu lat marzylimy o powstaniu  terenów sportowo - rekreacyjnych przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jasienicy. 
Z  inicjatywy Zarzdu Stowarzyszenia Przyjació Szkoy i Promocji Gminy Jasienica w 2003 roku zrodzia si koncepcja zagospodarowania terenu przy tych szkoach z przeznaczeniem na boiska sportowo-rekreacyjne. Do tych inicjatyw z wielkim zaangaowaniem wczy si i przystpi do realizacji pomysu Wójt Gminy Janusz Pierzyna wraz z Rad Gminy kadencji 2002-2006 i kadencji 2006-2010 ... rodki pienine na budow boisk pozyskano z Funduszu Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu w wysokoci 199 900 z, za pozostaa rodki (w kwocie ok 1 300 000 z - dopisek wasny, z nieznanych powodów folder tej informacji nie zawiera) z budetu wasnego gminy (wynika z tego, e uzyskane dofinansoewanie to ok. 13% ogólnej kwoty inwestycji, ok. 87% pokrytych zostao z budetu gminy, dop. w.) ... W efekcie kocowym powsta pikny obiekt sportowo-rekreacyjny z boiskiem ze sztucznej trawy o wymiarach 25m x 40m, boiskiem uniwersalnym o nawierzchni poliuretanowej o wymiaraxch 22m x 34m z bieni 3-torow wokó boiska oraz bieni 4-torow do biegu na 100 równie o nawierzchni poliuretanowej..."

Wpisujc si do ksigi pamitkowej obu szkó pogratulowalimy im tak piknego obiektu. yczymy korzystajcym z  niego dzieciom, modziey i ich rodzicom jak najlepszych efektów sportowych i rekreacyjnych. Teraz czekamy na podobne zaangaowanie Wójta Gminy Janusza Pierzyny oraz Rady Gminy przy budowie podobnych kompleksów przy innych szkoach, w tym take midzyrzeckiej.

Leszek Mroczko, Tomasz Osuch

 

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015