Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2010-10-07 23:03:04

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze
Zarejestrowany: 2007-06-18
Posty: 1485

Komitety Wyborcze

W dniu 4 października minął termin rejestracji Komitetów Wyborczych. Oprócz komitetów ogólnopolskich (PO, PiS, PSL, SLD itd.), w naszej gminie zarejestrowały się trzy lokalne Komitety Wyborcze:

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FARZYNA JASIENICA
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWO - RODZINA - SAMORZĄD
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANA SOWIŃSKIEGO

żródło: Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Bielsku-Białej

Offline

 

#2 2010-10-15 08:19:56

Monika Zawadzka
użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-27
Posty: 24

Re: Komitety Wyborcze

Skład komisji wyborczej:(za BIP Jasienica)

Pani Małgorzata Chrapek-Iłownica- przew
Pani Sylwia Szymala-Świętoszówka- zca przew.
Pani Natalia Kwaśny-Jasienica
Pan Bronisław Szalbot- Jasienica
Pani Sylwia Jenkner – Rudzica
Pani Aniela Jakubiec-Grodziec
Pan Mariusz Wysłych- Jasienica

Offline

 

#3 2010-10-15 09:44:50

Monika Zawadzka
użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-27
Posty: 24

Re: Komitety Wyborcze

Bardzo proszę administratora o umieszczenie na stronie głównej informacji o pozostałych kandydatach na wójta.Na razie są tylko(aż)dwie informacje o kandydacie PO i to wszystko. Użytkownicy portalu zasługują na poważne potraktowanie i przedstawienie nie tylko jednego kandydata.Serdecznie pozdrawiam.

Offline

 

#4 2010-10-16 11:22:24

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze
Zarejestrowany: 2007-06-18
Posty: 1485

Re: Komitety Wyborcze

Monika Zawadzka napisał:

Bardzo proszę administratora o umieszczenie na stronie głównej informacji o pozostałych kandydatach na wójta.

W chwili obecnej nie jest jeszcze znana pełna lista kandydatów na Wójta. Termin  rejestracji mija w dniu 27 października.

Informację o zamiarze startu pana Wojciecha Zawady na stronie głównej serwisu oraz jego wywiad zamieściliśmy na jego prośbę. Pan Wojciech Zawada nie dysponuje dostępem do gminnej, finansowanej z pieniędzy podatników gazety lokalnej, zwraca się więc z prośbą do serwisów społecznościowych, by te przekazały mieszkańcom informacje o jego starcie. Jeśli inni kandydaci na Wójta zwrócą się z taką samą prośbą, mogą liczyć na identyczne potraktowanie.

Proszę zwrócić uwagę, że miesięcznik "Jasienica", wydawany za nasze pieniądze, zamieścił wywiad z jednym z kandydatów pt." Przed wyborami 2010", nie zamieścił natomiast wywiadu z panem Wojciechem Zawadą. Ciekaw jestem pani opinii w tej sprawie.

Monika Zawadzka napisał:

Użytkownicy portalu zasługują na poważne potraktowanie i przedstawienie nie tylko jednego kandydata.

O tym, co zostanie opublikowane a co nie, nie decyduje administrator. Równe prawa zamieszczania informacji posiada każdy dział, zawarty w serwisie. Niektóre działy z tego korzystają, inne w każdej chwili mogą otrzymać stosowne loginy i hasła i zamieszczać dowolne informacje.

Czytając Pani wpis domyślam się, że dotyczy on zamieszczania informacji dotyczących pana Janusza Pierzyny, który również zgłosił zamiar startu w wyborach. Informacja o zamiarze startu została zamieszczona na forum w wątku "Informacje ogólne".

Przy okazji dodam, że wiele miesięcy temu na pisemną prośbę pana Janusza Pierzyny w naszym serwisie został utworzony dział "Wójt Gminy Jasienica", gdzie mógł on samodzielnie redagować i zamieszczać dowolne informacje. Odpowiednie loginy i hasła zostały wówczas przekazane panu wójtowi. Osobiście pokryłem koszty tego rozszerzenia serwisu dla pana Wójta, nie chcąc nadwerężać skromnego budżetu Stowarzyszenia.
Przez blisko dwa lata pan Janusz Pierzyna nie zamieścił w specjalnie dla niego przygotowanej części serwisu żadnej informacji, kompletnie nic. Na darmo ktoś wykonał pracę, ktoś poniósł wydatek. Do tej pory nie wiem, po co Wójt pisemnie zażądał swojego miejsca na stronie Międzyrzecza, skoro z niego ani razu nie skorzystał.
Trudno by teraz ktoś za niego wykonywał pracę, której sam nie chciał wykonać. Przez wiele miesięcy miał wszelkie możliwości bieżącego informowania opinii publicznej, jakie ma poglądy, jakie decyzje podejmuje, co dla Międzyrzecza i gminy zamierza zrobić.

Pozdrawiam.

Offline

 

#5 2010-10-18 14:44:59

Monika Zawadzka
użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-27
Posty: 24

Re: Komitety Wyborcze

Dzień dobry !
Dziękuję za odpowiedź-bynajmniej nie chodzi mi o Pana Pierzynę,bo znamy go doskonale.Chodzi mi o wszystkich pozostałych kandydatów,którzy się pojawią.Szczerze mówiąc nie czytam miesięcznika "Jasienica" z uwagi na niską jakość tej gazety.
Pozdrawiam.

Offline

 

#6 2010-10-18 18:26:38

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze
Zarejestrowany: 2007-06-18
Posty: 1485

Re: Komitety Wyborcze

Monika Zawadzka napisał:

bynajmniej nie chodzi mi o Pana Pierzynę,bo znamy go doskonale.Chodzi mi o wszystkich pozostałych kandydatów,którzy się pojawią.

O wszystkich kandydatach, którzy się pojawią, chętnie napiszemy, jeśli się pojawią smile Wszystko się okaże wkrótce, po 22 października znana będzie lista kandydatów na radnych, po 27 października - lista kandydatów na Wójta.

Offline

 

#7 2010-10-22 12:37:58

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze
Zarejestrowany: 2007-06-18
Posty: 1485

Re: Komitety Wyborcze

W dniu 21 października 2010 roku Zarząd OSP Międzyrzecze Górne poddał pod głosowanie wniosek Komitetu Wyborczego Wyborców "Prawo - Rodzina - Samorząd", który zwrócił się z pisemną prośbą o udzielenie poparcia dla kandydatów do Rady Gminy oraz kandydata na Wójta Gminy Jasienica w wyborach samorządowych w dniu 21 listopada br. W załączeniu Komitet Wyborczy przekazał listę kandydatów, z której wynika, że kandydatem Komitetu na Wójta jest Janusz Pierzyna a kandydatami do Rady Gminy z Międzyrzecza są pani Genowefa Kopeć z Międzyrzecza Dolnego oraz panowie Zbigniew Jurzak i Mariusz Fender z Międzyrzecza Górnego.

W głosowaniu tajnym Zarząd OSP Międzyrzecze Górne nie udzielił poparcia przedstawionym listom kandydatów.

W dyskusji nad wnioskiem dominowały opinie, że Ochotnicze Straże Pożarne są stowarzyszeniami apolitycznymi i nie powinny być wykorzystywane do tego typu deklaracji politycznych. Skoro jednak do Zarządu wpłynął wniosek od jednego z komitetów wyborczych, został poddany pod głosowanie. Obecny na zebraniu Przewodniczący Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP Sławomir Masny zapewnił, że komitet ten nie zamierza występować z prośbą o poparcie list swoich kandydatów do żadnych stowarzyszeń z terenu naszej gminy.

Offline

 

Stopka forum/Board footer

Powered by PunBB
© miedzyrzecze.org.pl