Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2010-10-25 17:50:47

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze

Fender Mariusz Międzyrzecze Górne

W tym wątku zapraszamy do dyskusji z Mariuszem Fender z Międzyrzecza Górnego, kandydatem do Rady Gminy Jasienica - pozycja nr 7 na liście KWW Prawo-Rodzina-Samorząd. Prosimy o kulturalną dyskusję.

#2 2010-10-28 17:35:17

Grzesiek
Gość/Guest

Re: Fender Mariusz Międzyrzecze Górne

Czy może pan wyjaśnić czemu startuje pan od pana Pierzyny? Czemu go pan popiera? Co on szczególnego zrobił dla Międzyrzecza przez 12 lat jak jest wójtem?

#3 2010-10-29 11:09:19

mariusz.fender
Gość/Guest

Witam
Postanowiłem kandydować do Rady Gminy Jasienica z listy KWW Prawo-Rodzina-Samorząd, ponieważ zostałem zaproszony do reprezentowania tego Komitetu przez Wójta Gminy Jasienica Pana Janusza Pierzynę. Jest to jedyny Komitet Wyborczy, w którym wszyscy kandydaci są osobami bezpartyjnymi,  a ja z uwagi na charakter pracy zawodowej muszę być osobą apolityczną. Osobiście nigdy nie chciałbym być utożsamiany z jakąkolwiek partią polityczną.
Z Wójtem Gminy Januszem Pierzyną znam się osobiście nie długo tj. ok.1,5 roku. Poznaliśmy się, gdy wraz z ks.Andrzejem Dyczkiem reprezentowaliśmy Parafię Ewangelicką w Międzyrzeczu, starając się o pozyskanie środków z Unii Europejskiej na wymianę okien w naszym kościele. Realizacja tego trudnego tematu, spotkała się z dużą życzliwością i poparciem ze strony Wójta. Pan Janusz Pierzyna dał mi się poznać  jako osoba rzeczowa, konkretna i sprawna w działaniu.
Co do ostatniego zadanego mi pytania to nie jestem w stanie panu odpowiedzieć, gdyż nie pracowałem ani w Radzie Gminy ani w Radzie Sołeckiej i nie chciałbym nikomu przypisywać lub ująć zasług. Myślę, że każda zrealizowana inwestycja jest sukcesem większej grupy ludzi, którzy pracowali nad jej powstaniem.
Pozdrawiam Mariusz Fender

#4 2010-10-29 16:04:20

Jaś
Gość/Guest

Co chciałby Pan w czasie swej kadencji Radnego zrealizować? Ma Pan jakieś konkretne plany, lub wizję zmian w Międzyrzeczu, do których będzie pan dążył w gdyby został Radnym?

#5 2010-10-30 14:01:53

mariusz.fender
Gość/Guest

Witam
W przypadku wybrania mnie na Radnego gminy Jasienica chciałbym realizować wolę mieszkańców czyli wdrażać Plan Odnowy Miejscowości Międzyrzecze Górne zatwierdzony przez Zebranie Sołeckie.  Tam zawarte są wszystkie najważniejsze zadania do wykonania. Które będziemy realizować jako pierwsze, drugie.... piąte czy dziesiąte będzie zależało od kilku czynników min.  środków  jakimi będziemy dysponować, opinii Rady Sołeckiej czy decyzji całej Rady Gminy która zatwierdza realizację danej inwestycji. Myślę że dobra współpraca na płaszczyźnie mieszkańcy- Rada Sołecka-Rada Gminy-Wójt przyniesie efekty. Jako Radny Gminy dołożę wszelkich starań aby ta współpraca układała się jak najlepiej w myśl przysłowia ,,Zgoda buduje - niezgoda rujnuje". Chciałbym również być łącznikiem pomiędzy mieszkańcami a Urzędem Gminy i pomagać ludziom w załatwianiu często prostych spraw z którymi borykają się kilka lat odnawiając zapytania do Wójta raz w roku na Zebraniach Sołeckich. Nie chciałbym w tym miejscu obiecywać ,, gruszek na wierzbie" których jako Radny nie mógł bym wypełnić.
Pozdrawiam
Mariusz Fender

#6 2010-10-30 20:46:03

Gospodarz
użytkownik
Od/From: Jasienica

Jak ocenia Pan pracę dzisiejszej Rady Gminy, również pod kątem współpracy z Wójtem?
Czy Pana zdaniem niechęć Radnych do współpracy z panem Mroczko i panem Osuchem jest zasadna?

#7 2010-10-31 15:16:38

aktywizator
Gość/Guest

Panie Mariuszu wójt Janusz Pierzyna na ostatnim zebraniu wiejskim w Międzyrzeczu  przyznał, że chce sprzedać Prochownie, żeby pokryć gminne długi, czy jako kandydat z jego komitetu również popiera Pan taką decyzję?

#8 2010-10-31 18:09:32

Gruchling
Gość/Guest

Nawiązując do pytania "aktywizatora", chciałbym Pana poprosić, by odniósł się Pan do wszystkich punktów ankiety przeprowadzonej na zebraniu wiejskim w Międzyrzeczu Górnym.
Czy mógłby Pan przedstawić i uzasadnić swoje odpowiedzi na zadane tam pytania?

By nie trzeba było daleko szukać, pozwolę sobie zamieścić listę pytań:

1. Czy budowa kuchni przy Chacie Międzyrzecze jest zasadna?
2. Czy budowa pokoi gościnnych przy Chacie Międzyrzecze jest zasadna?
3. Czy budowa sanitariatów przy Chacie Międzyrzecze jest zasadna?
4. Czy powinna być możliwość wynajmu "Chaty międzyrzecze" przez mieszkańców?
5. Czy Prochownia powinna zostać sprzedana na pokrycie długów gminy?
6. Czy warto złożyć wniosek i otrzymać 85% dofinansowania do rewitalizacji Prochowni?
7. Czy gmina powinna aktywnie włączyć się w budowę zbiornika retencyjnego?

Pozdrawiam i liczę na treściwą odpowiedź.

#9 2010-11-02 10:07:06

mariusz.fender
Gość/Guest

Witam ponownie.
W ostatnim czasie byłem nieobecny na forum ponieważ w niedzielę świętowałem razem luteranami na całym świecie Pamiątkę Reformacji, a w poniedziałek wiadomo odwiedziny bliskich na cmentarzach oraz w pracy Akcja Znicz. W związku z powyższym moje myśli były daleko gdzie indziej niż myśli kilku kontrkandydatów i forumowiczów. Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem, aż 3 kolejne pytania skierowane do mnie. Nie wiedziałem, że moja osoba i opinie wzbudzają takie zainteresowanie. ,,Podziwiam" tych którzy mimo pięknej pogody potrafią w niedzielę w południe wysiedzieć przy komputerze i myśleć o kampanii wyborczej(chyba pochłonęła ich bez reszty).
Jeśli chodzi o pytanie Gospodarza to jest mi trudno odpowiedzieć na pierwszą jego część ponieważ już wyjaśniałem, że nie byłem ,,tam w środku"  tzn. w Radzie Gminy więc nie znam tych wzajemnych relacji z własnego doświadczenia i musiałbym opierać się na przekazach ustnych kilku radnych (a są one sprzeczne ze sobą) lub informacjach podawanych na stronach internetowych Międzyrzecza lub Regionu ( tutaj przekaz jest niestety jednostronny). Doświadczenie nauczyło mnie, że najlepiej ufać temu czego samemu było się świadkiem. Kilka, kilkanaście  czy kilkadziesiąt inwestycji udało się zrealizować więc jakoś musieli dochodzić Radni z Wójtem do porozumienia. Co do drugiej części pytania sam nazwałeś to uczucie ,,niechęć". Nieraz zastanawiałem się nad tym dlaczego przez większość kadencji nie udało się panu dr Mroczko i dr Osuch ,,pozyskać" ani jednego sprzymierzeńca dla poparcia swoich pomysłów. Nie udało się pozyskać ani jednego Radnego z dużych sołectw (Jasienica, Rudzica, Mazańcowice) lub mniejszych sołectw (Biery, Świętoszówka, Roztropice). Nie udało się znaleźć ,,bratniej duszy" ani w komitecie z którego się startowało do wyborów (przypominam KWW Prawo-Rodzina- Samorząd) ani z Komitetu Platformy Obywatelskiej. Tezę że się ,,nie udało" opieram na wynikach głosowań, które nasi Radni przegrywali ,,do zera". Czy ciebie to nie zastanawia??? Coś w tym chyba musi być.
Pytania aktywizatora i Gruchling-a są zbieżne więc odpowiem w jednym wątku.
Ankiety na Zebraniu wiejskim nie wypełniłem (może to potwierdzić członek Rady Sołeckiej Pan Kazimierz Zawiła, który zbierał je od uczestników zebrania - o ile jeszcze to pamięta). Nie odpowiedziałem na te pytania gdyż po uważnym ich przeczytaniu zauważyłem, że są skonstruowane przez autorów w ten sposób aby uzyskać zamierzone odpowiedzi. Pierwsze trzy pytania są ze sobą zbieżne, moim zdaniem można by je zastąpić jednym -Czy rozbudowa Chaty Międzyrzecze jest zasadna? Gdy jest jedno pytanie wtedy jest też jedna odpowiedź - no przecież jak można nie chcieć zwłaszcza jeżeli uzyska się dofinansowanie z Unii Europejskiej. Wiadomo, że przy tak postawionym pytaniu większość a nawet 100% ankietowanych odpowie TAK. Ale przecież można uzyskać 3x TAK a to już wygląda dużo lepiej przynajmniej na papierze. Wiadomo Wójt jest na NIE  co do wybudowania w Chatce pokoi gościnnych więc autorzy pytań są w swoim przekonaniu już 300% do przodu.  Należy jednak zauważyć, że stara się o pozyskanie funduszy na zagospodarowanie otoczenia Chaty Międzyrzecze o wartości ok. 660 tys. zł odpowiadając tym samym na zgłaszane wcześniej zapotrzebowanie. Odpowiedź na czwarte pytanie uzależniona jest od tego jak ankietowany odpowiadał na trzy poprzednie pytania- bo po co budować kuchnię, rozbudowywać sanitariaty lub budować pokoje gościnne jeżeli opowiemy się w czwartym pytaniu żeby nie wynajmować Chaty mieszkańcom?. Więc kolejną odpowiedź mamy na TAK- autorzy pytań szczęśliwi!! (oczywiście jeżeli takie  odpowiedzi chcieli uzyskać). Teraz moje ustosunkowanie się do tych czterech punktów: Trzeba by wrócić do genezy powstania Chaty Międzyrzecze i roli jaką ona miała odgrywać i czemu miała służyć. Tylko, że tej wiedzy ja nie posiadam, posiadają ją ci którzy się starali o jej wybudowanie. Myślę jednak (jeżeli się mylę to odpowiednie osoby mnie poprawią), że budowano ją aby służyła ona jako Gminny Ośrodek Kultury, że będą się w niej odbywały ciekawe spotkania, warsztaty malarskie, rzeźbiarskie i muzyczne, oraz spotkania literackie. Dzieci oraz młodzież będzie mogła rozwijać swe talenty na kursach tańca, czy poszerzać swą wiedzę z zakresu obsługi komputera. Będzie  w niej miejsce na nową siedzibę Biblioteki, zwiedzający będą mogli obejrzeć Izbę Regionalną czy stare fotografie Międzyrzecza i jego dawnych mieszkańców. Do tej pory tak było i czy nie mogło by tak pozostać? Czy naprawdę jest nam mieszkańcom Międzyrzecza potrzebna komercjalizacja tego obiektu? Czy przygotowania do imprez prywatnych nie zepchną na drugi plan tych zajęć, które odbywają się tam do tej pory,  lub uzależnią terminu i czasu ich trwania. Nie myślę tutaj o stypach, ponieważ pogrzeby w zasadzie są po południu gdy zajęcia w GOK już się kończą , ale aby przygotować poczęstunek na to spotkanie nie trzeba budować kuchni (odbywały się już stypy w chatce i ludzie sobie poradzili). Natomiast jeśli chodzi o komunie czy konfirmacje to odbywają się one w jednym dniu dla wielu dzieci z sołectwa-jeżeli będzie kilka zgłoszeń chęci wynajmu to co będzie decydowało komu Chatę wynająć? Czy kogoś widzimisię!!! Czy wśród zainteresowanych nie powstaną domysły - czemu on dostał a nie ja?? Jubileusze urodzin czy małżeństwa przeważnie odbywają się popołudniu w weekendy, termin rezerwuję np.trzy miesiące wcześniej, a w tym czasie Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza otrzymuje do realizacji kurs obsługi komputera w ramach doskonalenia z Unii Europejskiej i harmonogram zajęć pokrywa się z datą imprezy. Widzą państwo możliwość odbywania się ich równocześnie? Dla mnie osobiście lepiej żeby zostało tak jak jest i Chata służyła temu do czego została powołana. Ale jako że  napisałem iż po wybraniu mnie na Radnego Gminy chciałbym wypełniać wolę mieszkańców to opinia mieszkańców będzie dla mnie wskazówką działania. Szanowni państwo ja nie traktuję tej ankiety jako waszej opinii ponieważ wzięło w niej udział tylko 37 osób tj. mniej niż 2% mieszkańców Międzyrzecza Górnego, a pamiętajmy że z filii GOK korzystają również mieszkańcy Międzyrzecza Dolnego (ich filia GOK jest dopiero w budowie) czy ich nie należy zapytać o zdanie? Zastanawiam się nad tym ile jest korzyści w tym żeby Chatę Międzyrzecze rozbudować, a ile na tym stracimy my mieszkańcy oraz dlaczego komuś tak strasznie zależy aby w Chacie zorganizować sobie imprezę? Jeżeli bardzo bym nie chciał, aby wynajmować Chatę i potrzebował bym poparcia ze strony mieszkańców to ich poprosił bym aby w ankiecie odpowiedzieli na pytanie ,,Czy zasadnym jest przekształcenie Chaty Międzyrzecze z Filii GOK na Hotelo-Gospodę Międzyrzecze? Jakby państwo odpowiedzieli na to pytanie?  Oczywiście nie przekazałem państwu, że prośba o wypełnienie tej ankiety nie była poprzedzona żadną dyskusją na ten temat. Mieszkańcy nie dowiedzieli się na jakich zasadach mają funkcjonować pokoje hotelowe, kto będzie odpowiedzialny za ich administrację ( pracownik z Gminy czy zostanie stworzony nowy dodatkowy etat-z jakich funduszy opłacanych), a w razie braku zainteresowania ze strony gości, kto pokryje ewentualne straty z prowadzenia tej działalności. Dostali ankietę z prośbą o jej wypełnienie. Jeżeli już o pokojach gościnnych piszę to nasunęła mi się taka myśl- Jeżeli jest taka prawdziwa potrzeba ich powstania, a pomysłodawcy są pewni że przyniesie to zamierzony efekt, to może trudu budowy i czerpania z tego zysku podjęli by się strażacy z naszego OSP. Czy w tak dużej strażnicy nie znalazło by się miejsce dla czterech pokoików?? Myślę że w tak ważnej sprawie jak rozbudowa Chaty jest potrzebna opinia mieszkańców wyrażona w referendum, a wtedy uzyskanie wymaganych 30% frekwencji i jego wynik upoważnią Radnych do realizacji państwa woli.
Teraz odnośnie Prochowni.
Na wstępie chciał bym powiedzieć, że sprzedaż tego obiektu w moim przekonaniu jest ostatecznością i chyba decyzja taka nie została podjęta. Nie wiem jakie zamiary kierowały Radą Gminy i Wójtem aby ten obiekt kupić. Myślę, że bez kłopotu mogą to wyjaśnić obecni Radni z Międzyrzecza. -Czy kupowali ten obiekt jako inwestycję kapitału czyli z zyskiem sprzedać? -czy może kupowali teren aby na nim inwestować i aby on służył on mieszkańcom Gminy Jasienica? -czy może jeszcze na szerszą skalę?. Bez wiedzy na ten temat nie możemy prawidłowo odbierać ich dzisiejszych zamiarów. Abstrahując od ich zamiarów co ja o tym jako mieszkaniec Międzyrzecza sądzę?? Sądzę, że dobrze by było ten teren mądrze zagospodarować, to znaczy wykorzystać jego walory. Były by one znacznie wyższe gdyby znana była decyzja co do budowy zbiornika retencyjnego, określony jego charakter oraz termin ukończenia jego realizacji. Na dziś nie mamy odpowiedzi na żadne z tych zagadnień. Próby dzierżawienia tego terenu skończyły się fiaskiem ,a na dodatek w Sądzie (z tego co mówił Wójt na zebraniu). Sołectwo też nie wykorzystuje często tego obiektu (raz odbył się tam festyn, raz spotkanie członków organizacji działających na terenie Międzyrzecza oraz kilka spotkań dzieci szkolnych ) być może ze względu na jego dzisiejszą infrastrukturę a w zasadzie jej brak. Gdy zdecydujemy się na pozyskanie środków z Unii Europejskiej na zagospodarowanie tego terenu to decyzja ta musi być dobrze przemyślana gdyż konsekwencje tej decyzji ponosić będzie Gmina przez kilka lat. Jeżeli byliśmy na tym samym zebraniu sołeckim to ja nie słyszałem o sprzedaży obiektu, ale o dopuszczeniu kapitału prywatnego do przebudowy infrastruktury Prochowni. Zrozumiałem to w ten sposób, żeby starać się zainteresować tym obiektem osoby prywatne oddając go w dzierżawę na dłuższy okres czasu aby tam mógł powstać Park Dinozaurów lub coś podobnego. Jakoś nie przekonuje mnie pomysł Radnych z Międzyrzecza, że na powstałe tam pole biwakowe zaczną zjeżdżać dzieci i młodzież z okolicznych miejscowości. Co innego gdy powstanie zbiornik , to wtedy to ma szansę powodzenia. Na szczęście nie muszę decydować w tej sprawie sam i będzie możliwość konsultacji z innymi Radnymi, a jak to w rozmowie zawsze można dojść do konsensusu, ktoś inny spojrzy na to z boku i coś podpowie. Wierzę, że podjęta decyzja w tej sprawie będzie słuszna. Pozdrawiam Mariusz Fender
   PS. Odniosłem takie wrażenie, że osoba zadająca mi pytania mimo iż podpisuje się za każdym razem inaczej to ta sama osoba i ja ją dobrze znam (czy wy internauci macie takie samo wrażenie?) Trochę ubolewam nad tym, że nikt nie odważył zadać mi pytania podpisując go swoim imieniem i nazwiskiem- taki prawdziwy wyborca z krwi i kości-szkoda. Jeśli ma do mnie pytanie kontrkandydat to bardzo proszę . Jeżeli jednak wolicie zadawać pytania jako Józek, Franek czy Bolek to również na nie odpowiem.
                                                                                          Mariusz

#10 2010-11-02 11:21:08

kobieta
Gość/Guest

czy pan przeczytał co pan napisał? pan obraża ludzi panie Fender. Pan twierdzi że radni to głupki bo złe pytania zadali a ludzie to głupki bo na te pytania odpowiedzieli. Tylko pan najmądrzejszy i na takie pytania pan nie odpowiada. Dobrze że pan to wszystko napisał niech ludzie poczytają kim pan jest.

I jeszcze jedno, chce mnie pan wylegitymować? jestem kobietą, mieszkam w Międzyrzeczu Górnym , nie tak daleko od pana. Nie podam panu nazwiska bo nie mam takiej potrzeby.

#11 2010-11-02 16:56:24

Gospodarz
użytkownik
Od/From: Jasienica

I ja witam ponownie.
Chciałbym się odnieść do Pańskiej odpowiedzi, która szczerze mówiąc zaskoczyła mnie niezmiernie. Dziękuję za Pański niepotrzebny podziw skierowany m.in. do mojej osoby. Siedzenie przed komputerem niestety nie wymaga ode mnie ani poświęcenia szczególnej ilości czasu (aby zadać Panu pytanie zmarnowałem aż 20 sekund), więc zdążyłem być i w kościele na mszy i na spacerze z dziećmi. Dodam także że śniadanie, obiad i kolację również zdążyłem zjeść i odwiedzić rodzinę także. Niestety nie robiłem zdjęć ani filmów na potwierdzenie tego co piszę.
W związku z Pańską odpowiedzią co do współpracy z wójtem pisze Pan, że nie wie, bo nie był "tam w środku", natomiast odnośnie niechęci radnych do pana Mroczko i Osucha pisze Pan elaborat. Ciekawe, skoro nie był Pan "tam w środku".
Jedyne bardziej sensowne odpowiedzi, których Pan udzielił, dotyczą pozostałych pytań. Szkoda tylko, że zamiast skupieniu się na samych pytaniach rozważał Pan przede wszystkim intencje ich twórców - jednak nie mnie jest to komentować w tym miejscu, które ma za zadanie pokazać Pańską osobę i poddać ją osądowi mieszkańców "nadaje się, czy nie".
Kolejną sprawą, która zniechęciła mnie do Pana to wrzucenie wszystkich myślących inaczej niż Pan do jednego worka. Szczęśliwie tak się składa, że osobiście ten właśnie worek mi odpowiada. Sugeruje Pan także że prawdziwy wyborca powinien się przedstawić z imienia i nazwiska. Może wybory także powinny być jawne, poprzez uniesienie ręki głosowalibyśmy na kandydatów.
P.S.
Odniosłem wrażenie, że osoba która odpowiada pod nickiem mariusz.fender to zupełnie ktoś inny. Dokładnie te same zwroty, wyrażenia jak i zarzuty pod adresem internautów zawarte są w wypowiedziach pana Pierzyny... Kto jest zainteresowany sprawami Międzyrzecza wie gdzie szukać.

#12 2010-11-02 20:10:10

aleksander.niepiekło
Gość/Guest

mariusz.fender napisał:

Czy w tak dużej strażnicy nie znalazło by się miejsce dla czterech pokoików?

Pewnie by się znalazło, ale pan Pierzyna i Rada gminy składająca się w zdecydowanej większości z Prawa-Rodziny-Samorządu postanowili Strażakom z Górnego rzucać kłody pod nogi i wyzywać od kłamców. Dobrze że startuje Pan na Radnego, przynajmniej w tej kwestii sprostuje Pan poczynania Wójta Pierzyny.
Pozdrawiam.

#13 2010-11-02 20:27:58

Jan
Gość/Guest

Gdyby pan Fender interesował się tym co dzieje się w Międzyrzeczu, to wiedziałby, że w strażnicy są pokoje do wynajęcia.

#14 2010-11-02 21:12:12

Tomasz Osuch
Gość/Guest

Panie Mariuszu-jestem bardzo niemile zaskoczony pańskimi wypowiedziami.

1) odnosząc się do Pańskiej oceny naszej pracy w Radzie Gminy i współpracy z pozostałą częścią rady są one dla nas (Leszka i mnie) rażąco krzywdzące.
W większości przypadków głosowania nasze były zgodne z pozostałymi członkami rady. Jeżeli zadałby Pan sobie trochę trudu i prześledził BIP nie przekazywałby Pan mieszkańcom nieprawdziwych informacji.
2)Bywały takie sprawy w których zajmowaliśmy zadania przeciwne do większości rady. Dotyczyły one głównie sposobu konstrukcji budżetu.Uważaliśmy, że  niesprawiedliwie rozdziela środki na poszczególne sołectwa, nadmiernie zadłuża gminę, nie jest dostosowany do korzystania ze środków unijnych. Jako jedyni przestrzegaliśmy przed nadciągającym kryzysem. Gospodarka jeszcze wtedy dobrze prosperowała a gmina była w doskonałej kondycji finansowej.Gdy uzasadnialiśmy ,dlaczego głosujemy przeciw budżetowi na 2009r.,część radnych na znak protestu opuściło salę obrad.Czas pokazał że mieliśmy rację.Po czterech miesiącach nadszedł kryzys. Przy ustalaniu następnego budżetu nie poprawiono starych błędów .Inwestycje prowadzono w większości bez wsparcia ze strony  środków  unijnych.Efektem tego jest lawinowo narastający dług gminy.
Drugą grupą spraw ,gdy byliśmy w opozycji do całej rady była obrona interesów Międzyrzecza.Przypominam Panu, że starając się o zapisanie w budżecie ,,środków na remont zabytkowego kościoła ewangelickiego w Międzyrzeczu Górnym" również jak to Pan ładnie napisał przegraliśmy,,do zera".Polecam Panu i wszystkim ,którzy o tym zapomnieli odsłuchanie  znajdującego się na tym forum nagrania z sesji.Trudno o bardziej obiektywny dowód naszego działania jako radnych. Czy uważa Pan że powinniśmy wtedy głosować z większością?
Kandydując na radnego ,zupełnie nie zna Pan genezy planu budowy zaplecza ,,Chaty Międzyrzecze". Jest ona wynikiem szerokiej dyskusji pomiędzy wszystkimi organizacjami  społecznymi.Trudności uwidocznione w czasie organizacji dożynek i spotkań opłatkowych zaowocowały opracowaniem projektu kuchni oraz zaplecza socjalnego
(np.pomysł wybudowania toalet  p. E. Zipcera). Projekt 4 pokoi  gościnnych stanowił racjonalne uzupełnienie braku bazy noclegowej w sołectwie.Nadal opowiadam się za budową opisywanego zaplecza.Cieszę się ,że jak potwierdziła  przeprowadzona ankieta ,mieszkańcy myślą podobnie.
Na marginesie -jako kandydat na radnego z naszego sołectwa powinien Pan wiedzieć ,że funkcjonuje wynajem pokoi  gościnnych w  strażnicy OSP Międzyrzecze Górne.
3)Jestem za wynajmem Chatki na imprezy rodzinne .Cytowane problemy uważam za bezzasadne.Często wysłuchiwałem ich na sesjach i komisjach.Do ich rozwiązania wystarczy jasny regulamin.
4)Za nieprawidłowości dotyczące wynajmu Prochowni odpowiada obecny wójt.To on ustalał warunki najmu i wysokość opłat. Nie nadzorował wypełnienia zobowiązań przez najemcę,nasze zapytania i uwagi zbywał milczeniem . Opisywane fiasko najmu jest jego zasługą.
Propozycję sprzedaży Prochowni należy potraktować jako sabotaż gminy.Nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzedaje terenu ,którego wartość w krótkiej perspektywie czasu może wielokrotnie wzrosnąć.
5)Bardzo niepokoi mnie próba negowania przez Pana prawomocności ustaleń zabrania wiejskiego .Jak pan mógł napisać ,,Szanowni państwo ja nie traktuję tej ankiety jako waszej opinii ponieważ wzięło w niej udział tylko 37 osób tj. mniej niż 2% mieszkańców Międzyrzecza Górnego" To było prawomocne zebranie wiejski , zwołane zgodnie z obowiązującymi procedurami.Reprezentacja mieszkańców w takim właśnie składzie zaakceptowała zmiany w Planie Odnowy Miejscowości, dotyczące między innymi remontu Kościoła Ewangelickiego.       

Nie zawsze obrona interesów naszego sołectwa umożliwia jednomyślne głosowanie z pozostałą częścią rady, czasami trzeba mieć odwagę przeciwstawić się ogółowi.Kompromisu nie można osiągać za wszelką cenę.

#15 2010-11-02 21:49:03

leszek.mroczko
użytkownik

Panie Mariuszu, zaprosił pan swoich kontrkandydatów do dyskusji, pozwolę się więc do niej włączyć. Podniósł Pan kwestie wyników głosowań podczas Sesji, twierdząc, że nie mamy sprzymierzeńców w Radzie Gminy. Nieprawda, w większości przypadków podczas Sesji głosujemy zgodnie. Podam przykład. Przeglądając ostatni istniejący protokół Sesji Rady Gminy z 15 lipca br. 36 głosowań było jednogłośnych, w 4 przypadkach były głosy wstrzymujące, ani razu nikt nie głosował przeciw. Zanim Pan zacznie osądzać, warto wpierw zapoznać się z faktami a nie słuchać stronniczych podszeptów. Prawdą jest, że wspólnie z Tomaszem Osuch kilkukrotnie głosowaliśmy przeciw uchwałom budżetowym, wstrzymujemy się też podczas głosowania nad uchwałami dotyczącymi zaciągania kolejnych, wielomilionowych kredytów. Uważamy bowiem, że zaproponowany przez złego gospodarza Janusza Pierzynę budżet na rok 2010 jest fatalny. Pan Pierzyna doprowadził gminę do poważnego, 16-milionowego zadłużenia. Gdybyśmy głosowali „za” tym budżetem, dziś Wójt wskazując palcem mówiłby – „To wasza wina, wyście przegłosowali, ja go tylko realizuję”. Widząc wiele gminnych nieprawidłowości, wspólnie z Tomaszem Osuch mamy odwagę mówić o tym głośno, mamy odwagę, jeśli uznamy działanie większości za szkodliwe, czasem iść pod prąd. Z Pana wpisu odniosłem wrażenie, że Pan będzie działał inaczej, będzie Pan chciał być koniecznie w większości, nawet kosztem interesu swojej wsi. Tak zrozumiałem Pana wypowiedź. Jeśli zostanie Pan radnym, będzie miał Pan do tego prawo. Dobrze, że teraz o tym dyskutujemy, wyborcy mają prawo znać nasze poglądy.

ANKIETA

Co do ankiety, którą przeprowadziliśmy podczas Zebrania Wiejskiego, tutaj nasza polemika będzie nieco ostrzejsza. Na jakiej podstawie kwestionuje Pan kompetencje Zebrania Wiejskiego Międzyrzecza Górnego? Czy ma Pan prawo decydować o tym, ile osób musi przyjść, żeby Zebranie Wiejskie miało swoją demokratyczną moc? Zebranie Wiejskie jest NAJWYŻSZĄ WŁADZĄ SOŁECTWA. Zostało zwołane zgodnie ze Statutem. W związku z tym, że w pierwszym terminie nie uzyskano quorum, został podany do publicznej wiadomości drugi termin Zebrania. Rozpoczęte w drugim terminie Zebranie Wiejskie miało pełną zdolność reprezentacji całego sołectwa! Pisanie, że 37 osób nie jest reprezentacją Sołectwa jest działaniem przeciw obowiązującemu prawu, jest swoistą rewoltą, kwestionującą porządek prawny w naszym wiejskim samorządzie lokalnym! Czy uważa Pan, że skoro na Zebraniu nie było większości mieszkańców to Plan Odnowy Miejscowości został przyjęty w sposób niedemokratyczny? Zgodnie z Pana przekonaniami, skoro tylko niecałe 2% mieszkańców za nim zagłosowało, nie jest on ważny? Skoro ankiety nie traktuje Pan jako opinii to POM również nie traktuje Pan jako decyzji? Nie zamierza Pan chyba traktować różnymi miarami głosowań, które są Panu na rękę (POM - wtedy 37 osób wystarczy) oraz tych które nie są Panu na rękę (opinia - wtedy 37 osób to za mało?). Za pół roku na kolejnym Zebraniu Wiejskim będziemy wybierali nowego sołtysa i nową Radę Sołecką. Jeżeli na Zebranie przyjdzie 37 osób i w demokratycznych wyborach wybierze sołtysa i Radę Sołecką, też będzie Pan kwestionował ten wynik, twierdząc, że 2% społeczności to za mało i wybór sołtysa i RS jest nieważny? W swoim zawodzie działa Pan jako stróż prawa, na pewno więc umie się Pan w nim poruszać. Pana wpis ”ja nie traktuję tej ankiety jako waszej opinii ponieważ wzięło w niej udział tylko 37 osób tj. mniej niż 2% mieszkańców Międzyrzecza Górnego” jest obraźliwy w stosunku do legalnej, demokratycznej, najwyższej władzy naszego sołectwa, jakim jest Zebranie Wiejskie. „Nie traktuję tej ankiety jako Waszej opinii” jest działaniem antydemokratycznym. Pan nie miał obowiązku wypełniania tej ankiety, nikt Pana do tego nie namawiał ani nie zmuszał. To Pana sprawa. Może Pan tak samo czynić na forum Rady Gminy, przychodzić tylko na Komisje i Sesje i po prostu przytakiwać, wielu radnych ostatniej kadencji tak czyniło, to w Komitecie KWW Prawo-Rodzina-Samorząd niepisana norma. Ale nie wolno Panu kwestionować zgodnych z prawem działań samorządowych! Jestem Pana słowami autentycznie oburzony.

Może Pan uważać, że zamiast 3 pytań mogło być jedno. Wtedy wynik jest też ciekawy: 96% jest za rozbudową chatki (kuchnia, pokoje gościnne, sanitariaty), 4 % jest przeciw. Z Pana wypowiedzi wynika, że zarówno Mariusz Fender jak i Janusz Pierzyna jesteście przeciw rozbudowie chatki o te elementy. To bardzo ważna deklaracja. Mamy wybory, więc jasne stanowiska są dla mieszkańców ważne. W tym miejscu ponownie publicznie deklaruję, że kandydat Leszek Mroczko jest za tym, by przy chatce powstało zaplecze kuchenne, żeby powstało kilka pokoi gościnnych oraz sanitariaty. To nie jest mój wymysł, to opinia wynikająca z wielu rozmów z paniami z KGW, z Radą Sołecką oraz wieloma mieszkańcami. Ankieta na Zebraniu Wiejskim to tylko formalne potwierdzenie tego, co uważają mieszkańcy. Pan opowiada się przeciw tej opinii, ja jestem za. Wyborcy mają więc klarowną sytuację, mając przeciwstawne opinie mogą świadomie wybierać .

CHATKA

Zaskakujące są Pana słowa o przekształceniu Chaty Międzyrzecze z Filii GOK na Hotelo-Gospodę Międzyrzecze. Bardzo zaskakujące. Uważa Pan, że dobudowa do chatki kuchni przekształci ja w gospodę? Dlaczego? Co ma wspólnego zaplecze kuchenne przy domu kultury z gospodą? Proszę zauważyć - przy GOK w Jasienicy jest duża kuchnia, nie ma tam gospody. Podobnie przy GOK w Rudzicy oraz GOK Biery – przy obiektach tych są ładne zaplecza kuchenne a pan Pierzyna nie zrobił tam jeszcze gospody. To czemu miałby zrobić w Międzyrzeczu Górnym?

Z tego co Pan pisze widzę, że mamy zasadniczo różne zdanie co do wykorzystania „chatki”. Pan uważa, że powinna stać pusta, wystarczy jak w godzinach pracy GOK odwiedzi ją kilka osób zainteresowanych prowadzonymi tu kołami zainteresowań, czasem odbędzie się tu jakieś spotkanie. Jedno z tych spotkań organizowaliśmy wspólnie, nie dostrzegłem wówczas, żeby martwił się Pan, czy czasem termin spotkania nie koliduje z kursami Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza. Napisał Pan w swojej poprzedniej wypowiedzi „zgoda buduje – niezgoda rujnuje”. Odpowiem Panu innym powiedzeniem „dla chcącego nie ma nic trudnego”. Przy dobrej woli da się pogodzić pracę GOK, Stowarzyszenia, kursów a w wolnych terminach wynająć nasz piękny obiekt mieszkańcom. Moim zdaniem wybudowana ze środków unijnych i gminnych chatka powinna tętnić życiem. W godzinach pracy GOK i biblioteki powinna służyć jako miejsce kultury i czytelnictwa. W pozostałym  czasie powinna służyć mieszkańcom. 

Napisał Pan „dlaczego komuś tak strasznie zależy aby w Chacie zorganizować sobie imprezę?. Tak sformułowane zdanie sugeruje, że ktoś w chatce może chcieć czynić jakąś prywatę. W związku z tym, że zupełnie nie zrozumiałem tego co Pan napisał, uprzejmie Pana proszę o określenie, co miał Pan na myśli. Chciałbym się dowiedzieć co oznacza Pana wyrażenie, że  ktoś chce SOBIE w chatce zorganizować imprezę? My nie wnioskujemy o wynajem chatki SOBIE, wnioskujemy o możliwość wynajmu chatki mieszkańcom. To istotna różnica, jeśli zostanie Pan radnym warto będzie o tym pamiętać i sprawy SOBIE zostawić na boku.

STOWARZYSZENIE

Co do organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza kursów komputerowych lub innych i potencjalną wg Pana,  kolizją z terminami wynajmu chatki,  znacznie Pan przesadził. W przypadku uzyskania unijnych dotacji Zarząd Stowarzyszenia w takich sytuacjach świetnie sobie radzi i na pewno żadnych kolizji z terminami wynajmu chatki nie będzie. Większym problemem jest uzyskanie kolejnych dotacji. Skoro zamierza Pan rozpocząć pracę społeczną dla całej wsi, zachęcam Pana do włączenia się do pisania wniosków unijnych, żeby takie dofinansowanie otrzymać. Obecnie trwa nabór wniosków w Lokalnej Grupie Działania „Ziemia Bielska”, 16 listopada mija termin składania wniosków. W ubiegłym roku napisaliśmy 3 wnioski, do wszystkich otrzymaliśmy dofinansowanie, łącznie prawie 60.000 zł. W tym roku również chcielibyśmy złożyć kilka wniosków, ale w związku z tym, że obecnie realizujemy i rozliczamy wnioski ubiegłoroczne a terminy są bardzo krótkie, potrzebujemy pomocy w napisaniu, złożeniu i rozliczeniu wniosków w tegorocznej edycji. Czy możemy liczyć na Pana pomoc w tym zakresie? To konkretna praca dla Międzyrzecza i konkretne, możliwe do uzyskania dotacje, mam nadzieję, że włączy się Pan do tych prac? Zapraszam.

POKOJE

Wracając do dyskusji, napisał Pan „Jeżeli już o pokojach gościnnych piszę to nasunęła mi się taka myśl - Jeżeli jest taka prawdziwa potrzeba ich powstania, a pomysłodawcy są pewni że przyniesie to zamierzony efekt, to może trudu budowy i czerpania z tego zysku podjęli by się strażacy z naszego OSP. Czy w tak dużej strażnicy nie znalazło by się miejsce dla czterech pokoików?”. Panie Mariuszu, cytat ten świadczy o bardzo słabym rozeznaniu Pana w tym, co się dzieje w naszej wsi. Zapraszam Pana do naszej Strażnicy OSP, chętnie ze Strażakami coś Panu pokażemy. Może nie są to cztery pokoje a tylko dwa, może nie są to pokoje hotelowe a tylko skromnie wyposażone pokoiki, gdzie można przebrać się i odpocząć, może pomysłodawcą nie był wójt a tylko Strażacy MG, którzy uważają, że przyniesie im to zamierzony efekt i odrobinę zysku? Strażacy OSP MG podjęli się tego i w swojej dużej strażnicy znaleźli miejsce by coś takiego zrobić, większość prac wykonując społecznie. Jak Pan widzi, jest potrzeba, jest miejsce, są pomysłodawcy, nie jest tak źle.

PROCHOWNIA

Napisał Pan, że sprzedaż Prochowni w Pana przekonaniu jest ostatecznością. W ten sposób jako kandydat na radnego dopuszcza Pan jednak możliwość sprzedaży tego obiektu? Tu znowu bardzo się różnimy - ja jestem temu zdecydowanie przeciw. Jeżeli Rada Gminy zagłosuje „za” sprzedażą, ja na pewno będę przeciw, choćbym miał przegrać „do zera”. A jak zachowa się Pan – ze strachu przed byciem w mniejszości zagłosuje Pan „za” sprzedażą Prochowni czy odważy się Pan być w mniejszości, nawet kosztem wyniku „do zera”? Pisze Pan o konsultacjach, przekonywaniu radnych itp. Teoretycznie ładnie Pan pisze, jak to jest w  praktyce, być może się Pan przekona …
Zadał Pan pytania: „Czy kupowali ten obiekt jako inwestycję kapitału czyli z zyskiem sprzedać?”. Już odpowiadam, nie kupowaliśmy tego obiektu dla sprzedaży z zyskiem, kupowaliśmy dla gminy i dla wsi. Takie samo było wtedy zdanie Janusza Pierzyny. Mieszkańcy pamiętają (vide wpis pana Janusza Kędziory), jak pan Pierzyna publicznie zapewnił ich, że dopóki będzie wójtem, „Prochowni na pewno nie sprzeda”. Pyta Pan „czy może kupowali teren aby na nim inwestować i aby on służył on mieszkańcom Gminy Jasienica?”. Odpowiadam - TAK. Na dowód, że tak było, od 2007 roku składamy na ręce Wójta prośby by pisać projekty, składać wnioski do programów unijnych i rewitalizować ten piękny obszar. Na darmo, Wójt zawzięcie odmawia, kolejne szanse na pieniądze uciekają.

Napisał Pan też „Sądzę, że dobrze by było ten teren mądrze zagospodarować, to znaczy wykorzystać jego walory … Były by one znacznie wyższe gdyby znana była decyzja co do budowy zbiornika retencyjnego, określony jego charakter oraz termin ukończenia jego realizacji.” Tu zgoda. Gdybyśmy to wszystko wiedzieli … Skoro jednak na razie wszystkiego  nie wiemy, zaproponowaliśmy budowę na Prochowni centrum biwakowo – rekreacyjnego. To lekki projekt, niezbyt kapitałochłonny. Można było postarać się o 85% dotacji i wybudować miejsce pod biwak, umywalnię, kuchnię polową, boisko do siatkówki, alejki dla rowerów. Coś co nie kosztuje zbyt wiele a świetnie przez długie lata zdawałoby egzamin.

Dalej pisze Pan „Jeżeli byliśmy na tym samym zebraniu sołeckim to ja nie słyszałem o sprzedaży obiektu, ale o dopuszczeniu kapitału prywatnego do przebudowy infrastruktury Prochowni”. Dziwne, że Pan tego nie słyszał, oryginały dokumentów były przedstawiane na slajdach. Przedstawialiśmy dokumenty, z których wynikało wprost, że Prochownia jest wyceniana i przygotowywana DO SPRZEDAŻY. Wniosek taki zgłosił Franciszek Handzel z Mazańcowic, Komisja wniosek przegłosowała, wójt zlecił wycenę.

Pozdrawiam.

Leszek Mroczko

#16 2010-11-04 14:39:01

Agnieszka
Gość/Guest

Dzień dobry. Chciałabym zapytać dlaczego startuje Pan z listy pana Pierzyny, skoro okazał się on kłamcą i człowiekiem nieuczciwym? Mam na myśli sprawę naszych strażaków, którzy na piśmie prosili wójta o swego rodzaju pomoc, a wójt nie dość że jej odmówił, to jeszcze zaprzeczył istnieniu tego pisma. Nie dość że kłamał z premedytacją, to wypowiedział słowa mocno krzywdzące strażaków: "z kłamcami jednego munduru nosił nie będę"

#17 2010-11-04 23:39:25

Nutka 2
Gość/Guest

Wpisuję się w dyskusję w tym miejscu ponieważ dotyczy ona tematów naszej wsi, które w przebiegu głosowań Rady Gminy napełniły mnie ogromnym rozczarowaniem.Śledzę Forum międzyrzeckie, należę do Koła Gospodyń wiejskich i uczestniczyłam w przygotowaniach wielu uroczystości i imprez sołeckich. Wszyscy, którym choć raz dane było organizować bal, wesele czy inną imprezę wiedzą, ile wysiłku potrzeba przy wnoszeniu ( i z powrotem) wszelkich produktów, skrzynek, napojów itp.  po schodach strażnicy na górę. Wiedzą również że powierzchnia kuchni jest niewielka i prace przygotowawcze muszą wychodzić na salę.Wielu zachwyca się przepysznymi kołaczami pieczonymi przez KGW, lecz nie każdy wie jak ciężkie są skrzynie wnoszone na górę....Strażacy dostrzegli ten problem, wykonali projekt rozbudowy kuchennej straznicy ( projekt ten zawierał zamocowanie windy towarowej mającej rozwiązać problem dźwigania ciężarów ), nasi Radni prosili Wójta i Radę Gminy o złożenie stosownego projektu o dotacje unijne na ten cel, lecz...jak Pan Mariusz pisze " nie udało się znaleźć wśród Radnych bratniej duszy" i w głosowaniach nad tym przegrali...
Każdy, kto uczestniczył w przygotowaniach jakiejś imprezy w Chacie Międzyrzecze zdołał się przekonać, że w istniejącej małej kuchence bez przeszkód da się przygotować tylko kawę czy herbatę. Całą resztę trzeba przygotować w strażnicy (jeśli jest aktualnie wolna) lub w domu, a następnie przenosić ciężkie naczynia ze strażnicy do chatki i spowrotem. Pan Mariusz pisze,że dotąd przygotowywały się imprezy i niech tak zostanie..Niestety, one same się nie przygotowują, ktoś musi tracić siły i pokonywać na nogach dziesiątki kilometrów między strażnicą i chatką,aby wszystko odbyło się jak należy. Gdyby przy Chacie była większa kuchnia, kobiety z Koła Gospodyń miałyby dużo łatwiejszą pracę...Ale cóż, tutaj nasi Radni też w głosowaniach przegrali do zera, chociaż przed głosowaniem złożyli przed Radą Gminy niemal błagalną petycję wyjaśniającą w czym rzecz. Nie znalazła się wśród nich ani jedna bratnia dusza która chciałaby ulżyć kobietom z Międzyrzecza w pracy społecznej. Co więcej- Pani Radna z Międzyrzecza Dolnego,  przewodnicząca KGW, tak często organizująca uroczystości wiejskie - pierwsza wyraziła sprzeciw aby zaplecze kuchenne chatki rozbudować. To nas naprawdę zdumiało i zabolało, boli zresztą do tej pory... Z wypowiedzi Pana Mariusza wynika,że też nie byłby zainteresowany rozbudową Chaty, no cóż....dla kobiet z Koła Gospodyń jest to przykre. I tutaj zapytam Pana  Mariusza jego słowami: ..Radnym z Miedzyrzecza nie udało się w tych sprawach znależć ani jednej bratniej duszy..Czy Pana to nie zastanawia, Panie Mariuszu??? Coś w tym musi być..

Pozdrawiam.

#18 2010-11-05 00:15:26

Henryk
Gość/Guest

Czytając wypowiedź Pana Mariusza mam duże przypuszczenie, że w jego tworzeniu duży udział miał pan Pierzyna. Ale mogę się mylić...

#19 2010-11-05 10:15:04

Ksawery
początkujący

Pisze pan Mariusz "W przypadku wybrania mnie na Radnego gminy Jasienica chciałbym realizować wolę mieszkańców czyli wdrażać Plan Odnowy Miejscowości Międzyrzecze Górne zatwierdzony przez Zebranie Sołeckie. Tam zawarte są wszystkie najważniejsze zadania do wykonania". Z tego co się zorientowałem autorami Planu Odnowy Miejscowości są panowie Krzysztof Wieczerzak , Leszek Mroczko i Tomasz Osuch. To oni przygotowali i zaproponowali treść tego planu - Zebranie Sołeckie go przegłosowało. Dziwi mnie , że kandydując na radnego krytykuje pan "pomysły" obecnych radnych a jakoś nie pokazuje pan żadnych swoich pomysłów. Jak pan popiera Plan Odnowy to popiera pan "pomysły" obecnych radnych, tak czy nie?
Niby chce pan realizować wolę mieszkańców czyli Plan Odnowy Miejscowości a jakoś jest pan przeciwny inwestycjom wpisanym do tego planu. Budowa kuchni koło chatki i pokoi gościnnych, które pan tak bardzo skrytykował są w Planie Odnowy Miejscowości. Jest pan za a nawet przeciw? Proszę o wyjaśnienie.
Rozbudowa Strażnicy też jest w tym planie. Na razie nie odpowiedział pan, co sądzi o postępowaniu wójta wobec strażaków.
W planie jest też inwestowanie na Prochowni a pan pisze , że można byłoby ją sprzedać. Coś tu się nie zgadza.
A co ze szkołą. Pani Fedyczkowska jest przeciw budowie Orlików przy szkole. Jakie jest pana zdanie?

#20 2010-11-05 16:24:44

...
Gość/Guest

"Nie tłumacz się. Przyjaciele i tak zrozumieją, wrogowie i tak nie uwierzą. " — Erazm z Rotterdamu

#21 2010-11-05 17:18:16

Gość/Guest

"Jak do tego doszło, że nasze wygodnie urządzone społeczeństwo utraciło zmysł wartości prawdy? Życie stało się tak łatwe, że sądzimy, iż można się już bez niej obejść. Kłamca nie potrzebuje już się obawiać, że jego kłamstwa doprowadzą go do śmierci głodowej. Gdyby życie było nieco trudniejsze i ktoś, komu nie można zaufać, niełatwo znajdowałby pracę i poparcie u ludzi, może nie oszukiwalibyśmy tak beztrosko siebie i innych. "

— Thomas Merton
Nikt nie jest samotną wyspą

#22 2010-11-07 14:36:25

zapytanie
Gość/Guest

W poprzedzającym wpisie zawarte jest głębokie przemyślenie. Myślę, że obecnie doszło do odwrócenia zawartej w mim treści.To ludziom pozbawionym  zasad etycznych i lizusom żyje się łatwo, a śmierć głodowa zagraża tym którzy mówią prawdę. Czemu tak jest? Czemu na to pozwalamy?

#23 2010-11-08 19:23:23

maja
użytkownik

Witam!
Wydaje mi się, że trochę odchodzimy od tematu...pojawiają nam się filozoficzne wpisy....
Wracając do Pana Mariusza, wydaje mi się, że "chciał dobrze" a wyszło jak wyszło...
Ma z pewnością zbliżone poglądy do obecnego Wójta...i stąd to całe zamieszanie.
Ale my- wyborcy mamy wybór...

#24 2010-11-13 10:06:30

mieszkaniec Międzyrzecza
Gość/Guest

Nie wiem czy pan odpisze bo razem z panem Pierzyną i panem Jurzakiem milczycie. Ale zapytam pana, może tym razem się pan odezwie. Na stronie głównej są pokazane zdjęcia nowych pokoi gościnnych w naszej remizie OSP. Jak się panu podoba strażacki pomysł ? czy jest pan do niego nastawiony na tak czy na nie ?

Stopka forum/Board footer