Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2010-10-25 18:02:39

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze

Kędziora Janusz Międzyrzecze Górne

W tym wątku zapraszamy do dyskusji z Januszem Kędziorą z Międzyrzecza Górnego, kandydatem do Rady Gminy Jasienica - pozycja nr 1 na liście KW Prawo i Sprawiedliwość. Prosimy o kulturalną dyskusję.

#2 2010-10-31 18:17:28

Gruchling
Gość/Guest

Re: Kędziora Janusz Międzyrzecze Górne

Na zebraniu wiejskim w Międzyrzeczu miała miejsce ankieta dla mieszkańców. Chciałbym prosić, by przedstawił Pan swoje zdanie i spostrzeżenia na poruszane w niej kwestie:

1. Czy budowa kuchni przy Chacie Międzyrzecze jest zasadna?
2. Czy budowa pokoi gościnnych przy Chacie Międzyrzecze jest zasadna?
3. Czy budowa sanitariatów przy Chacie Międzyrzecze jest zasadna?
4. Czy powinna być możliwość wynajmu "Chaty międzyrzecze" przez mieszkańców?
5. Czy Prochownia powinna zostać sprzedana na pokrycie długów gminy?
6. Czy warto złożyć wniosek i otrzymać 85% dofinansowania do rewitalizacji Prochowni?
7. Czy gmina powinna aktywnie włączyć się w budowę zbiornika retencyjnego?

Pozdrawiam

#3 2010-10-31 21:11:48

Janusz Kędziora
Gość/Guest

Witam.  Odpowiadając na poniższe pytania chcę powiedzieć, że na wszystkie za wyjątkiem pytania o sprzedaż terenu Prochowni odpowiadam zdecydowanie TAK, natomiast sprawa sprzedaży tak wyjątkowego pod wieloma względami terenu jakim jest Prochownia w dodatku bez żadnych konsultacji z najbardziej zainteresowanymi, czyli  mieszkańcami Międzyrzecza jest moim zdaniem niedopuszczalna. Pamiętam także, że Wójt Janusz Pierzyna na jednym z Zebrań Wiejskich w Międzyrzeczu powiedział, że nigdy tego terenu nie sprzeda.
Co do pozostałych kwesti  to jako Radny Sołecki zawsze opowiadałem się za jak najszerszym rozwojem Naszej miejscowości i z bólem przyjmowałem informacje Radnych, którzy na zebraniach Rady Sołeckiej informowali nas o kolejnych decyzjach
Rady Gminy odmawiających Międzyrzeczu możliwości rozwoju.
   Z tego miejsca pragnę też zapewnić, że jako Radny postaram się jak najlepiej pracować  dla tej miejscowości i dbać o równy rozwój całej Gminy a nie tylko jednego czy dwóch sołectw.

Pozdrawiam

#4 2010-11-09 20:17:36

Jakmal
Gość/Guest

Panie Januszu dlaczego PiS nie wystawił kandydata na wójta? I kogo na stanowisko wójta popiera PiS, pana Pierzynę, czy pana Zawadę?

#5 2010-11-09 21:48:39

Janusz Kędziora
początkujący

Drogi Jakmal: Jeżeli przyjrzysz się listom kandydatów PiS do Gminy Jasienica, to można zobaczyć, że jesteśmy ludźmi nowymi jeżeli chodzi o pracę w Radzie Gminy choć z doświadczeniem w pracy samorządowej i z tego co zobaczyłem i usłyszałem na wspólnym spotkaniu to z wielkimi nadziejami, że w tej Gminie jeszcze można będzie  coś dobrego zrobić a zarazem nowa jest sytuacja z partyjnymi komitetami wyborczymi więc trudno jest znaleźć osobę, która spełni wymagania dotyczące tak odpowiedzialego stanowiska jak Wójt.  Myślę, że jeżeli społeczeństwo tak zdecyduje
i w Radzie Gminy znajdzie się reprezentacja PiS, to do następnych wyborów uda się
znaleźć osobę, która będzie do tego odpowiednio przygotowana i na to się zdecyduje. 
  Co zaś tyczy się poparcia jednego z kandydatów na Wójta to muszę powiedzieć, że nie ma żadnego porozumienia z ktorymkolwiek.

Pozdrawiam Janusz Kędziora

#6 2010-11-10 00:04:22

Jakmal
Gość/Guest

A pan jako osoba któego kandydata popiera?

#7 2010-11-10 16:39:39

Janusz Kędziora
początkujący

Uważam, że Gminie potrzebne są zmiamy, bo sytuacja kiedy rządzi tylko jedna opcja i z opozycją się nie liczy nie jest dobra dla demokracji. Wierzę  że większość mieszkańców jest podobnego zdania i w Naszej Gminie rządzić będzie właśnie Demokracja.

Stopka forum/Board footer