Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2010-10-26 00:07:42

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze

Masny Sławomir, Międzyrzecze Górne

W tym wątku zapraszamy do dyskusji ze Sławomirem Masnym z Międzyrzecza Górnego, kandydatem do Rady Powiatu Bielskiego - pozycja nr 1 na liście KW Platforma Obywatelska

#2 2010-10-26 16:07:09

Sławomir Masny
użytkownik
Serwis/Website

Re: Masny Sławomir, Międzyrzecze Górne

Witam Serdecznie

W najbliższych wyborach samorządowych, które odbędą się 21 listopada, będę ubiegał się o mandat radnego Powiatu bielskiego.

W tym dziale postaram się przedstawić mój program, moją osobę oraz udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania.

Zapraszam wszystkich do wspólnej dyskusji.

#3 2010-10-31 18:20:42

Gruchling
Gość/Guest

Jakie sprawy uważa Pan za najważniejsze i czym zamierza się Pan zająć w pierwszej kolejności, w razie uzyskania mandatu w Radzie Powiatu?

#4 2010-11-01 09:59:12

Sławomir Masny
użytkownik
Serwis/Website

Wymienię pięć głównych punktów, którymi chciałbym się zająć w pierwszej kolejność, w przypadku wyboru na funkcję radnego Powiatu bielskiego:

1. Dostrzegam potrzebę polepszenia współpracy pomiędzy Powiatem bielskim a miastem Bielsko-Biała. Mieszkańcy powiatu ziemskiego, w tym gmin Jasienica i Jaworze w dużej części korzystają z infrastruktury miasta Bielsko (szkół średnich, szpitali, kin, centrum handlowych) a w szczególności komunikacji. Przy podejmowaniu decyzji miasto nie bierze pod uwagę interesów mieszkańców powiatu. Chciałbym tu przytoczyć przykład, gdy jakiś czas temu w Bielsku toczyła się sprawa lokalizacji liceum im. Adama Asnyka, które miało swoją siedzibę przy ul. Nadbrzeżnej (obok centrum handlowego Sfera), a chciano je przenieś na ul. Jutrzenki na osiedlę Złote Łany. Wtedy padł argument, że młodzież, która dojeżdża do szkoły z poza Bielska, będzie musiała dodatkowym autobusem pokonywać całe miasto, żeby dotrzeć na osiedlę Złote Łany. Odpowiedź prezydenta Jacka Krywulta była krótka, że jest prezydentem Bielska-Białej i interesują go tylko mieszkańcy miasta. Skończyło się na tym, że szkoła znajduje się na Złotych Łanach, a młodzież, która chodzi do tej szkoły również z terenu Jasienicy i Jaworza, musi najpierw PKS-em dojechać do centrum miasta, a następnie linią miejską dojechać do szkoły. To nie tylko kwestia czasu, ale także dodatkowego kosztu biletu. Takich przykładów zależności mieszkańców powiatu od władz miasta jest więcej, i dlatego władze Powiatu muszą się tym zająć, a na dzień dzisiejszy nie robią tego, albo robią mało skutecznie. Dlatego chciałbym w Radzie Powiatu zająć się współpracą pomiędzy powiatem grodzkim i ziemskim.   

2. Kolejną sprawą jest komunikacja autobusowa na terenie powiatu. Powiat bielski jest już właścicielem PKS-u, i widzę to kilka kwestii do poprawy. Po pierwsze trzeba zadbać o poprawę jakości technicznej samych autobusów, po drugie trzeba dostosować godziny kursowania do potrzeb mieszkańców, po trzecie trzeba obniżyć cenę biletów. Następnie należałoby doprowadzić, we współpracy z miastem do stworzenia wspólnego biletu miesięcznego obejmującego komunikację PKS i MZK. Wtedy osoby uczące się i pracujące na terenie miasta, powinny kupować jeden, tańszy bilet na obie linie. Docelowo powinniśmy podjąć działania mające na celu połączenie MZK i PKS i stworzenie jednego przedsiębiorstwa obejmującego powiat grodzi i ziemski.

3. Budowa, rozbudowa i przebudowa dróg powiatowych na terenie gmin Jasienica i Jaworze, z naciskiem na odpowiednia jakość użytych materiałów do tego celu oraz odpowiednim standardem wykonanych prac. Tutaj sprawą o którą będę się ubiegał, to budowa ronda na skrzyżowaniu dróg Ligockiej i Komorowickiej w Mazańcowicach, oraz chodnika wzdłuż ulicy Starobielskiej w Mazańcowicach. 

4. Działania mające na celu umożliwienie mieszkańcom powiatu dostęp do szerokopasmowego internetu.

5. Wprowadzenie kompleksowego sposobu segregacji i odbioru śmieci 

W Radzie Powiatu chciałbym pracować w komisjach Gospodarki, Transportu i Rozwoju Gospodarczego oraz Edukacji, Kultury i Sztuki.

Dziękuję za pytanie i zapraszam do zadawania kolejnych.

#5 2010-11-03 00:11:27

aksamitna
użytkownik

Jakie procesy motywacyjne doprowadziły do tego, że  ubiega się Pan o mandat radnego Powiatu bielskiego?

"Absurd rodzi się z konfrontacji ludzkiej potrzeby i bezsensownego milczenia świata". Albert Camus

#6 2010-11-18 08:55:39

Sławomir Masny
użytkownik
Serwis/Website

Od kilku lat przyglądam się i uczestniczę w funkcjonowaniu lokalnego samorządu. Wcześniej jako redaktor lokalnej gazety, następnie jako działacz Platformy Obywatelskiej, ale także jako student politologii, członek lokalnych organizacji pozarządowych oraz zwykły mieszkaniec. W trakcie tej działalności przyszedł moment, w którym zdecydowałem, że chcę iść w stronę czynnej działalności społeczno-politycznej i uczestniczyć w działaniach samorządu. Wtedy to właśnie zrezygnowałem z funkcji zastępcy redaktora naczelnego Regionu, i zostałem wybrany przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w Jasienicy. Jednocześnie współpracowałem z samorządem Międzyrzecza, radnymi sołeckimi i gminnymi. W mojej ocenie radni gminni Leszek Mroczko i Tomasz Osuch dobrze sprawują swój mandat, dlatego zabiegałem aby ubiegali się o reelekcję. Natomiast dostrzegałem brak aktywności radnych powiatowych reprezentujących nasz okręg, a równocześnie wiele spraw, którymi musimy z płaszczyzny powiatu się zająć (kilka z nich poruszyłem w poprzedniej odpowiedzi). Jestem osobą, która chce pracować na rzecz mieszkańców naszego regionu, mam swoją wizję funkcjonowania jako radny powiatowy, chcę pomagać mieszkańcom oraz organizacją. Pozdrawiam

Stopka forum/Board footer