Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2011-01-03 22:48:52

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze

Nowa formuła forum dyskusyjnego z mieszkańcami

W dniu dzisiejszym podczas Zebrania Rady Sołeckiej odbyła się dyskusja na temat zasad działania części samorządowej naszego forum. W zebraniu uczestniczył radny Powiatu Bielskiego Sławomir Masny oraz radni Gminy Jasienica Tomasz Osuch i Leszek Mroczko. W wyniku dyskusji postanowiono, że dla każdego szczebla samorządu (powiat, gmina, sołectwo) zostanie utworzony osobny dział na forum. Forum będzie miało charakter informacyjno-dyskusyjny. Głos w dyskusji będą mogli zabierać tylko zarejestrowani użytkownicy forum.

#2 2011-03-30 15:55:11

agaakalisz
Gość/Guest

Re: Nowa formuła forum dyskusyjnego z mieszkańcami

Świetnie. Dzięki temu będzie ładniej na forum smile
pozdrawiam radnych smile

#3 2011-04-15 10:30:17

Antik
początkujący

Gratuluję Pani Sołtys Międzyrzecza Górnego wyboru na kolejną kadencję. Żałuję tylko, że nigdzie nie mogłem znaleźć statutu sołectwa. Na zebraniu wiejskim, odniosłem takie wrażenie, że tylko prowadzący znał statut sołectwa, być może Pani Sołtys też. Na pewno niektórym członkom poprzedniej rady, a na pewno nowym, znajomość tego aktu się przyda. Mieszkańcy sołectwa też mogą być zainteresowani tymi przepisami.

#4 2011-04-17 23:18:13

LeM
Administrator

Antik napisał:

Żałuję tylko, że nigdzie nie mogłem znaleźć statutu sołectwa...

Masz rację Antik, statut sołectwa powinien być łatwo dostępny. W dniu dzisiejszym dodałem obowiązujący od kilkunastu lat statut sołectwa Międzyrzecze Górne na naszą stronę.

Mam nadzieję, że w tym roku uchwalimy nowe statuty sołectw, bo te które obowiązują, trochę za bardzo "trącą myszką" smile Przykład: paragraf 8 Statutu dwukrotnie odwołuje się do "Zarządu Gminy". Nie byłoby w tym nic złego, tyle tylko, że Zarządy Gmin zostały ustawowo zlikwidowane w 2002 roku, czyli 9 lat temu. A w naszych statutach nadal są do nich odwołania. Kilka tygodni temu otrzymaliśmy od wójta projekt nowego statutu. Jako klub radnych przekazaliśmy do niego szereg uwag, mamy nadzieję, że po ich uwzględnieniu wkrótce nowe statuty będą przyjęte zarówno przez Zebrania Wiejskie jak i Radę Gminy.

#5 2011-11-10 16:46:41

frӓulein
użytkownik

Witam smile Mam taką sugestię dotyczącą dróg w Międzyrzeczu Górnym. Jest kilka takich miejsc, gdzie występują zakręty lub skrzyżowania na zakrętach, zza których nie widać nadjeżdżających pojazdów. Myślę, że gdyby mogły się pojawić w tych miejscach lustra, byłoby bezpieczniej. Miejsca, w których zaobserwowałam taką sytuację to: skrzyżowanie ul. Widok i Spacerowej (skręcając w lewo z Widoku na Spacerową, nie zbyt widać, czy jakiś samochód nie jedzie Widokiem w przeciwną stronę), dalej na ulicy Widok między sadami na zakrętach i jeszcze na wyjeździe z ul. Szkolnej (nie widać samochodów nadjeżdżających z lewej, bo zaraz jest zakręt; podobna sytuacja jest przy wyjeździe z kościoła: tam nie widać z prawej i stojące tam lustro jest bardzo przydatne). Pozdrawiam smile

#6 2011-11-16 18:06:34

LeM
Administrator

frӓulein napisał:

Jest kilka takich miejsc, gdzie występują zakręty lub skrzyżowania na zakrętach, zza których nie widać nadjeżdżających pojazdów. Myślę, że gdyby mogły się pojawić w tych miejscach lustra, byłoby bezpieczniej.

Dziękuję bardzo za przedstawione sugestie, dotyczące usytuowania luster w Międzyrzeczu Górnym i Międzyrzeczu Dolnym. W miarę możliwości finansowych lustra są ustawiane w najbardziej newralgicznych punktach, jest ich w Międzyrzeczu już dość sporo. Ostatnio zamontowane zostały m.in. na skrzyżowaniu ul. Jasienickiej z Rodzinną, ul. Centralnej przy wjeździe do kościoła, na skrzyżowaniu Bieszczadzkiej ze Strażacką oraz Bieszczadzkiej z Krótką.

Może udałoby się zamontować ich więcej gdyby nie wandale, któzy zniszczyli dwa lustra (trzeba je było odtworzyć). Teraz wspólnie z Radą Sołecką zastanawiamy się, skąd wziąć środki na zakup szyb do przystanków autobusowych, które zostały wybite na przystankach na Rudawce oraz "Przy Budce". Powinien je wymienić ten, kto je zniszczył, niestety winnych nie znamy.

W tym roku na pewno już nowych luster nie uda się w Międzyrzeczu ustawić. Jeśli znajdą się na takie cele środki w przyszłorocznym budżecie, będę starał się poprosić Komisję Bezpieczeństwa o pozytywne opinie.

Przy okazji dodam, że w fazę końcową wchodzą duże inwestycje z zakresu remontu dróg. Dzięki pozyskanym środkom z budżetu państwa oraz UE udało się w tym roku wyremontować kilka bardzo newralgicznych dla bezpieczeństwa ruchu drogowego odcinków dróg. Dotyczy to całej gminy, w tym Międzyrzecza Górnego i Międzyrzecza Dolnego. Każdy kto jeździ po Międzyrzeczu widzi ile jest nowych nawierzchni. Po trudnych latach w tym roku postęp w tym zakresie jest ogromny.

Pozdrawiam,

Leszek Mroczko - radny

Stopka forum/Board footer