Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#301 2011-09-04 16:52:37

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze

Re: 2011 - Gniazdo Międzyrzecze Górne - Obserwacje od 1 maja 2011

Ania-czechy napisał:

Administracjo Kochana!
Stokrotne dzięki za podsumowanie sezonu 2011 smile ...

Podsumowanie sezonu dla obu gniazd zmontował nam ... Monter smile To jego praca,  dzięki której przez najbliższe tygodnie można będzie na chwilę wrócić do wydarzeń minionego sezonu.

Ania-czechy napisał:

Nie wyobrażam sobie, by internetowe podglądanie bocianów w Międzyrzeczu Górnym w przyszłym roku, nie było możliwe!
To tylko moje nieśmiałe marzenie i prośba by, kontynuować rozpoczęte przedsięwzięcie.

Co do następnego sezonu nie mogę jeszcze nic pewnego napisać. Uruchomienie transmisji to dość skomplikowane przedsięwzięcie techniczno-organizacyjne i finansowe. Ze strony Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza oraz OSP Międzyrzecze Górne determinacja jest wielka, by transmisję kontynuować. Tym bardziej, że obecnie mamy już gotowe dwie instalacje kamer przy gniazdach bocianich. Mam nadzieję, że do marca uda sie wszystkie problemy techniczne rozwiązać i transmisje ruszą na czas.

Nie zamierzamy też przespać sezonu zimowego. W ostatnich miesiącach roku, wzorem ubiegłej zimy, planujemy uruchomienie obserwacji karmnika dla ptaków. O szczegółach za wcześnie jeszcze pisać, jest jeszcze kilka spraw do rozwiązania. Wszystko wskazuje jednak na to, że mimo obecnych problemów z sygnałem internetowym również ten przekaz ruszy na czas.

Pozdrawiam,

Leszek Mroczko - admin

#302 2011-09-04 17:34:54

Kazek-czechy
super forumowicz
Od/From: Karviná ČR

I ja pragnę dołączyć do grona forumowiczów którzy dziękują za prace z podsumowanie sezonu 2011. Dziękuję więc Monterowi za filmiki które będziemy migli oglądać i Ciebie LeMie za informacje dotyczące projektu. Zdaję sobie sprawę ile wysiłku, czasu i środków finansowych trzeba by móc kontynuować przekaz. Za Anię i za siebie mogę powiedzieć że jeżeli by była potrzeba to chętnie pomożemy. Przy najbliższej okazji postaramy przekazać na projekt kilka złotych, wiem że to kropla w morzu, ale jak by nas było więcej to może coś by pomogło. Jestem przekonany, że jeszcze długo będziemy mogli spędzać wsplónie czas na naszym forum i podglądając nasze kochane bocianki. smile

#303 2011-09-04 18:01:39

Monter
Administrator
Od/From: Międzyrzecze Górne

Dziękuję za podziękowania i zapewniam, że najbardziej cieszy mnie Wasza radość, choćby niewielka z tego co zrobiłem wink
Podziękowania należą się także LeMowi za przesłanie 113 katalogów zawierających 7880 zrzutów z kamer, gdzie posegregowane fotografie pozwoliły na odtworzenie tego co działo się w gniazdach. Sam z ciekawością przyglądałem się roślinności spokojnie wzrastającej w gnieździe w Górnym smile

Widoczny na końcu filmu CAM2 "osobnik" nie jest mieszkańcem Międzyrzecza (choć jego w nim występowanie zostało odnotowane). Może zechcecie rozwiązać zagadkę, gdzie mógł powstać ów fragment filmiku?

Ostatnio edytowany przez/Last edit Monter (2011-09-04 18:03:03)

#304 2011-09-04 18:21:13

Ania-czechy
legenda forum

Monter,
przeczytałam i zrozumiałam pracę związaną z podsumowaniem. Tym większe składam Tobie i LeMowi słowa uznania i podziękowania smile

Co tyczy się niespodzianki, nie mam pojęcia, gdzie i kiedy dopadłeś czarnego boćka smile
Choć muszę przyznać, że miłym akcentem zakończyłeś sezon 2011 smile

#305 2011-09-04 22:42:17

sula
super forumowicz

Ania pisze tak piękne podziękowania, że pozostaje mi tylko podpisać się pod nimi smile  Obejrzenie podsumowania sezonu, i wspomnienia sprawiły mi wielką radość. Od razu zrobiło się lepiej na duszy i ciele, które ostatnio zbuntowało mi się smile

Jeszcze raz pięknie dziękuję, z nadzieją na obserwacje w przyszłym roku smile

#306 2011-09-05 08:38:10

zawisza
super forumowicz

Rowniez dziekuje, dziekuje bardzo goraco. smile
Zastanawiam sie, gdzie tam w Miedzyrzeczu mogly byc czarne bocianki? Jestem pod wrazeniem. Monter, piszesz, ze ow osobnik nie jest mieszkancem Miedzyrzecza. Mnie kusi by powiedziec, ze bociek jest z Makowa,ale pewnie sie myle. Moze nie z Makowa, ale po krotce z Chech.
Pozdrawiam serdecznie.

Ostatnio edytowany przez/Last edit zawisza (2011-09-05 08:42:02)

#307 2011-09-05 16:13:39

Monter
Administrator
Od/From: Międzyrzecze Górne

Zawiszo, czarny bociek nie jest z Makova - gdyby tak było pewnie wszystkie głosy by o tym krzyczały na forum wklejając linki do obrazków big_smile
Prawdą jest natomiast, że to bocian z Czech. Dokładniej - z ostrawskiego ZOO smile
Dziwię się troszeczkę Ani-Czechy, że tej lokalizacji nie zaproponowała. Może chciała dać szansę innym wink

#308 2011-09-05 17:50:20

Ania-czechy
legenda forum

Monter masz rację smile
Ciekawa byłam, kto z bocianolubów będzie najbliżej odgadnięcia przez Ciebie zaproponowanej zagadki.
Chociaż zawisza był bardzo blisko...

W tym roku rzeczywiście byłam w Ostrawskim ZOO i też sobie pstryknęłam czarnego bociana z niebieską obrączką smile
http://www.spmfoto.org.pl/images/p1ujdju4e72jvypi7vd_thumb.jpg

Czy to ten z Twojego filmiku?

Stopka forum/Board footer