Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2012-12-06 22:37:09

frӓulein
użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 20

lodowisko :)

Na ulicach w Międzyrzeczu jest "ślizgawka". Wjazd chociażby na ul. Widok z ul. Bielskiej jest bardzo niebezpieczny, a ruszanie pod górę na ul. Spacerowej czy Grabinka powoduje ślizganie się samochodu. Naprawdę nie każdy ma super nowoczesne auto z całą gamą zabezpieczeń antypoślizgowych, a i te zawodzą. Czy można prosić o solenie (albo chociaż posypywanie żużlem lub piaskiem, choć to napradę mniej daje) międzyrzeckich dróg? (Właściwie należyte utrzymanie dróg w zimie jest obowiązkiem gminy, ale każdemu zdarza się o czymś zapomieć, więc tylko uprzejmie przypominam wink)
W poprzednich latach też były z tym problemy. Pamiętam taki rok, kiedy posypano drogi dopiero po stłuczce spowodowanej zlodowaciałą nawierzchnią (może to był zbieg okoliczności, ale ciężko mi w to uwierzyć). Chyba nie chcemy czekać z sypaniem na pierwszą stłuczkę na naszych drogach.
A co do argumentu, że sól niszczy asfalt, samochody i buty, to istnieją już inne środki, o wsłaściwościach higroskopijnych, które topią i usuwają lód, całkowicie nieszkodliwe dla samochodów, asfaltu i środowiska.
Pozdrawiam smile

Offline

 

Stopka forum/Board footer

Powered by PunBB
© miedzyrzecze.org.pl