Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2007-10-28 16:22:59

shalwia
Gość/Guest

Międzyrzecze WiFi

Witam wszystkich użytkowników forum. Mam ciekawą propozycję dla naszego Międzyrzecza. Doskonałym pomysłem jest wg mnie zbudowanie sieci komputerowej WiFi w Międzyrzeczu i udostępnienie mieszkańcom dostępu do hotspotów za rozsądną cenę. W Polsce w mało której miejscowości istnieje takie rozwiązanie podczas, gdy na świecie jest to bardzo popularne. Poza dostępem do internetu umożliwiłoby to również pośrednie połączenie pomiędzy komputerami Międzyrzeczanów. Wydaje mi się to bardzo ciekawą inicjatywą, którą w zasadzie mogłaby się zwrócić w części lub nawet w całości dzięki wniesieniu konkurencyjnych opłat za korzystanie z internetu w stosunku do providerów typu TP SA, czy DIALOG. W sumie to punktów dostępowych z antenami nie byłoby trzeba tak dużo jak się wydaje - umieszczenie jednego z nich np. na wieży kościoła daje dość pokaźny obszar zasięgu. W korzystnej lokalizacji punktów może pomóc wyżynna topografia terenu Międzyrzecza. Jedynym problemem w tej kwestii może być uzyskanie homologacji na świadczenie usług ISP, jednak i to jest do załatwienia. Sieć WiFi daje wielkie możliwości takie jak np: podłączenie do systemu sieci kamer monitorujących miejscowość, czy darmowe rozmowy głosowe pomiędzy mieszkańcami dzięki VoIP, dostęp do sieci z laptopów/palmtopów.

#2 2008-01-23 20:07:10

Mieszkniec
Gość/Guest

Re: Międzyrzecze WiFi

Zgadzam się z Toba aczkolwiek myśle że powinno zainstalowac nam w międzyrzeczu siec wlan dla lepszej predkosci internetu radiowego... Może Kościól Ewangelicki???

#3 2008-05-11 08:02:09

Jacek
bywalec

Rozejżyjcie się po dachach. Wi-fi już jest w Międzyrzeczu... Bielski "CAMAR" i katowicki "Hyperion" obsługują nasze tereny.
http://www.camar.com.pl/uslugi.htm
http://www.bielsko.hyperion.pl/

#4 2008-10-10 17:49:50

M@rek
Gość/Guest

ma ktoś neta w M-czu od któregoś z tych operatorów, możne innego??
jakie ceny, warunki dostawy, awaryjność itp ??

Ostatnio edytowany przez/Last edit M@rek (2008-10-10 17:50:51)

#5 2008-10-10 20:54:41

Jacek
bywalec

Osobiście komunikuję się z Wami za pośrednictwem sieci "Hyperion". Kłopotu raczej nie ma, poza nielicznymi drobnymi, które wynikają z fizycznych ograniczeń sieci wi-fi (jak wiadomo nic nie pobije "kabelka", o ile admin dobrze skonfiguruje sieć).
Co do Camaru przypuszczam że jest podobnie. Jedynym argumentem przy wyborze między obiema sieciami będzie jak przypuszczam cena za sprzęt i abonament.

Pozdrawiam

[edit] - aktualne cenniki są na stronach tych firm - linki na poprzedniej stronie

Ostatnio edytowany przez/Last edit Jacek (2008-10-10 21:01:26)

Stopka forum/Board footer