Miedzyrzecze.org.pl

Witamy na forum Międzyrzecza (powiat bielski, gmina Jasienica)

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

Witamy na forum internetowym Międzyrzecza. Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem i jeszcze nie przedstawiłeś/aś się nam w wątku "Forumowicze o sobie ..." bardzo prosimy o uzupełnienie wpisu. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu forum.
Administratorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza, Monter.

#1 2010-12-27 18:40:34

paela
super forumowicz
Od/From: Chorzów

Zrzucamy balast - dieta białkowa

Zachęcona przez naszych Moderatorów postanowiłam załozyc ten wątek.
Czas jest chyba bardzo odpowiedni - bo z pewnością niejeden z nas "pogrzeszył" w czasie świąt nadmiarem jadła big_smile

A tak na poważnie - chciałam Wam przedstawić dietę odchudzającą, bardzo skuteczną, chociaż budzącą kontrowersje.
Opracował ją francuski lekarz, dr Pierre Dukan.
Opisał w książce "Nie potrafię schudnąć" - tłumaczenie dostepne w naszych księgarniach
Dieta oparta jest na białkach, i te białka sa podstawą jadłospisu przez okres zrzucania wagi.

Wielką zaleta jest to, że kilogramy spadaja szybko, a my nie chodzimy głodni.
Jemy do syta - ile chcemy i kiedy chcemy, tyle że ściśle określone produkty.
Chude mięso drobiowe i wołowe, chudy nabiał, jaja, ryby (te moga być nawet bardzo tłuste) - tym się przede wszystkim żywimy. Do tego duża ilość warzyw.

Wada tej diety to dość duże obciążenie nerek i wątroby - ale temu ma zapobiec duża ilość wody - minimum 1,5 litra oraz duża ilość różnorodnych warzyw i soki warzywne.

Dieta składa się z trzech, a własciwie czterech etapów.
Pierwszy to tzw faza uderzeniowa - trwająca zaleznie od wagi od 1- 5 dni. (10 w wypadku bardzo dużej nadwagi i pod kontrola lekarza).
Spozywa się w tym czasie tylko pokarmy białkowe, bardzo chude.
Schodzi wtedy głównie woda - bardzo szybko tracą kilogramy zwłaszcza osoby cierpiące na zatrzymanie wody w organizmie, z obrzękami.

Faza II - to faza, gdzie włączamy warzywa i jemy naprzemiennie - białka z warzywami i same białka - taką samą ilość dni - np 1/1, 3/3, 5/5.
Faza ta trwa do momentu osiągnięcia upragnionej wagi.

Faza III - na której najczęściej "polegają" niecierpliwi nie przeprowadzając jej nalezycie.
To etap przejściowy, niezbędny aby zapobiec efektowi jojo, czas przygotowania organizmu do "normalnego" odżywiana.
Wprowadza się nowe pokarmy - np produkty skrobiowe, owoce, ciemny chleb, zółty ser.
Można tez dwa razy w tygodniu zakosztować pełnych, normalnych posiłków.

I faza IV - do końca zycia wink
Jemy normalnie, ale zachowujemy jeden białkowy dzien w tygodniu i spożywamy 3 łyżki owsianych otrębów dziennie.
To warunki zachowania upragnionej wagi.

Dlaczego postanowiłam przedstawić Wam tę akurat dietę? wink

Ano dlatego, że ją już "przetestowałam" big_smile
Stosując ją od początku czerwca zrzuciłam 15 kg balastu wink
Zmieniłam rozmiar ubrania z 44-46 na 40.
W tej chwili jestem na etapie utrwalania, trwa to juz trzy miesiące, jeszcze miesiąc przede mną.
Poznałam osobiście grono osób, które też skutecznie pozbyły się nadwagi, a nawet otyłości na tej diecie.
Moje 15 kg to betka w porównaniu z ich 30 czy 20 .
Dietę tę poznałam dzięki mojej córce, która też skutecznie pozbyła się kilkunastu zbędnych kilosków wink

Jesli jesteście zainteresowani, to chętnie odpowiem na wszelkie pytania i opiszę dietę dokładniej.
Na pewno podstawa jest ksiązka, z którą warto się zapoznać, ja z kolei mogę powiedzieć co nieco na temat diety "w praktyce" i dniu codziennym smile

Ostatnio edytowany przez/Last edit paela (2010-12-31 09:38:45)

#2 2010-12-28 10:49:43

aniołek
bywalec

Re: Zrzucamy balast - dieta białkowa

Domyślam się że większość naszych Forumowiczów to chudziutkie kruszynki, ale ja skłaniam się do poważnego rozpatrzenia propozycji Paeli smile Paelko, gratuluję zacięcia i konsekwenci w odchudzaniu smile smile

#3 2010-12-28 12:13:05

Ania-czechy
legenda forum
Od/From: Karviná ČR

Paeciu!!!
Jeśli stosując dietę białkową schudłaś 15 kg, to proszę przy okazyjnym spotkaniu Bocianolubów, byś zawiesiła na szyję kartonik z Imieniem, byśmy kapowali, z kim mamy tą cześć... lol

#4 2010-12-28 18:24:33

paela
super forumowicz

Aniu lol

Aniołku - rozważaj, rozważaj, jesli czujesz taka potrzebę wink

Trzeba jednak pamiętac, że metoda ta została opracowana przede wszystkim dla osób otyłych i z duzą nadwagą.
U nich tez przynosi najlepsze efekty w stosunkowo niedługim czasie.

#5 2010-12-28 22:58:18

Alibab
bywalec
Od/From: Międzyrzecze Górne

Pozwolę sobie zabrać głos w temacie wink
Zastanawia mnie jak to jest z piciem wody w ilościach, które Paelu podałaś, a utratą tejże z organizmu? Pytam o to, bo może to być problemem dla osób które pracują. Myślę, że wiąże się to albo z nadmierną potliwością, albo częstym bieganiem na stronę. Możliwe że z jednym i drugim.
Jak to z tym jest w praktyce?
(mam nadzieję że nie zadałem głupiego pytania big_smile )

"Pożyteczniejsza jest tolerancja różnorodności poglądów, ich poszanowanie, aniżeli zwracanie uwagi na rzeczy błahe."
[i]Ania-czechy[/i]

#6 2010-12-28 23:29:39

paela
super forumowicz

Absolutnie nie, Alibabie big_smile

Sprawa jest bardzo indywidualna - jedni mają z tym problemy wieksze, drudzy mniejsze.
Ale początkowo faktycznie bardzo często trzeba odwiedzać "ustronne miejsce", dlatego że z organizmu schodzi spora ilość nagromadzonej wody.
Potem, gdy zaczyna się etap własciwego chudnięcia - czyli spalania tkanki tłuszczowej - wygląda to juz inaczej.
Ja początkowo wstawałam w nocy nawet po kilkanaście razy, teraz często udaje mi się przespać az do rana.
Warto też pamiętać, aby pić wodę raczej małymi porcjami, a nie wlewać w siebie naraz cały dzbanek czy butelkę napoju wink
Woda pita np podczas posiłku , małymi łykami jest lepiej wchłaniania przez organizm, a nie natychmiast wydalana.
To zreszta nie musi byc tylko woda - w to minimum 1,5 litra wliczają się wszelkie napoje - więc także kawa, herbata, soki warzywne. Oczywiście dobrze jest pić więcej.

Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby rozpoczęcie diety w czasie urlopu, nawet krótkiego, albo nawet na początku weekendu - własnie ze względu na "wodne problemy", a także dlatego, że początkowo możemy odczuwac pogorszenie samopoczucia, osłabienie, senność itd.
Te objawy z czasem mijaja, nie u kazdego też wystepuja w takim samym natężeniu.

#7 2010-12-31 07:05:00

Kazek-czechy
super forumowicz
Od/From: Karviná ČR

Byłem w środę u Pani Doktor i widocznie doszła do wniosku,że jeszcze ze mną nie jest tak źle skoro napisała mi recepty na okres trzech miesięcy. W miarę powyższego jest jeszcze szansa by zrzucić jakiś kilogram. Po konsultacjach z Paelą w najbliższych dniach zabieram się ostro do fazy uderzeniowej. smile

#8 2018-07-03 17:06:31

szocik22
początkujący

Nie trzeba chodzić do dietetyków... Wystarczy sobie rozpisać zapotrzebowanie kaloryczne. 50% z diety to białka 35% tłuszcze , reszta węglowoday.  https://kontener.pl/transport-morski

Ostatnio edytowany przez/Last edit szocik22 (2018-07-11 17:16:01)

Stopka forum/Board footer