Miedzyrzecze.org.pl

Witamy na forum Międzyrzecza (powiat bielski, gmina Jasienica)

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

Witamy na forum internetowym Międzyrzecza. Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem i jeszcze nie przedstawiłeś/aś się nam w wątku "Forumowicze o sobie ..." bardzo prosimy o uzupełnienie wpisu. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu forum.
Administratorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza, Monter.

#11 2010-01-13 12:07:00

hanz
początkujący

Re: Internet

Tak 3G to technologia która w sumie przepycha u mnie nawet do 2-3 Mb/s ale przy dobrym sygnale ale z tym średnio jak go nie mam to mam coś 0,3 Mb/s i to już klapa. Limit jak dobrze pamiętam mam 1,5 GB ale na stronki to mi wystarcza i w sumie kilka razy przekroczyłem go ale chyba na tyle niewiele że nic nie zauważyłem, także nie odpowiem na to pytanie. Net oczywiście jak już jakiś będę miał to zamierzam sobie w końcu solidnie pościągać i w końcu przestać żerować na kolegach smile Mam bardzo dobrego kolegę maniaka filmowego który ma łącze 5mb/s symetryczne no i w każdej chwili jest mi puścić te 5 Mb w ftp do mnie, z wiadomych przyczyn na razie nie korzystam.

#12 2010-01-16 12:06:28

mikser
początkujący

Jeżeli chodzi o internet kablowy to z tego co się dowiadywałem to kable które do nas dochodzą są w bardzo kiepskim stanie i jeżeli ktoś ma 2 Mb to mim zdaniem ma super ! ! Natomiast jeżeli chodzi o internet drogą radiową to mamy trzy możliwości:
1) Wimax - nie wymaga widoczności optycznej(zazwyczaj) duża prędkość transmisji mogąca dochodzić nawet do 10-20Mb. W naszym rejonie oferują tą technologię 3 firmy SferaNet, Netia, Dialog. Niestety SferaNet wg moich informacji jest dosyć droga, Netia ma słabe nadajniki i do nas z ledwością dochodzi (prędkość 2Mb), Dialog najbliżej bo ma nadajniki na kominie w Wapienicy (ale oferują jedynie 1MB).
2) WiFi prędkość bardzo zróżnicowana ale wymaga widoczności optycznej pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem (w naszym pagórkowatym terenie dosyć trudne zadanie).
3) 3G/EDGE/GPRS - telefonia komórkowa nie wymaga widoczności optycznej, ale operatorzy nakładają limity transferów, a szybkość połączenia uzależniona od ilość użytkowników akurat zalogowanych.
Ja na chwilę obecną mam 1Mb z Dialogu po Wimaxie. Skype chodzi dobrze, strony w miarę, strumienie wideo np z YouTube w miarę ale czasami przerywa.
Generalnie nie nam z nimi problemu.

#13 2010-01-20 09:00:30

hanz
początkujący

Wstępnie myślałem o radiówce bo telefon jest mi nie potrzebny, a w tp i dialogu pewnie trzeba brać internet z telefonem albo płacić bezsensowne utrzymanie łącza w tp to dokładnie jakieś 60 za 1Mb i + 50 za telefon to cena straszna.
Dlatego właśnie chodzi mi po głowie radiówka tylko co wybrać jest AM z Zabrzega ale oni mają 1.3 Mb za 50 zł i tyle trochę wolno, jest jeszcze Kolnet z 85 za 1MB to dużo, jest Intertell ale ich łącza pozostawiają wiele do życzenia sądząc po tragicznych opiniach w necie. Nic chyba dobrego taniego nie ma w naszej wsi.

#14 2010-01-23 09:46:12

fido
użytkownik

Cześć

hanz nie jest tak źle jeszcze to , na forum już ktoś poruszał ten temat: http://www.miedzyrzecze.org.pl/forum/viewtopic.php?id=9

#15 2010-01-24 20:40:29

hanz
początkujący

A czy ktoś może ma net od AM Zabrzeg?

http://www.zabrzeg.eu/

#16 2010-02-21 13:57:56

angi
Gość/Guest

***treść ewidentnie reklamowa, więc CIACH*** A&M. ***treść ewidentnie reklamowa, więc CIACH***

Reklamy można umieszczać na stronie monitoringu bociana białego w ramach sponsoringu projektu wink

Ostatnio edytowany przez/Last edit Alibab (2010-02-22 20:36:23)

#17 2010-02-27 20:11:48

hanz
początkujący

@angi ale już zachwalasz jak możesz cóż reklama dźwignią handlu.

#18 2010-04-27 10:10:10

hanz
początkujący

Witam po dłuższej przerwie otóż nowy necik śmiga aż miło, po długich zastanowieniach wybrałem firmę NetService z Czechowic no i  cóż można powiedzieć, na razie nie mam zastrzeżeń podobno jestem ich pierwszym klientem w Międzyrzeczu, zobaczymy jak to będzie na dłuższą metę. Na razie mam 2mb down i 1,5 up i to za 40 zeta transfer jest praktycznie cały czas taki

#19 2018-12-21 18:16:57

Leszek30
początkujący

Jak aktualnie wygląda tu sytuacja z ISP? Możecie polecić jakąś firmę?

Stopka forum/Board footer