Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2010-10-26 00:06:31

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze

Cypcer Stanisław, Międzyrzecze Dolne

W tym wątku zapraszamy do dyskusji ze Stanisławem Cypcerem z Międzyrzecza Górnego, kandydatem do Rady Powiatu Bielskiego - pozycja nr 9 na liście KW Platforma Obywatelska

#2 2010-11-03 00:12:27

aksamitna
użytkownik

Re: Cypcer Stanisław, Międzyrzecze Dolne

Co doprowadziło do tego, że  ubiega się Pan o mandat radnego Powiatu Bielskiego?

"Absurd rodzi się z konfrontacji ludzkiej potrzeby i bezsensownego milczenia świata". Albert Camus

#3 2010-11-10 22:18:10

Stanisław Cypcer
Gość/Guest

Re: Cypcer Stanisław, Międzyrzecze Dolne

W związku pytaniem co doprowadziło do tego że się ubiegam o mandat do Rady Powiatu . Przyczyn tej decyzji jest kilka. Od kilkunastu lat jestem przedsiębiorcą w dziedzinie różnego rodzaju szkoleń. Mam duże doświadczenie w organizacji poszczególnych przedsięwzięć oraz zarządzaniu firmą, co w obecnych czasach wcale nie jest łatwe. Stworzyłem kilkanaście miejsc pracy, w tym większość  zatrudnionych to mieszkańcy powiatu Bielskiego. Moja firma głównie skupia się na szkoleniach zawodowych i umożliwia przekwalifikowanie się pod potrzeby obecnego rynku pracy. Dysponuje również dużą bazą kontaktów z firmami produkcyjnymi i usługowymi, co daje bardzo duże możliwości szybkiego powrotu na rynek pracy. Szczególnie  staram się pomagać osobom, które są obecnie bezrobotne, bez prawa do zasiłku i bez środków do życia. Takich ludzi na pozór jest bardzo dużo. Z moich kalkulacji wynika że 30% bezrobotnych woli skorzystać z zapomogi GOPS lub MOPS i nie jest zainteresowana podjęciem pracy, 20% bezrobotnych podejmuje pracę na czarno i jest wykorzystywana przez pracodawców w pracach sezonowych za przysłowiowe parę groszy i to nazywa się wyzysk! Natomiast pozostałe 50%to osoby chętne do pracy i zainteresowane poszukiwaniem jej. Takich ludzi polecam pracodawcom, umawiam ich na spotkania z pracodawcami, po czym z tych 50% 45% wraca z powrotem na rynek pracy i jest usatysfakcjonowana ze swoich osiągnięć. Poza tym jestem członkiem kilku stowarzyszeń, w których się udzielam społecznie. W jednym z tych stowarzyszeń dostałem propozycje startowania na radnego powiatowego, ponieważ podobał im się  mój system organizacji zarządzania i sensownego podejmowania różnych decyzji. Wyraziłem na to zgodę w ostatniej chwili, ponieważ nie byłem na tą ofertę przygotowany, natomiast takich ofert miałem więcej również z innych ugrupowań. W ten sposób moje nazwisko znalazło się na liście do powiatu. Myślę, że jestem w stanie godnie i rzetelnie reprezentować mieszkańców swojej gminy.

Stopka forum/Board footer