Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2010-10-25 17:52:19

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze

Jurzak Zbigniew Międzyrzecze Górne

W tym wątku zapraszamy do dyskusji ze Zbigniewem Jurzak z Międzyrzecza Górnego, kandydatem do Rady Gminy Jasienica - pozycja nr 6 na liście KWW Prawo-Rodzina-Samorząd. Prosimy o kulturalną dyskusję.

#2 2010-10-31 18:14:24

Gruchling
Gość/Guest

Re: Jurzak Zbigniew Międzyrzecze Górne

Czy mógłby Pan opisać, co zrobił Pan dla Gminy i Międzyrzecza jako radny powiatowy?

Uczestnicząc w zebraniach wiejskich, oraz różnego rodzaju międzyrzeckich spotkaniach, zauważyłem, że nie jest Pan tam częstym gościem. Czy mógłby Pan wyjaśnić tego rodzaju brak zainteresowania?

#3 2010-11-13 12:52:39

Daria
Gość/Guest

nie chce pan napisać co pan zrobił jako radny do powiatu to niech pan napisze co pan zrobi jako radny do gminy

#4 2010-11-15 22:24:50

zjurzak
początkujący

W ostatnim przedwyborczym okresie nie sposób nie zauważyć wszechobecnych haseł wyborczych . Szczególnie często na plakatach Platformy Obywatelskiej widać hasła - Z DALA OD POLITYKI - BUDUJMY NIE POLITYKUJMY - POMAGAJMY W REALNYCH POTRZEBACH MIESZKAŃCOM itd.
                Przed wyborami zawsze wszystko co tylko chcemy usłyszeć , po wyborach bywa już całkiem normalnie - czyli BYLE   RZĄDZIĆ  i już nie dla ludzi tylko dla siebie.
Wracając do wyborczych haseł - bywa też tak , że to co na plakatach  ustępujący i kandydujący zarazem "starzy" radni nie potrafią  dotrzymać  już przed wyborami !!!.  Tak niestety jest w Sołeckiej  Radzie Międzyrzecza Górnego. Mogłem się o tym osobiście przekonać po orzeczeniu Sołeckiej Rady na jej posiedzeniu przed ostatnią sesją Rady Gminy Jasienica.
               Przez ostatnie trzydzieści lat  zawsze coś budowałem , nie tylko dla siebie ale i dla ludzi i przede wszystkim z ludżmi . Bez pomocy lokalnych samorządów i władz nie można zmieniać otaczającej nas rzeczywistości . Rada Gminy Jasienica od wielu już kadencji dostrzega  ten potencjał swoich mieszkańców i realizuje małe i wielkie, jak na swoje możliwości,  projekty ( tu odsyłam do gazety NASZA GMINA JASIENICA ). Jednak Rada Sołecka Miedzyrzecza Górnego już nie !   Dla jej radnych , którzy mają głos decydujący , nie można np. ROZSZERZYĆ  planu zagospodarowania terenów pod zabudowę USŁUGOWO-MIESZKALNĄ   o - MIESZKALNĄ !!!
               Czyli jak ktoś chce na tym terenie budować dom z funkcją usługową to TAK ,a jeżeli dom bez tej funkcji to już NIE  . Ten właśnie zapis chciałem zmienić czy też raczej uzupełnić go ;  jednak " przyjazna " - "nieupolityczniona" - "pomagająca swoim mieszkańcom "  RADA SOŁECKA MIĘDZYRZECZA GÓRNEGO  powiedziała NIE !!!
               Gdyby tak zawsze mi " pomagano " to nie wybudowałbym w Międzyrzeczu Górnym warsztatu regeneracji pneumatyki i hydrauliki hamulcowej pod budynkiem mieszkalnym w 1986r . Nie wybudowałbym hali sportowo- rekreacyjnej do jazdy konnej , w której JKS "CZANKI"  od 1996 r wykształcił w tej dyscyplinie sportu  3 -REPREZENTANTKI POLSKI !!!.   Nasze zawodniczki z Polskim orzełkiem startowały na największych imprezach sportowych w kraju i za  granicą , a wsparcie nasz międzyrzecki KLUB miał  od początku istnienia   ze strony Radnych gminy i Wójta  . Wreszcie nie wybudowałbym SZPITALA POD BUKAMI w Bielsku-Białej  w roku 2002 , gdyby nie zielone światło zarządzającego wówczas  Śląskim Oddziałem NFZ  Andrzejowi Sośnierzowi . 
               Zatem Szanowni mieszkańcy Międzyrzecza Górnego zastanówcie się dobrze kogo wybrać !   Wasz wybór to wybór między normalnością  , a stronniczością . Nie wierzę  bowiem , że na moją prośbę Rada nie mogła się tej stronniczości pozbyć .  Jestem bezpartyjny , a to  dla tej Rady oznacza - skoro nie z nami to przeciw nam . Na domiar złego opowiadam się za Wojtem Januszem Pierzyną !!!! ,a tego już nie można uznać za normalne - bo wg. Rady nowi kandydaci na radnych  Międzyrzecza powinni być w tej kwestji  przeciw  Wójtowi  tak jak obecni .!!! ??? .  Żeby chociaż byli w PO to byliby bardziej swoi .???!!!

DZIĘKI TEJ SPRAWIE MOGĘ PAŃSTWU ZAPREZENTOWAĆ SWOJE HASŁO WYBORCZE -- POMAGAĆ WSZYSTKIM !!!

Zbigniew Jurzak

Ostatnio edytowany przez/Last edit zjurzak (2010-11-15 22:26:52)

#5 2010-11-15 22:38:03

Jaś
Gość/Guest

zjurzak napisał:

Gdyby tak zawsze mi " pomagano " to nie wybudowałbym w Międzyrzeczu Górnym warsztatu regeneracji pneumatyki i hydrauliki hamulcowej pod budynkiem mieszkalnym w 1986r . Nie wybudowałbym hali sportowo- rekreacyjnej do jazdy konnej , w której JKS "CZANKI" (...) Wreszcie nie wybudowałbym SZPITALA POD BUKAMI w Bielsku-Białej  w roku 2002 (...)
DZIĘKI TEJ SPRAWIE MOGĘ PAŃSTWU ZAPREZENTOWAĆ SWOJE HASŁO WYBORCZE -- POMAGAĆ WSZYSTKIM !!!

Zbigniew Jurzak

Nie bardzo rozumiem, jakiego rodzaju to osiągnięcia? Budowa warsztatu to zdaje się nie osiągnięcie dla Międzyrzecza, a Pańska działalność gospodarcza. Czy budowa hali sportowo-rekreacyjnej i szpitala pod bukami to także osiągnięcia dla Międzyrzecza, czy także Pana prywatne inwestycje?

#6 2010-11-16 00:32:49

gość
Gość/Guest

Przeczytałem tekst pana Jurzaka kilka razy. Miał napisać co zrobił jako radny powiatowy ale na to nic nie napisał. Dalej nie wiem co zrobił. Było pytanie co zrobi w gminie i jaki ma program ale na ten temat też nic. Dla tego pana wszyscy w Międzyrzeczu są źli. Rada Sołecka zła radni źli tylko on i wójt dobrzy.
Słyszałem, że tej ziemi co pan chciał zmienić na budowlaną jest ponad cztery hektary. Prawda to? Po sto złotych za metr to byłoby cztery miliony. Troche dużo

#7 2010-11-16 04:33:01

...
Gość/Guest

Jak pan Jurzak miał wymienić co zrobił przez całą kadencję , jak nie zrobił NIC. Panie Jurzak lepiej było się wogóle nie wpisywać, to by się pan nie skompromitował do reszty. Szkoda słów, sam Pan sobie świadectwo tym wpisem wystawił.

#8 2010-11-16 08:50:40

Gruchling
Gość/Guest

No dobrze, wymienia Pan swoje prywatne osiągnięcia. Gratuluję udanych inwestycji, jednak bardziej w tej chwili interesuje mnie (i być może innych potencjalnych wyborców), jak sprawdził się Pan w roli radnego powiatowego w ostatniej kadencji. Wszak wskazanie osiągnięć na tym polu mogłoby być dla Pana niezłą reklamą, jako kandydata do Rady Gminy. Chcielibyśmy poznać pański sposób działania. Naprawdę nic Pan dla gminy i Międzyrzecza przez te cztery lata nie zrobił? Szczerze powiedziawszy, wierzyć się nie chce.

#9 2010-11-16 10:47:19

leszek.mroczko
użytkownik

Mimo, że nie jestem członkiem Rady Sołeckiej MG, wpisem pana Zbigniewa Jurzaka czuję się również wywołany do odpowiedzi. Postaram się ująć swoje myśli w punkty:

1. Zaskakuje dość ostry atak na „partyjność” kandydatów innych komitetów. Gdy 4 lata temu kandydat Zbigniew Jurzak startował z Komitetu Wyborczego „Prawo i Sprawiedliwość” komitety partyjne były dla niego dobre, startował wówczas jako lider tej partyjnej listy. Dziś, gdy startuje z innego komitetu, komitety partyjne już nie są dobre. Gdy 4 lata temu startowałem z listy bezpartyjnej nie krytykowałem pana Jurzaka za jego „partyjność”. Wiadomo przecież,  że konieczność startu z list „partyjnych” to efekt proporcjonalnej ordynacji wyborczej. W naszym przypadku można startować albo z Komitetu pana Pierzyny albo z komitetu „partyjnego”. Innej alternatywy nie ma. W KW PO oprócz pana Zawady, w okręgu Mazańcowice, MG i MD żaden kandydat nie należy do żadnej partii, też jesteśmy bezpartyjni. Po co więc taka retoryka?

2. Nie jestem członkiem Rady Sołeckiej MG ale na bieżąco uczestniczę w jej pracach. Pamiętam, gdy radnym Powiatu Bielskiego był ś.p. Antoni Rycak, zawsze przychodził na posiedzenia Rady Sołeckiej, pomagał, doradzał. Przez ostatnie 4 lata nie przypominam sobie, by radny Powiatu Bielskiego minionej kadencji choć raz na posiedzeniu RS MG się pojawił.

3. Co do opinii Rady Sołeckiej to zanim się kogoś skrytykuje warto napisać o co chodzi.  Rada Sołecka otrzymała do zaopiniowania projekt zmiany punktowej kilku hektarów gruntu będących m.in. własnością pana Zbigniewa Jurzaka. W zmianie wnioskodawca wnosił o dopuszczenie zabudowy jednorodzinnej  rezydencjalnej.  O opinię wystąpił Wójt Gminy Jasienica. W uzasadnieniu negatywnej opinii Rada Sołecka stwierdziła, że „negatywnie opiniuje projekt zmian ze względu na niepełne informacje - brak informacji o powierzchni zmian i ilości działek”. Wójt nie przekazał ani Radzie Sołeckiej ani radnym żadnych informacji na ten temat. Dopiero po posiedzeniu Rady Sołeckiej sprawdziliśmy jak duży jest wnioskowany teren, okazało się, że są to dwie działki (dwóch właścicieli) o łącznej powierzchni 42.000 m2 czyli ponad 4 ha gruntu. Jest to bardzo duży teren, znacznie przekraczający potrzeby areału na wybudowanie przez właścicieli jednego czy dwóch budynków mieszkalnych.
Zgoda na przekwalifikowanie tak dużego obszaru, na którym potencjalnie może stanąć wiele budynków wiąże się z koniecznością zaplanowania w budżecie gminy a następnie skierowania do sołectwa niezbędnych środków finansowych. Omawiane działki są położone „w szczerych polach”, nie posiadają właściwego uzbrojenia.  Rada Sołecka poprosiła o wyjaśnienia w tej kwestii, pisząc do Wójta: „Wątpliwości budzi również fakt  odległości terenu przekształcenia od istniejącej zabudowy mieszkalnej i brak w tym terenie   mediów i dróg. Prosimy o wyjaśnienie powyższych wątpliwości oraz wyjaśnienie na jakich zasadach i gdzie przekazywane będą środki pochodzące z renty planistycznej i darowizn  ze zmian punktowych”. Do tej pory wójt nie odpowiedział Radzie Sołeckiej, nie przekazał jakie środki i w jakim terminie przeznaczy w budżecie gminy na budowę dróg, na uzbrojenie terenu. Wyrażając zgodę na zabudowę jednorodzinną na powierzchni ponad 4 ha gruntu samorząd bierze na siebie zobowiązanie co do odpowiedniego przygotowania terenu. Podejmując opinię Rada Sołecka MG powinna mieć pełną informacje na ten temat. Nic takiego nie otrzymała.

4. Z tego co napisałem w punkcie 3 uważam, że RS MG swoją opinię podjęła na podstawie racjonalnych argumentów. Stanowisko RS jest niezmienne od wielu lat, nie jest koniunkturą polityczną. Kilka lat temu projekt zabudowy mieszkaniowej na terenie położonym tuż obok obecnie wnioskowanych działek, przedstawiony przez panią B.H., również był zaopiniowany negatywnie.

5. Wracając do przekwalifikowania gruntu pana Jurzaka, mimo negatywnej opinii RS temat ten został zamieszczony w programie Sesji i w głosowaniu przez radnych przyjęty pod obrady. Przy omawianiu tego punktu pan wójt nieoczekiwanie poprosił o wycofanie go z obrad. Uzasadnił to telefoniczną prośbą pana Zbigniewa Jurzaka o odstąpienie od przystąpienia do zmiany punktowej. W związku z tym Rada Gminy tą sprawą się nie zajęła.

6. Na koniec drobna uwaga na temat „gazety” „Nasza Gmina Jasienica” komitetu Prawo-Rodzina-Samorząd. Nie jest to gazeta, czyli zarejestrowany tytuł prasowy ze wszystkimi tego konsekwencjami, jest to tylko propagandowa ulotka wyborcza. To ogromna różnica.

Dziwi mnie, że pan Zbigniew Jurzak, zachwalając gazetowe sukcesy wójta  zupełnie nie dostrzega ogromnej pracy społecznej, jaka w Międzyrzeczu Górnym dzieje się staraniem Rady Sołeckiej i licznie zgromadzonych wokół niej organizacji. Wręcz odwrotnie, pan Zbigniew otwarcie neguje te działania pisząc „Rada Gminy Jasienica od wielu już kadencji dostrzega  ten potencjał swoich mieszkańców i realizuje małe i wielkie, jak na swoje możliwości,  projekty. Jednak Rada Sołecka Miedzyrzecza Górnego już nie !”. W roku, w którym wieś Międzyrzecze  Górne została wyróżniona jako jedna z najpiękniejszych wsi naszego województwa, między innymi za bardzo aktywną i prężną działalność, za realizację wielu ciekawych projektów, opinia taka mocno zastanawia.

Pozdrawiam.

Leszek Mroczko

#10 2010-11-16 16:20:58

Nowy
Gość/Guest

Witam Panie Jurzak,
proszę sie nie przejmować takimi komentarzami, to pewnie dopiero początek sądząc po wcześniejszych wpisach na tym forum.
Teraz już wiem, że forum zostało stworzone nie do polemiki, dyskusji czy przede wszystkim wyrażania swoich poglądów, własnego zdania tylko jako narzędzie do zniszczenia opozycji, wszczynania prowokacji, poprostu by "zaszczekać" oponentów a w szczególności komitet J.Pierzyny.
Czekali  na pierwszy odzew, by później uderzyć ze zdwojoną siłą.
Tutaj nie ocenia się wypowiedzi Pana jako człowieka, kandydata czy osoby, która chce w taki czy inny sposób przyczynić się do rozwoju danej miejscowości tylko jak największego wroga bo startuje Pan właśnie z najbardziej znienawidzonego przez „nich” komitetu , komitetu wójta i należy rozliczyć Pana z każdego słowa,nieważne jak ktoś go zrozumie,ważne by "kogoś" upokorzyć.
pozdrawiam

ps.sam chciałem zadać pytanie,ale czytając te czy inne posty postanowiłem zrezygnować a zarazem zaoszczędzić Panu kilku kolejnych prowokacji,zmierzających do obrzucenia błotem

#11 2010-11-16 17:35:58

Stary
Gość/Guest

Ech Nowy, widać że nie czytasz co jest pisane na forum! Dla Ciebie nazwisko jest odpowiedzią na każde pytanie? Stwierdzasz że wszyscy czekali tylko na to żeby "zaszczekać" oponentów? Jak na razie owi "oponenci" niczym się nie wykazali, a już w szczególności wypowiedź pana Jurzaka jest zaskakująca. Ty zapewne na pytanie co zrobiłeś dla Międzyrzecza, odpowiedziałbyś "dwoje dzieci". Daj spokój człowieku i zastanów się o co ludzie pytają i jakie otrzymują odpowiedzi.
Rozumiem teraz dlaczego kandydaci Prawa - Rodziny - Samorządu wolą nic nie pisać. Sam też wolałbym milczeć, nie znając sensownej odpowiedzi na zadane pytania.
Pozdrawiam

#12 2010-11-16 21:24:40

zjurzak
początkujący

Mój artykuł wywołał oburzenie radnych gminy  z Międzyrzecza Górnego.  Nie zamierzam jednak brać udziału w dalszej polemice na ten temat.  Proszę  tylko o przeczytanie  tego - decyzja nr 2164 /10 zatwierdzająca  nasz  projekt i udzielająca nam zezwolenia na budowę, jaką otrzymaliśmy w Starostwie Bielskim ,  stanowi  istotę problemu  o którym pisałem czyli ,że musimy budować w domu mieszkalnym gabinet lekarski aby  budować zgodnie z planem zagospodarowania ?!  To własnie chciałem zmienić za pozytywną opinią Rady Sołeckiej , ale nie otrzymałem jej. Patrząc na to wszystko już zgłosiłem ten gabinet w Sanepidzie jako psychologiczny - może mi się przydać .smile

Obserwuję rosnącą opozycję Rady Sołeckiej Międzyrzecza wobec Wójta Gminy Jasienica i nie znajduję uzasadnienia dla skierowanych przeciw niemu ataków. Nie mogę zrozumieć ,  jak można chcieć  takich zmian  w Radzie Gminy  , które miałyby doprowadzić do zmiany tego, co wspólnie z Wójtem udało się zbudować  w ciągu 12 ostatnich lat ( PRZEDSIĘBIORCZOSCI  ,SOLIDARNOSCI  I SKUTECZNOŚCI W DZIAŁANIU  ). Tego wszystkiego  zazdroszczą  nam inne samorządy , to wszystko wzbudza podziw wszystkich, tylko nie Radnych  Międzyrzecza !  Dla nich " budować wspólnie" to może budować tylko w Międzyrzeczu ?, albo przede wszystkim w Międzyrzeczu ! - z pominięciem pozostałych sołectw .  Gdzie dobro wspólne całej gminy ,co  stanowiło politykę obecnej Rady Gminy i Wójta  ?( odsyłam do ulotki wyborczej Prawo Rodzina Samorząd).
                      Gmina Jasienica  i jej samorząd mają najwyższe  notowania   nie tylko w naszym regionie , ale i w całym kraju , ale wg. Rady Sołeckiej  Międzyrzecza , obecnego  Wójta trzeba usunąć ze stanowiska i zastąpić  -  nowym .    Tylko  nasze sołectwo nie daje naszemu Wójtowi poparcia .
                     Niewiele rzeczy działa w naszym kraju dobrze , ale w/g  Rady Sołeckiej Międzyrzecza nawet to ,  co dobre trzeba zburzyć  , a już na pewno tu i teraz .  Dla Rady Sołeckiej  np. nieduże,  bo zaledwie kilkunastoprocentowe zadłużenie Gminy jest karygodnym błędem .  Jednak samorządy budując dobro wspólne  ( czyli szkoły , boiska , drogi  lub domy regionalne, kanalizacje, regulacje rzek,  parkingi przy budynkach użyteczności publicznej  itd. , jak np. w Międzyrzeczu ) mogą to zrobić  szybko  tylko za przyznane kredyty .  Kredyty  natomiast  banki przyznają tylko mocnym , którzy mogą je spłacić mając np. zabezpieczenie w nieruchomościach takich  jak grunty czy już oddane inwestycje  lub podpisane umowy tzw. unijne o ich sfinansowaniu. Zatem kto jak kto ,ale mieszkańcy gminy Jasienica  ( w tym Międzyrzecza ) mogą spać spokojnie.    Nic nam nie grozi , chyba,  że  nieuzasadniona i nieodpowiedzialna opozycja .

#13 2010-11-16 22:47:32

Czytelnik
Gość/Guest

Panie Jurzak, znowu odpowiedź nie na temat... W dodatku zawiera te same celowe niedomówienia co wszystkie materiały propagandowe komitetu PRS-u. Jako przedsiębiorca powinien Pan wiedzieć jaką część z sumy 70,5 stanowi 15,8. Z prostego rachunku wynika, że to 22,4%, a nie "kilkanaście". Proponuję się podciągnąć z matematyki, bo uszczupli Pan swój majątek w taki sposób, w jaki pan Pierzyna uszczupla majątek gminy. Poza tym nie odniósł się Pan w żadnej odpowiedzi do zadanych Panu pytań na tym forum.
Pozwolę sobie je przytoczyć:
"Czy mógłby Pan opisać, co zrobił Pan dla Gminy i Międzyrzecza jako radny powiatowy?
Uczestnicząc w zebraniach wiejskich, oraz różnego rodzaju międzyrzeckich spotkaniach, zauważyłem, że nie jest Pan tam częstym gościem. Czy mógłby Pan wyjaśnić tego rodzaju brak zainteresowania?"
"nie chce pan napisać co pan zrobił jako radny do powiatu to niech pan napisze co pan zrobi jako radny do gminy"
Powiedział Pan, że chce "POMAGAĆ WSZYSTKIM", jednak w moim przekonaniu jest to mało precyzyjna odpowiedź. Jak Pan pomoże tym, których interesy będą sprzeczne, a poproszą Pana o pomoc?

#14 2010-11-16 23:00:20

jasieniczanin
Gość/Guest

Witam,
Czy Pan nie umie czy nie chce odpowiedzieć na jedno konktetne pytanie. Pytanie jest proste: Co Pan zrobił dla Gminy jako radny powiatowy? Ja tez chciałbym to wiedzieć - przecież jestem mieszkańcem tej gminy. ak chcemy to wiedzieć - my mieszkańcy Jasienicy (nie Międzyrzecza) ... przecież tacy radni jak Pan utrzymywani są z naszych podatków. Ludzie piastujący takie funkcje muszą być konkretni a nie pisać nie na temat.
Pozdrawiam,
jasieniczanian

#15 2010-11-16 23:31:53

zapytanie
Gość/Guest

Panie Jurzak - W swojej odpowiedzi pisze Pan o tym że dopiero teraz złożył Pan w sanepidzie dokumenty o zatwierdzenie gabinetu psychologicznego.Czy to znaczy że rozpoczęta budowa jest bezprawna i niezgodna z planem zagospodarowania? Ciekawy jestem jak Pan otrzymał decyzję na budowę ? Czy radnych powiatowych prawo nie obowiązuje?.  Proszę o odpowiedź.
.

#16 2010-11-16 23:55:20

zdegustowana
Gość/Guest

Zapewnia pan, że chce pomagać wszystkim a cały czas pisze o swoich potrzebach pod gabinety i działki. Może pan napisze ilu międzyrzeczan zatrudnia pan w swojej klinice? Poza tym nie mogę zrozumieć dlaczego do budowy gabinetu psychologicznego potrzebuje pan aż 4 hektary budowlanej ziemi?
Jak pan będzie dobrym radnym jeśli jest pan przeciw wszystkiemu co się robi w Międzyrzeczu?

#17 2010-11-17 18:57:05

Maria Głuc_Mrzyk
początkujący

Drogi Panie. Czytając ostatni Pana wpis nie możemy się nie ustosunkować do Pana wypowiedzi.
Po pierwsze, kiedy zwracał się Pan do Rady Sołeckiej o opinię dotyczącą zmian w Planie Zagospodarowania Terenu dostaliśmy pismo do zaopiniowania z UG,które nie zawierało pełnej informacji o która poprosiliśmy i dlatego wydalismy opinię negatywna  prosząc o uzupełniemie danych. Pisze Pan że" Rada Sołecka mająca decydujący głos powiedziała nie  " otóz jak Pan zpewne pamięta Rada moż tylko opiniować- decydje Rada Gminy.Napisał Pan również "Obserwuję tez rosnącą opozycję Rady Sołeckiej wobec Wójta Gminy i że go atakuje i chce go usunąć nie dając poparcia Komitetowi z którego kandyduje"-proszę powiedzieć na czym opiera swoje twierdzenia i jakie istotne fakty o tym świadcza ?. Nie udzieliliśmy poparecia żadnemu Komitetowi Wborczemu - bo  nie ta jest naszym statutowym celem.Nigdy też Rada Sołecka nie wypowiadała się  na temat "niedużego zadłużenia gminy".Od kilkunast lat pracujemy społecznie dla Naszej miejscowości, działamy na rzecz jej rozwoju współpracujemy z róznymi organizacjami we wsi i oburza nas fakt że Pan nagle teraz kiedy czegoś nie dostał o nas sobie przypomniał i ostro nas krytykuje .Jako Radnego Powiatowego nieraz zapraszaliśmy Pana na nasze spotkania i uroczystości ,a jakoś się Pan nie  pofatygował.  Z powazniem Maria Głuc-Mrzyk i Janusz Kędziora.

#18 2010-11-18 20:16:00

zjurzak
początkujący

Cd. o hasłach  przedwyborczych  Platformy Obywatelskiej ,  których  Radni Sołectwa Międzyrzecza Górnego nie rozumieją  , bądz  w swym  biegu   do władzy  nie są w stanie    przeczytać i zastosować .

Oto przykład   -  " ŁĄCZYĆ NIE DZIELIĆ " - nikomu do tej pory w Międzyrzeczu Górnym nie udało się jeszcze tak podzielić mieszkańców Międzyrzecza jak właśnie tym PANOM  . Patrzę też jak  stoją po lewej i prawej stronie swojego  kandydata na   wójta    p.W . Zawadę  ( Nr 2  gazeta " Region")  i  cieszą się  że  Pan kandydat   mówi to co chcą usłyszec  , czyli ,  że jeśli Pan wygra  te wybory to nie Pan będzie rządził - tylko ONI radni !!!! , a Pan będzie tylko urzędnikiem w urzędowym  fotelu  PANA WÓJTA .  ( nr 2 gazeta Region -strona tytułowa ) .   Szanowni wyborcy wreszcie widać kto chce rządzić z tylnego fotela i kto ma tu w Międzyrzeczu i  gminie  być tych PANÓW marionetką  ( czyżby pycha   zawładneła  tymi , którzy kiedyś rozsądnym  i godnymi  być umieli   ??? !!! ).         Nie ma Pan kandydat wysokich notowań wśród swoich skoro chcą rządzić za Pana   !!!!!   ;(

#19 2010-11-18 20:25:29

Ubawiony
Gość/Guest

Prawdę mówiąc nie mam bladego pojęcia co Pan zażywa, ale skoro ma Pan w nosie pytania swoich własnych wyborców, to może Pan odpowie na to niewyborcze pytanie:
Czy używa Pan jakichś środków odurzających, i jeśli tak, to gdzie Pan się w nie zaopatruje? Ostatnio wiele z nich trafiło na zakazane listy...

#20 2010-11-18 20:38:50

prosty człek
Gość/Guest

Panie Zbyszek, nie rób z siebie takiej ofermy. Jakeś pan taki mądry w gębie to mogłeś pójść wczoraj na zebranie. Nie było tam ani pana ani tego wójta którego teraz tak kochasz. Zostawiliście pana Mariusza samego wstydźcie sie. Boisz się pan że jak będzie Zawada to ciężej będzie te 4 hektary na działki przeklasować. I tu możesz mieć pan racje. Mogą panu kazać do kolejki się ustawić ze wszystkimi w gminie. A tegoś pan niezwyczajny prawda?

#21 2010-11-18 21:47:08

gość
Gość/Guest

Panie Jurzak-dobrze że nie przyszedł pan wczoraj na spotkanie przedwyborcze do strażnicy. Wyraźnie odstaje pan kulturą od pozostałych kandydatów z naszego sołectwa. Tym wpisem dał pan świadectwo o sobie. Żałosne.

#22 2010-11-18 22:38:32

Kropka
Gość/Guest

Nie znałam zbyt dobrze pana Z.Jurzaka, lecz do tej pory uważałam go za inteligentnego miłego człowieka. Doprawdy Jego wypowiedzi, jako kandydata na radnego, mającego reprezentować moją wieś w UG są dla mnie żenujące. Ani słowa o programie wyborczym, ani słowa co chciałby zrobić dla Międzyrzecza ( wręcz przeciwnie- On krytykuje dotychczasowych Radnych że o Międzyrzecze walczyli),tylko "najeżdża" na komitet wyborczy inny niż Pana Pierzyny.Jeśli pozostali kandydaci na Radnych w tym komitecie reprezentują taki sam poziom to w razie wygranej współczuję Ci Gmino!
Nie wydaje mi się również aby to nasi radni podzielili społeczeństwo - oni nam po prostu pokazali jaki w Gminie panuje ciemnogród i niesprawiedliwość. Ale jak widać Panu Zbyszkowi to nie przeszkadza skoro całym sercem jest oddany obecnemu Wójtowi. I dziwię się temu, bo jako radny powiatowy PiSu powinien kierować się wartościami jakie ta partia ma w założeniu. Pan Zbyszek "czepia się" też drugiego kandydata na wójta - czy zna Pan go tak dobrze że ma o nim tak marne zdanie? Otóż powiem Panu że tutaj się Pan myli - to jest bardzo rzutki i inteligentny człowiek, wystarczy zapoznać się z jego odważnymi odpowiedziami na tym forum a już będzie Pan wiedział że  ma on swoje zdanie i  mocny kręgosłup moralny - już nawet tymi walorami bije obecnego Wójta " na głowę". Z przyjemnością więc zagłosuję na Pana Zawadę z nadzieją że nikt mnie odtąd nie będzie straszył ani okłamywał.

Stopka forum/Board footer