Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2011-04-21 23:20:41

Wioletta
Gość/Guest

Przedszkole przy Zespole Szkolno Przedszkolnym w Międzyrzeczu

W środku tego tygodnia niektórych rodziców dzieci uczęszczających do Publicznego Przedszkola w Międzyrzeczu Górnym spotkała kolejna, tym razem Wielkanocna "bardzo miła" niespodzianka, /ostatnia taka była na Boże Narodzenie i Nowy Rok/.
A ile ich jeszcze będzie? Tego nie wie nikt!

A mianowicie, żeby zaspokoić słuszny interes Zespołu Szkolno Przedszkolnego
w Międzyrzeczu - w tym pozytywnie wpłynąć na racjonalne wydatkowanie środków publicznych przyznanych na realizację statutowych zadań przez Urząd Gminy Jasienica - bez względu na wolę rodziców, zaplanowano im w Wielki Piątek urlop wypoczynkowy lub zorganizowano urlop na żądanie.
Placówka przedszkolna, na podstawie przeprowadzanego wśród rodziców wywiadu, rzekomo pod kątem przewidywanej liczby posiłków dla dzieci koniecznych do zabezpieczenia w dniach: 21, 22, 26 IV 2011 r. odstąpiła bowiem od pełnienia swojej funkcji w dniu 22 IV 2011 r. Uzasadnienie ustne: brak chętnych rodziców do przyprowadzenia swoich pociech do Przedszkola.

Chwalebne, z punktu widzenia ekonomicznego, podejście ZSP do sprawy. Prawda? Również miły świąteczny prezent dla całej obsługi Przedszkola! Brawo!

Jednakże, chciałabym zwrócić uwagę na maleńki fakt, iż wśród rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola byli tacy, zapewniam, że nie tylko ja, którzy deklarowali obecność dziecka w Przedszkolu we wszystkich w/w dniach.

Dlaczego zmienili decyzję? Z przekonania, że ich dziecko byłoby jedynym, w tym dniu dzieckiem obecnym w Przedszkolu, dla którego caaała obsługa Przedszkola musiałaby przyjść do pracy.
A czy tak byłoby na prawdę? Proszę, dopowiedzcie sobie sami.

Tak osiągnięty został cel wywiadu, jakim było przypomnę  - obiektywne planowanie liczby posiłków dla dzieci w okresie ferii światecznych - które nadmienić należy przewidziane są dla uczniów szkoły podstawowej a nie przedszkolaków?

 

Stopka forum/Board footer

Powered by PunBB
© miedzyrzecze.org.pl