Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2009-09-21 18:24:38

Alibab
bywalec
Od/From: Międzyrzecze Górne

Edycja postów ;)

Od jakiegoś czasu pojawiają się dyskusje na czacie odnośnie mozolnego otwierania się zdjęć, konieczności przewijania stron w tę i z powrotem.
Aby uciąć przysłowiowy "łeb" tym dyskusjom proponuję, aby każdy edytował swój post, jeśli pisze "pod sobą" i w jednym temacie. Co do zdjęć, myślę, że dobrze byłoby zamiast fotek o rozdzielczości powyżej 640/480 umieszczać miniaturki. Mniejsze nie zapchają zbytnio łącza otwierając się w miarę szybko (o ile dysponujecie łączem większym jak modem telefoniczny).
Gdybyście mieli problem z tym czy owym, chętnie służę pomocą big_smile
Proszę także o wyrażenie opinii w temacie.

Wasz Alibab smile

"Pożyteczniejsza jest tolerancja różnorodności poglądów, ich poszanowanie, aniżeli zwracanie uwagi na rzeczy błahe."
[i]Ania-czechy[/i]

#2 2009-09-21 19:04:18

Kalinka
Moderator
Od/From: tych z Międzyrzecza

Re: Edycja postów ;)

Nie pamiętam, w którym temacie, ale już kiedyś była dyskusja o edytowaniu postów. Wówczas nie było tak wielu użytkowników i zapewne nie są znane wielu forumowiczom wcześniej ustalone zasady. Jestem za edycją własnych postów, jeżeli inny użytkownik nic za mną nie napisał. Być może jest opcja na forum, aby edycja była widoczna jako nowy post w danym dniu.

#3 2009-09-21 19:10:46

Kola
super forumowicz

Jestem za  edytowaniem, jeżeli pisze się posty po sobie (nie ma osoby rozdzielającej). Aby się nie "zlewały"  dni , proponuję (ja tak robię) wpisywać  dzień tygodnia i datę. Pisanie kolejnych postów po sobie, i to nie wnoszących nic konkretnego np. kolejne powitania wchodzących, pisanie "jaki ładny kwiatek" itp. to już przesada, można sobie takie coś robić na prywatnym forum.
Co do fotek, to fakt, że miniaturki nie przedłużają czasu otwierania się, chociaż duże fotki robią od razu wrażenie. Ja dostosuję się do większości. wink

Ostatnio edytowany przez/Last edit Kola (2009-09-21 19:25:40)

#4 2009-09-21 23:54:29

MIKI
super forumowicz
Od/From: Kraków

Oczywiście, jestem za tym, żeby nie pisywać osobnego posta pod swoim postem - edytować i odpowiednio dopisek oznaczyć, żeby był czytelny.

Natomiast co do dużych fotek - bardziej podobają mi się duże, ponieważ od razu widać wszystkie interesujące szczegóły. O ile wiem, obciążenie forum dużymi fotkami nie wpłynie na jego działanie, ponieważ jest możliwe bezproblemowe powiększenie jego pojemności.

Problemu z otwieraniem dużych fotek na forum nie mam, więc tzw. "mulenie" przy czytaniu mnie nie dotyczy. Chciałam też zwrócić uwagę, że wiele zależy od serwera, na którym użytkownicy hostują fotki - jeden serwer działa szybciej, inny wolniej.
Poza tym wydaje mi się, że kliknięcie w miniaturkę, czekanie na otwarcie się dużej fotki na innej stronie i powrót na forum też zajmuje nieco czasu wink

Jednym zdaniem - wolę fotki większe, ale oczywiście dostosuję się do większości smile

#5 2009-09-22 11:44:28

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze

Dzięki za poruszone tematy.

Mój głos w dyskusji:

Edycja postów
=========

Jeśli dopisujemy coś do swojego posta lub go korygujemy niedługo po jego zamieszczeniu, warto zrobić edycję, żeby nie mnożyć postów.

Jeśli jednak piszemy pod sobą ale w innych tematach lub po dłuższej przerwie, to wg mnie lepiej jest dodać nowy post. Wtedy pojawia się on na głównej stronie oraz stronie tematycznej jako nowy (wytłuszczony), wszyscy wiedzą, że jest coś nowego. Po wyedytowaniu i wpisaniu nowej treści post nie jest wytłuszczany, wielu może go nie zauważyć i pominąć. 

Wielkośc fotek
=========

Co do wielości fotek to wg mnie przy wklejaniu niewielkiej liczby fotek (np. "Makrofotografie"), czyli jednej, dwóch lub trzech, mozna wkleić je od razu w większym formacie, wtedy sa dobrze widoczne.

Natomiast przy wklejaniu większej serii zdjęć, lepiej wklejać miniaturki z linkami do większych zdjęć, strona szybciej się otwiera a post jest bardziej czytelny. Przekonałem sie o tym w mojej relacji ze Skalnego Miasta, teraz wkleiłbym miniaturki.

Przy wklejaniu fotek z gniazd bocianich, gdzie zawartość postów to głównie zdjęcia, lepiej jest wklejac miniaturki.

#6 2011-06-03 14:13:09

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze

Drodzy forumowicze,

Przypominam o punkcie siódmym regulaminu: "Nie odpowiadamy pod własnymi postami". Jak już pisałem powyżej "Jeśli dopisujemy coś do swojego posta lub go korygujemy niedługo po jego zamieszczeniu, warto zrobić edycję, żeby nie mnożyć postów".

Bardzo proszę o zwracanie na to uwagi.

Admin

Stopka forum/Board footer