Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2011-09-29 08:29:49

Frodo
początkujący
Od/From: Międzyrzecze

Blokowanie obrazków

Zauważyłem dziś na głównej stronie Międzyrzecza baner reklamujący jednego z kandydatów w zbliżających się wyborach do Sejmu. Osobiście nie podoba mi się robienie z tej strony tuby wybiorczej jednej z partii. Dla tych, którzy podzielają moje zdanie mam rozwiązanie. Użytkownicy przeglądarki Firefox mogą zainstalować dodatek "Ad blocker", następnie klikając prawym klawiszem na "niechciany obrazek" zaznaczają opcję: "Zablokuj obrazek..". Po wskazaniu właściwego filtra w oknie dodatku Adblocker, główna strona wygląda jak dawniej.

Swoją drogą - pytanie do administratorów strony: Prawdopodobnie dodawanie reklam wyborczych nie koliduje z regulaminem Stowarzyszenia i tej strony, ale czy nie wydaje się Wam to lekko nie w porządku ze społecznego portalu robić słup ogłoszeniowy dla jednej partii? Czy może - kto zapłaci, ten dostanie miejsce?

Pozdrawiam

#2 2011-09-29 11:31:23

ziółko
użytkownik

Re: Blokowanie obrazków

Sławek Masny mieszka w Międzyrzeczu to i chyba dobrze że na stronie Międzyrzecza jest plakat informacyjny o tym że kandyduje w wyborach. Nie wiem dokładnie ale raczej nie ma więcej kandydatów z naszej miejscowości? Więc jaki problem?

#3 2011-09-29 14:58:57

LeM
Administrator

Frodo napisał:

Zauważyłem dziś na głównej stronie Międzyrzecza baner reklamujący jednego z kandydatów w zbliżających się wyborach do Sejmu. Osobiście nie podoba mi się robienie z tej strony tuby wybiorczej jednej z partii.

Przede wszystkim uprzejmie proszę o uzasadnienie powyższego stwierdzenia. Uważam, że jest ono niewłaściwe i wypowiedziane w złej wierze. Proszę o wskazanie jakiegokolwiek miejsca w naszym serwisie, które jest wg Pana "tubą wyborczą" jakiejś partii. Nigdzie nie publikujemy wyborczych list partyjnych w obecnych wyborach do parlamentu. Na temat wyborów opublikowaliśmy do tej pory  jedną notkę przedstawiając wszystkich mieszkańców Międzyrzecza oraz członków Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza, którzy startują w tych wyborach. Tak się składa, że są to przedstawiciele różnych ugrupowań politycznych. Pana stwierdzenie jest więc wysoce niewłaściwe i wymaga sprostowania. 

Frodo napisał:

Swoją drogą - pytanie do administratorów strony: Prawdopodobnie dodawanie reklam wyborczych nie koliduje z regulaminem Stowarzyszenia i tej strony, ale czy nie wydaje się Wam to lekko nie w porządku ze społecznego portalu robić słup ogłoszeniowy dla jednej partii?

Co do zamieszczonego w dniu dzisiejszym ogłoszenia wyborczego jednego z kandydatów uprzejmie informuję, że pozyskane z tego tytułu środki są skierowane na pokrycie kosztów utrzymania serwisu internetowego Międzyrzecza. Serwis ten działa już ponad 4 lata, koszty jego utrzymania (zakup domeny, opłata za hosting miejsca na serwerze) są w całości pokrywane ze środków sponsorów oraz przychodów z tego typu ogłoszeń. Stowarzyszenie jak do tej pory tych kosztów nie ponosi, przez co zwiększa się pula środków, które mogą być przeznaczone na projekty społeczne. 

Dostęp do ogłoszeń jest dla wszystkich jednakowy, w historii działania naszego serwisu nie zdarzyło się nigdy, by ktokolwiek otrzymał odmowę zamieszczenia ogłoszenia. Jeśli taki fakt jest Panu znany, proszę o jego wskazanie wraz z odpowiednim udokumentowaniem.

Proszę o informację na jakiej podstawie twierdzi Pan, że nasz serwis jest słupem ogłoszeniowym jednej partii? Według mojej wiedzy, jak do tej pory zamieściliśmy ogłoszenia wyborcze WSZYSTKICH kandydatów, którzy zwrócili się w tej sprawie do naszego serwisu.

Pozdrawiam,

Leszek Mroczko - admin

#4 2011-09-29 18:28:14

Frodo
początkujący

LeM napisał:

Przede wszystkim uprzejmie proszę o uzasadnienie powyższego stwierdzenia

Jak napisałem - są to moje odczucia. Czy to wystarczy? Nie zamierzam zatem sprostowywać swoich poglądów, za to Pan może uważać je za niewłaściwe.

LeM napisał:

Proszę o wskazanie jakiegokolwiek miejsca w naszym serwisie, które jest wg Pana "tubą wyborczą" jakiejś partii

Strona główna, która dzięki banerowi świeci po oczach naszym kandydatem. Fakt - tuba to za duże słowo, jednak dzięki temu portal może być skojarzony z jedną opcją.

LeM napisał:

Dostęp do ogłoszeń jest dla wszystkich jednakowy, w historii działania naszego serwisu nie zdarzyło się nigdy, by ktokolwiek otrzymał odmowę zamieszczenia ogłoszenia. Jeśli taki fakt jest Panu znany, proszę o jego wskazanie wraz z odpowiednim udokumentowaniem.

Nie zarzucam nikomu stawiana ograniczeń w dostępie do reklam. Jak napisałem: "Prawdopodobnie dodawanie reklam wyborczych nie koliduje z regulaminem Stowarzyszenia i tej strony".

LeM napisał:

Proszę o informację na jakiej podstawie twierdzi Pan, że nasz serwis jest słupem ogłoszeniowym jednej partii? Według mojej wiedzy, jak do tej pory zamieściliśmy ogłoszenia wyborcze WSZYSTKICH kandydatów, którzy zwrócili się w tej sprawie do naszego serwisu.

No tak - zgłosił się JEDEN więc nie ma się czego czepiać.
Miałem nadzieję, że strona pozostanie portalem wszystkich mieszkańców Międzyrzecza.

P.S. (…) "Nie jest prawdą, że udział w wyborach jest obywatelskim obowiązkiem. Konstytucja wyraźnie precyzuje obowiązki: obrona ojczyzny i płacenie podatków. Udział w wyborach to prawo obywatelskie. Nie gorszym prawem jest odmowa głosowania." R. Bugaj

#5 2011-09-29 20:22:47

LeM
Administrator

Frodo napisał:

LeM napisał:

Proszę o wskazanie jakiegokolwiek miejsca w naszym serwisie, które jest wg Pana "tubą wyborczą" jakiejś partii

Strona główna, która dzięki banerowi świeci po oczach naszym kandydatem. Fakt - tuba to za duże słowo, jednak dzięki temu portal może być skojarzony z jedną opcją.

Rozumiem z tego, że nie potrafi Pan uzasadnić swoich poglądów odnośnie "tuby". Skoro nie jest to fakt, tylko Pana prywatne poglądy, nie będę już Pana w tej sprawie niepokoił.

Nie rozumiem Pana obiekcji co do zamieszczonego ogłoszenia wyborczego. W kampanii wyborczej tego typu ogłoszenia są "folklorem medialnym" niemal wszystkich mediów. Nie rozumiem dlaczego coś co gdzie indziej jest normalne u nas miałoby "świecić po oczach"? Międzyrzecze nie jest samotną utopijną wyspą. Jesteśmy częścią Rzeczypospolitej Polskiej. Wybory do parlamentu są bardzo ważnym wydarzeniem również dla Międzyrzeczan. Kampania wyborcza w taki samym stopniu dotyczy mieszkańców Warszawy, Krakowa jak i Międzyrzecza. Kandydaci maja prawo przedstawić się potencjalnym wyborcom i zabiegać o ich głosy. Panie Frodo, jeśli w przyszłości Pan będzie kandydował do jakichkolwiek organów władzy samorządowej lub państwowej, zapewniam Pana, że dopóki ja będę tu adminem, gwarantuję Panu, że będzie miał Pan dokładnie takie same prawa uczestnictwa w kampanii wyborczej w naszym serwisie jakie mają obecni kandydaci do parlamentu.

Frodo napisał:

Nie zarzucam nikomu stawiana ograniczeń w dostępie do reklam. Jak napisałem: "Prawdopodobnie dodawanie reklam wyborczych nie koliduje z regulaminem Stowarzyszenia i tej strony".

Jeśli tym samym wycofuje Pan swoje stwierdzenia o "słupie ogłoszeniowym" to bardzo dziękuję.

Frodo napisał:

No tak - zgłosił się JEDEN więc nie ma się czego czepiać.

Tak, jak do tej pory zgłosił sie jeden kandydat. Jeśli zgłoszą się inni, zastosujemy dokładnie takie same zasady.

Frodo napisał:

P.S. (…) "Nie jest prawdą, że udział w wyborach jest obywatelskim obowiązkiem. Konstytucja wyraźnie precyzuje obowiązki: obrona ojczyzny i płacenie podatków. Udział w wyborach to prawo obywatelskie. Nie gorszym prawem jest odmowa głosowania." R. Bugaj

Rozumiem, że zamieszczając ten cytat proponuje Pan dyskusję. W związku z tym przedstawię moje poglądy w tej sprawie. Uważam, że udział w wyborach jest naszym obywatelskim obowiązkiem. Nawoływanie do udziału w wyborach jest prawem i obowiązkiem wszystkich mediów. Każdy wyborca w swoim sumieniu musi rozstrzygnąć czy iść na wybory i na kogo głosować.

#6 2011-09-29 20:42:15

Frodo
początkujący

Co do baneru - Pańskie wyjaśnienia muszą mi wystarczyć. Nie podejrzewałem ani przez moment, że cokolwiek jest w sprzeczności z prawem. Kontrkandydaci najwidoczniej sobie winni sami.

LeM napisał:

Uważam, że udział w wyborach jest naszym obywatelskim obowiązkiem. (...)Każdy wyborca w swoim sumieniu musi rozstrzygnąć czy iść na wybory i na kogo głosować.

Dostrzegam w tych zdaniach sprzeczność. "Obowiązek", który podlega ocenie sumienia? Toż to żaden obowiązek, ale możliwość. Może jednak temat wyborów zostawmy na inne dyskusje. Może jakiś oddzielny wątek? Choć obawiam się, że byłby mocno kontrowersyjny.
Szanowny LeM-ie. Zapewniam Pana, że sprawowanie władzy samorządowej czy państwowej nie jest moim marzeniem.
Pozdrawiam

#7 2011-09-29 20:54:20

LeM
Administrator

Frodo napisał:

Co do baneru - Pańskie wyjaśnienia muszą mi wystarczyć. Nie podejrzewałem ani przez moment, że cokolwiek jest w sprzeczności z prawem.

Bardzo dziękuję za te słowa. Zapewniam, ze serwis Międzyrzecza wszystkich traktuje w taki sam sposób.

Frodo napisał:

LeM napisał:

Uważam, że udział w wyborach jest naszym obywatelskim obowiązkiem. (...)Każdy wyborca w swoim sumieniu musi rozstrzygnąć czy iść na wybory i na kogo głosować.

Dostrzegam w tych zdaniach sprzeczność. "Obowiązek", który podlega ocenie sumienia? Toż to żaden obowiązek, ale możliwość. Może jednak temat wyborów zostawmy na inne dyskusje. Może jakiś oddzielny wątek? Choć obawiam się, że byłby mocno kontrowersyjny.

Wymieniliśmy swoje poglądy. Dla mnie udział w wyborach to nie tylko możliwość, to obowiązek. Wg mnie nieobecni głosu nie mają. Nie uczestnicząc w wyborach pozbawiłbym się prawa oceny bieżącej sytuacji społeczno-politycznej. Dlatego zawsze w wyborach uczestniczę a potem weryfikuję czy zagłosowałem prawidłowo. Ale to moje poglądy, Pana moga być inne, szanuję je.

Frodo napisał:

Szanowny LeM-ie. Zapewniam Pana, że sprawowanie władzy samorządowej czy państwowej nie jest moim marzeniem.
Pozdrawiam

Szanowny Frodo, to Pana wybór, zawsze może Pan zmienić zdanie smile . Również serdecznie pozdrawiam.

P.S. Bardzo się cieszę z tej spokojnej dyskusji. Ponownie okazuje się, że mając  dość różne wyjściowe stanowiska można dojść do wielu wspólnych wniosków.

LeM

#8 2011-09-29 21:04:57

Frodo
początkujący

Po prostu dostrzegam pewne fakty i przyjmuję je do wiadomości, przy czym nie koniecznie się z nimi zgadzam. Niemniej jednak bardzo ciekawi mnie jak do tej sprawy podchodzą mieszkańcy. Ostatnio wydaje mi się, że zwracam uwagę na rzeczy, które inni zupełnie pomijają...być może trwająca kampania tak właśnie na mnie działa.

Uważam siebie za w miarę świadomego wyborcę, (bo jakość powinna iść przed ilością)... zatem do zobaczenia przy urnie wyborczej!

Pozdrawiam

Stopka forum/Board footer