Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2012-06-24 07:14:51

Monter
Administrator
Od/From: Międzyrzecze Górne
Zarejestrowany: 2011-06-05
Posty: 1152

Tutorial: Wysyłamy zdjęcia na hosting

Tutorial: Wysyłamy zdjęcia na hosting

Chcąc umieścić obrazek na forum, musimy go ulokować gdzieś w sieci, aby każdy mógł go obejrzeć w dowolnej chwili, a nie tylko wtedy, gdy właściciel obrazka ma uruchomiony komputer. Do tego celu służą serwery hostingowe zdjęć, takie jak np. allegaleria, czy imageshack. Dla naszego forum uruchomiliśmy własny hosting, który dzięki uprzejmości firmy InstalNet.Media nie ogranicza nas co do ilości obrazków, czy też czasu przechowywania ich na dysku. Aby jednak z naszego hostingu korzystać, warto zaznajomić się z mechanizmami nim rządzącymi.

1. Rejestracja
Hosting www.spmfoto.org.pl jest niezależną aplikacją, która w żaden sposób nie jest sprzężona z forum, więc aby móc wysyłać fotki musimy się na nim zarejestrować. Poniższe obrazki przedstawiają kolejno sposób rejestracji nowego użytkownika.
http://www.spmfoto.org.pl/images/h7qv3hgyrbx4nt3nsn2.jpg
http://www.spmfoto.org.pl/images/n7rd6et52lu56imv7ay.jpg

2. Logowanie
Kiedy już jesteśmy zarejestrowani, możemy się zalogować
http://www.spmfoto.org.pl/images/1rg1e47325n2yiygfn8z.jpg
http://www.spmfoto.org.pl/images/v2grg26gvtiityq35ysw.jpg

3. Wysyłanie plików

Przed rozpoczęciem wysyłania zdjęć na hosting powinniśmy pamiętać, że istnieje limit wielkości plików, które możemy wysłać (w naszym hostingu jest to obecnie 600 kb). Dlatego też nasze zdjęcia powinny być odpowiednio pomniejszone.
Jak to zrobić? Polecam tutorial Jak pomniejszyć wiele zdjęć naraz?


Na stronie startowej wyświetlona zostaje nam tabela w której umieścimy ścieżki do plików z obrazkami. Robimy to klikając przycisk „przeglądaj”.
http://www.spmfoto.org.pl/images/xszatqpix5x6xr4pfcgp.jpg
Otworzy się nam drzewo katalogów naszego komputera, w którym odnajdujemy kolejno katalog i obrazek do przesłania:
http://www.spmfoto.org.pl/images/rg7gurbzrrmdmjb4xgyp.jpg
Jeśli dziesięć miejsc nie wystarczy, klikamy „dodaj więcej”, dzięki czemu zostaną dodane do tabeli kolejne miejsca na obrazki.
http://www.spmfoto.org.pl/images/3lzoc32b11rdi6yyjd1f.jpg
Następnie klikamy w „wyślij”
http://www.spmfoto.org.pl/images/xrsssmo2evp8z3kz14yv.jpg
i naszym oczom pojawi się okienko
http://www.spmfoto.org.pl/images/87tm2fvhc6a72ldohp89.jpg
które będzie się wyświetlało tak długo, jak długo obrazki będą przesyłane. Czas wysyłania zależy od prędkości naszego łącza i oczywiście od wielkości i ilości przesyłanych plików.

4. Wklejanie linków na forum
Zaraz po przesłaniu obrazków naszym oczom ukażą się ich miniatury z linkami wygenerowanymi przez skrypt. W zależności od tego gdzie chcemy umieścić nasz obrazek wybieramy odpowiedni link.
------------------------------
http://www.spmfoto.org.pl/images/9fdeovytnkvupmyu8kw.jpg
Link bezpośredni kopiujemy aby wkleić go do wiadomości e-mail, lub komunikatora internetowego (GG, Skype). Kliknięcie go spowoduje otwarcie obrazka bezpośrednio w przeglądarce internetowej.
------------------------------
Miniatura na www potrzebna jest administratorom stron, którzy chcą umieścić na nich obrazki z hostingu. W przypadku Forumowiczów link ten jest całkowicie nieprzydatny
------------------------------
http://www.spmfoto.org.pl/images/hzvs1nbemm0komrmlt0.jpg
Miniatura na Forum – najbardziej pożądany link przez Użytkowników. Właśnie w tej postaci umieszczamy obrazki w postach, które powiększają się po kliknięciu. Aby obrazek pojawił się w poście, należy link skopiować i wkleić w treść pisanego posta
http://www.spmfoto.org.pl/images/9vxfwuf111ak3z3nj51.jpg
------------------------------
Obrazek na forum – Link umieszczamy w treści posta dokładnie tak jak w przypadku miniatury. Różnica polega na tym, że w poście obrazek będzie duży (na całą szerokość pola z tekstem). Przyjęte zostało, że ze względu na ogromny rozmiar wiadomości z takimi obrazkami, nie korzystamy z tego sposobu. Zdecydowanie wygodniejszą formą jest miniatura, która pozytywnie wpływa na estetykę wypowiedzi i nie razi Użytkowników swym ogromem. Oczywiście jeśli uznasz, że fotka zasługuje na szczególną uwagę, możesz wkleić obrazek w tej postaci. Staraj się jednak robić to rzadko i wklejaj tylko jedno duże zdjęcie w poście.
------------------------------
Obrazek na www – podobnie jak miniatura na www, przydatny jest tylko administratorom serwisów www.

Nie wiem na ile czytelny jest mój wpis. W razie wątpliwości piszcie.

Offline

 

Stopka forum/Board footer

Powered by PunBB
© miedzyrzecze.org.pl