Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2009-07-17 13:21:23

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze

Zmiany na lepsze ...

W tym wątku chciałbym pisać o zmianach na lepsze, które w naszej gminie powoli następują.

W wielu wystąpieniach krytykowałem, krytykuję i krytykował będę negatywne strony działania naszego samorządu. To jeden z obowiązków radnego, by mówić o tym co jest złe.

Prawdą jest też, że w niektórych aspektach nasza gmina zmienia się na lepsze. Powoli, ale zmienia. To co jeszcze kilkanaście miesięcy było raczej niemożliwe, dziś staje się faktem. O pozytywnych zmianach chciałbym w tym wątku napisać.

Kilka dni temu wysłałem do gminy e-mail z prośbą o przysłanie kopii korespondencji Przewodniczącego Rady Gminy z panią Julią Pitera. Zgodnie z ustawą informacja powinna być udzielona niezwłocznie, nie później jednak niż 14 dni od złożenia wniosku. Spodziewałem się, że będę musiał czekać dwa tygodnie. Byłem bardzo pozytywnie i mile zaskoczony, gdy już dwa dni po złożeniu wniosku mailem otrzymałem wszystkie wnioskowane materiały. Informacji w tak szybkim terminie udzielił Przewodniczący Rady Gminy. Niniejszym dziękuję.

Kilka miesięcy temu składałem interpelację, by na stronie internetowej gminy w BIP zamieszczane były protokoły z Sesji Rady Gminy. Przez ponad rok gmina w ogóle nie publikowała tych dokumentów. Obecnie protokoły z sesji są już zamieszczane na bieżąco. Mało tego, od początku tego roku w BIP pojawiły się protokoły z posiedzeń Komisji Rady Gminy

Również inny wniosek, który składałem doczekał się realizacji. Wnioskowałem by w publikowanych protokołach z Sesji Rady Gminy były zawarte również załączniki, będące integralną częścią protokołu. Od kilku miesięcy tak zaczyna się dziać.

#2 2009-07-19 21:06:33

osa
początkujący

Re: Zmiany na lepsze ...

Uznanie dla Twojęj działalności Lemie Jest to dowód na to że konsekwentne i zdecydowane działania w oparciu o prawo dopominanie się o jego przestrzeganie i ,nie uleganie presji większości przynosi efekty .To musi potrwać jakiś czas aby dane procedury przeszły całą drogę prawną i przyszła odpowiedź z wyższych szczebli samorządu.Jestem przekonany że będą one zgodne z Pana oczekiwaniami. Opisanie  szeregu nieprawidłowości i co najważniejsze wcześniejsze opisywanie na forum przewidywanych ich następstw  na długo przed końcowymi rozstrzygnięciami uwiarygodniło Pana działania.To dzięki takim działaniom informacje o funkcjonowaniu Gminy docierają do mieszkańców.a działanie władz można poddać racjonalnej ocenie   Mam pytanie : wspomina pan o korespondencji pani Juli Pitery z Przewodniczącym Rady Gminy.Z racji prowadzonych przez panią Piterę działań antykorupcyjnych   proszę o więcej informacji  ten temat jego zawartości.

#3 2009-07-20 12:58:30

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze

Re: Zmiany na lepsze ...

osa napisał:

Mam pytanie : wspomina pan o korespondencji pani Juli Pitery z Przewodniczącym Rady Gminy. Z racji prowadzonych przez panią Piterę działań antykorupcyjnych proszę o więcej informacji  ten temat jego zawartości.

Pani Julia Pitera zwróciła się do Przewodniczącego Rady Gminy z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie domniemanych nieprawidłowości przy sprzedaży przez naszą gminę a wybudowanych z jej własnych środków sieci wodociągowych. Dotyczy to m.in. wodociągu w Międzyrzeczu Górnym i Międzyrzeczu Dolnym. W sentencji odpowiedzi Przewodniczący napisał, że jego zdaniem nie ma podstaw do stwierdzenia naruszenia dyscypliny finansów publicznych przy tej transakcji.
Na razie wolałbym nie pisać więcej na ten temat, jako że Komisja Rewizyjna zajmuje się obecnie kwestiami związanymi ze zbyciem tego wodociągu. Po zakończeniu kontroli  szerzej przedstawię ten temat, tym bardziej, że dotyczy m.in. wodociągu w Międzyrzeczu.

Stopka forum/Board footer