Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2009-08-17 00:26:38

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze

Niech pani wyłączy to urządzenie ...

Podczas Komisji Budżetowej w dniu 21 lipca 2009 roku radni oraz wójt podejmowali decyzję co do przekazania środków dla OSP Rudzica i OSP Międzyrzecze Dolne na zakup opału. Oto relacja dźwiękowa z tej dyskusji:

Dyskusja nad przekazaniem środków na zakup opału     http://www.miedzyrzecze.org.pl/att_fck/Flash/dzwiek.jpg

Warto skonfrontować atmosferę i przebieg tej dyskusji z atmosferą i przebiegiem dyskusji nad zagospodarowaniem otoczenia naszej chatki.

Niestety nie można wysłuchać całej relacji. W 1'35" Wójt nakazał wyłączenie urządzenia rejestrującego dźwięk.

Mam następujące wątpliwości:

1. Dlaczego Wójt Gminy nakazuje wyłączenie dyktafonu protokolantowi w trakcie dyskusji nad przekazaniem środków na zakup mułu? Rozumiałbym to gdyby chodziło np. o zachowanie tajemnicy państwowej. Przekazanie kolejnych środków na zakup opału dla Międzyrzecza Dolnego taką tajemnicą chyba nie jest.
2. Czy Wójt, który jest gościem Komisji Rady Gminy nie powinien najpierw zwrócić się z takim wnioskiem do Przewodniczącego Komisji, uzasadniając w jakiś sposób swoją prośbę? To pan radny Pyka (podobno) prowadzi obrady Komisji Budżetowej, po to został wybrany Przewodniczącym.

Pytań miałbym więcej, zresztą sami oceńcie.

W posiedzeniu uczestniczy Wójt oraz radni Komisji Budżetowej - wg Wójta najważniejszej w gminie. Tu powstają najważniejsze decyzje finansowe dla 20.000 mieszkańców naszej gminy. Warto posłuchać kto i w jaki sposób decyzje te podejmuje. Przynajmniej tej części, która nie została ukryta przed opinią publiczną. Myślę, że można się domyślić, co było mówione po wyłączeniu dyktafonu ...

#2 2009-08-17 07:00:01

Jacek
bywalec

Re: Niech pani wyłączy to urządzenie ...

Mnie do zaopiniowania spotkania integracyjnego komisji wystarczy tyle nagrania, na ile Wójt pozwolił. Co do ukrytych treści, które pominięto w nagraniach, możliwe że chodziło o wymianę napojów (lub też ich schłodzenie). Mając świadomość, że spotkanie jest nagrywane, uczestnicy zapewne nie chcieli dopuścić do jakiejkolwiek reklamy stosowanych do integracji produktów.
Z odsłuchanego fragmentu spotkania najistotniejszą informacją wydaje się być ta, że w tym roku będzie ostra zima...

#3 2009-08-17 07:46:40

Tim11
użytkownik

Nagranie jest szokujące. Czy dałoby się rozpisać "na głosy" uczestników tej "poważnej debaty"? Nie znam tych wszystkich osób i nie wiem, kto co mówi a bardzo bym chciał wiedzieć.

#4 2009-08-17 10:57:56

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze

Jacek napisał:

Co do ukrytych treści, które pominięto w nagraniach, możliwe że chodziło o wymianę napojów (lub też ich schłodzenie). Mając świadomość, że spotkanie jest nagrywane, uczestnicy zapewne nie chcieli dopuścić do jakiejkolwiek reklamy stosowanych do integracji produktów.

Jacku, nie wiem jakie napoje masz na myśli. W trakcie posiedzenia komisji podawana są kawa i herbata oraz woda mineralna i pepsi. Innych napojów nie ma.

Tim11 napisał:

Czy dałoby się rozpisać "na głosy" uczestników tej "poważnej debaty"? Nie znam tych wszystkich osób i nie wiem, kto co mówi a bardzo bym chciał wiedzieć.

Odtworzony na podstawie nagrania przebieg dyskusji jest następujący (nie jest bardzo dokładny, należy traktować jako pomocniczy do nagrania):

Wójt – Prośba OSP Rudzica o dofinansowanie w wysokości 3500 zakupu
Jerzy Czudek – na muła
Wójt – opału. To już macie?
Czesław Machalica – no bo jest teraz opał tańszy,
Genowefa Kopeć – no latem trzeba
Czesław Machalica – ma iść od września. Prośba druhów byłaby gdyby się to udało.
Jerzy Czudek – prośba nas druhów-strażaków
Andrzej Szimke – czyli zapowiada się ostra zima, ze już ludzie muł kupują
Jerzy Czudek – Co?
Andrzej Szimke – zapowiada się ostra zima, ze już ludzie muł kupują
Jerzy Czudek – Ja już w maju kupiłem, tak, że …
Genowefa Kopeć – słuchajcie, bo są potem kolejki wielkie
Wójt – kto jest za z rezerwy?
Czesław Machalica – dziękujemy,
Genowefa Kopeć – trzy i pół to my mało zapisali, bo my zapisali trzy,
Czesław Machalica – Ale wy bierzecie i KGW i …
Andrzej Szimke – dwa razy
Czesław Machalica – pani Gienia jest super
Wójt – prośba Rady Sołeckiej Międzyrzecza Dolnego.
Józef Pyka – ona myśli, że my nie wiemy
Wójt – Przesunięcie na konto GOK 5000
Czesław Machalica – że my nie wiemy
Wójt – z konta Rady Sołeckiej w Dolnym i 2000 z konta OSP
Józef Pyka – my czasami nie mówimy, nie?
Genowefa Kopeć – na konto
Jerzy Czudek – na konto OSP panie Wójcie
Genowefa Kopeć – to jest na bojówkę na OSP
Wójt – i dofinansowanie na zakup
Genowefa Kopeć – mułu dla OSP. Bo Francuz chce wozić teraz.
Wójt – no ale nie było już dla KGW?
Genowefa Kopeć – Było. Dla KGW a teraz jest na OSP
Jerzy Czudek – dla KGW. A to jest na OSP
Andrzej Szimke – ha ha
Genowefa Kopeć – już przywiózł dla KGW a teraz trzeba dla OSP.
Jerzy Czudek – jak się chce mieć KGW i OSP
Genowefa Kopeć – bardzo prosimy
Wójt – ja bym, no, niech pani wyłączy to urządzenie …

A oto jak wygląda fragment protokołu, dotyczący tych punktów posiedzenia. Podobno były aż cztery głosowania. Może były ...

http://www.miedzyrzecze.org.pl/zdjecia/prot_mul.jpg

#5 2009-08-17 12:01:24

Ksawery
początkujący

Patrząc w ten protokół to oni w ciągu dwóch minut wydali 13000 i nawet tego nie zauważyli. Komplementy sobie opowiadali jacy to są super, za naszą kasę.  Czy na takie komisje każdy może przyjść i sobie posłuchac? Może trza by było! Wielkie wójty, komisje i radni.

#6 2009-08-17 17:45:11

Jacek
bywalec

Ksawery napisał:

Patrząc w ten protokół to oni w ciągu dwóch minut wydali 13000 i nawet tego nie zauważyli.

Pytanie brzmi, czy zauważyli, że trwają obrady i że głosowali?

LeM napisał:

Jacku, nie wiem jakie napoje masz na myśli.

Przepraszam, jeśli zasugerowałem jakieś inne...

Stopka forum/Board footer