Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2010-05-31 18:39:07

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze
Zarejestrowany: 2007-06-18
Posty: 1485

Stroje regionalne dla KGW i "Międzyrzeczan" - decyzja negatywna

W marcu br. zwróciliśmy się do Wójta Gminy Jasienica z następującą prośbą:

"W ostatnich dniach Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił siódmą edycję Konkursu Przedsięwzięć Odnowy Wsi. Jego celem jest poprawa warunków życia ludności, w tym  dostęp do kultury, sportu i rekreacji oraz kultywowanie wśród społeczności lokalnych tradycji, historii i odrębności kulturowej w poszczególnych obszarach naszego regionu.

Przyznane środki mogą być wykorzystane na drobne przedsięwzięcia remontowe oraz inwestycyjne, do których należą budowa lub remont placów zabaw. Dofinansowanie może być udzielone również na zakup elementów strojów ludowych oraz instrumentów muzycznych dla miejscowych orkiestr, zespołów folklorystycznych i świetlicowych.
Konkurs kierowany jest do społeczności lokalnych zamieszkujących wyłącznie obszary wiejskie, w  miejscowościach, gdzie liczba mieszkańców nie przekracza 5 000 osób.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o złożenie wniosku do powyższego konkursu na zakup elementów strojów ludowych dla Koła Gospodyń Wiejskich w Międzyrzeczu Górnym oraz funkcjonującego przy Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzeczu Górnym Zespołu Regionalnego „Międzyrzeczanie”. "

Wójt przekazał sprawę do rozpatrzenia przez Komisję Budżetową, która negatywnie zaopiniowała nasz wniosek. Do konkursu została skierowana budowa placu zabaw w Rudzicy.

http://www.allegaleria.pl/images/83gkzvvpo80mk8do3lnz_thumb.jpg

Offline

 

#2 2010-06-02 15:12:23

TUr
bywalec
Od/From: Międzyrzecze
Zarejestrowany: 2007-07-02
Posty: 242

Re: Stroje regionalne dla KGW i "Międzyrzeczan" - decyzja negatywna

Mam  pytanie - czy da się ustalić który wniosek wpłynął jako pierwszy?

Offline

 

#3 2010-06-04 23:56:01

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze
Zarejestrowany: 2007-06-18
Posty: 1485

Re: Stroje regionalne dla KGW i "Międzyrzeczan" - decyzja negatywna

TUr napisał:

Mam  pytanie - czy da się ustalić który wniosek wpłynął jako pierwszy?

Może i dałoby się, tylko, że to nie ma znaczenia w kontekście skierowania tego lub innego wniosku do konkursu. Na pewno nie jest to kolejność wpływu wniosków.
Niestety w protokole nie ma żadnej wzmianki, dlaczego nasz wniosek został odrzucony, nie zostaliśmy poinformowani o przyczynach również w jakikolwiek inny sposób.

Offline

 

Stopka forum/Board footer

Powered by PunBB
© miedzyrzecze.org.pl